Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

albatros88

Laptop z SSD, do gier [2500 zł]

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wybaczcie za podobny wątek co użytkownika "Obyś Szczezł". Choć mam identyczny dylemat to jednak skromniejszy budżet, którego nie mogę przekroczyć.

 

Mój 6-letni PC odchodzi na zasłużoną emeryturę i obiecałem sobie, że kolejny komp będzie z dyskiem SSD, ewentualnie hybrydowym. Za 2500 można już złożyć solidnego peceta do grania, ale niestety okoliczności zmusiły mnie do przesiadki na lapka. Zdaję sobie sprawę, że lapek za taki budżet będzie do grania co najwyżej przeciętny, ale z drugiej strony uświadomiłem sobie, że nie mam jakiś wielkich wymagań, bo i na granie człowiek ma coraz mniej czasu. A jak już gram to cRPGi i to głównie starsze (chociaż fajnie byłoby pograć w nowego Dragon Age czy nadchodzącego Wiedźmina 3).

 

Uparłem się na SSD, bo korzystam od czasu do czasu z różnych programów typu Photoshopem czy ArcGIS. I chyba jestem już w takim wieku, że wolę szybszy czas ich uruchamiania od większej ilości FPS w grach.

 

Przechodząc do rzeczy, myślałem o procku z rodziny i5, 8 GB i karcie... i tu problem, moje rozeznanie na rynku kart graficznych skończyło się za czasów GeForce 3.

Przeglądając oferty lapków do ceny 2500 zł wyselekcjonowałem sobie takiego asusa R510LC-XO209D.

 

Pytanie krótkie: czy opłaca się?

 

Dość często słyszałem zarzut, że Asus ma słaby serwis, ale używam netbooka tej firmy i mnie nie zawiódł.

 

A może jakaś inna propozycja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gt 720m to nędzna grafa, Z tym budżetem nie poszalejesz.

 

A jakiś mały blaszakowaty, ale przenośny kompiak nie wchodzi w grę, np. coś na itx?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dell 7537 i5u 750 jak chcesz odpalić w3 to chociaż taka karta przydałaby się.

SSD z czasem kupisz 400 zł 256gb i wrzucisz zamiast HDD, które poleci w obudowę.

 

lub Dell 3542 i7u 840 +128gb SSD

HDD za zew, karta około 20 słabsza niż gt750.

 

za 2,5k nie poszalejesz  - a Ty jeszcze SSD chcesz :)

Może warto SSD dokupić z czasem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI cx61 z i5 + gt840m

i5 normalne czyli porównywalne do i7 ulv

Więcej z tego budżetu nei wyciśniesz. Co do w3 wróżyć nie chce. Pewnie pójdzie ale raczej na kiepskich detalach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo SSD, albo do gier. Autorze wybierz.

 

Bo nawet w budżecie 3000-4000zł to jest niesamowity kompromis. Choć pojawił się i5-4210H i powoli to zaczyna mieć sens, gdyż ten procesor wystarcza do kart pokroju GTX860M.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie dziękuję za propozycje. Zdaję sobie sprawę, że z tym budżetem za dużo nie można zdziałać. Z tym laptopem "do gier" to oczywiście trochę przesadziłem, bo nie gram żadne battlefieldy czy inne far cry'e, aktualnie odpalam czasem Diablo 3 i Hearthstone, a chciałbym też móc zagrać w Wiedźmina 3.

 

Skoro jednak GT 720M jest nieopłacalny to przełożę zakup na styczeń/luty i postaram się dozbierać trochę więcej funduszy.

Podany Dell 7537 mi się bardzo podoba, ale nie ma napędu, więc odpada.

Myślę więc nad MSI CX61 ale z 8GB - 2709 zł.

 

Albo SSD, albo do gier. Autorze wybierz.

 

Z uwagi na to, że większość czasu będę na nim pracował, wolę postawić na SSD kosztem mniejszej wydajności w grach. Ale nie chciałbym mieć takiej niespodzianki, że kupię Dragon Age Inkwizycję albo Wiedźmina, a przy instalacji wyskoczy komunikat, że gra nie obsługuje karty graficznej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możesz kupić Della - teraz masz torbę i myszke w prezencie - taki bajer a SSD wrzucić z czasem.

Skoro chcesz tam pracować to min 256gb czyli SSD 256 a HDD w obudowę Coś z takich.

Jak chcesz to  zabaw się w raty - tzn komp za gotówkę, SSD + obudowa około 400 zł na raty a wszystko wpłacisz po świętach wiec nawet jak będzie % to będzie śmiesznie mały + powinieneś dostać zwrot :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Trudne się wylosowało... Monitorów z tunerem jest jak na lekartwo a szybszych niz 60hz tym bardziej. Nie ma mowy też o oledzie ani miniledzie z tunerem chyba że chodzi o telewizor to już prędzej coś znajdziesz.  Nie podałeś specyfikacji swojego komputera to też niezbyt można powiedzieć czy poradzi sobie z monitorem 4k np. (Samsung monitor m7 i m8) mają smart tv ale tunera już nie mają... Dodatkowo są na matrycy VA co nie każdemu może przypaść do gustu. Najlepszym rozwiązaniem będzie kupno możliwie najlepszego monitora na miniledzie/oled (jeżeli nadal mówimy o budżecie 4000zł) i jakiegoś smartboxa (googletv) z tunerem i podłączenie go do monitora poprzez HDMI.
    • Witam Proszę o ocenę zestawu do grania w 1440p i ewentualne propozycje zmian, chciałabym żeby wszystko zamknęło się w 7tys. Preferuję połączenie Intel/Nvidia, najlepiej jak najmniej RGB, dyski już posiadam (2 SSD Sata). Procesor i5 14600KF Karta Gigabyte GeForce RTX 4070 Super Windforce OC 12GB Płyta główna MSI B760 Gaming Plus WIFI lub MSI MAG B760 Tomahawk WIFI (wcześniej rozważałam również Gigabyte B760 Gaming X AX) Zasilacz Seasonic Focus GX - 750W Lexar Ares RGB 32GB 6400MHz CL32 Obudowa Genesis Irid 505F Z chłodzeniem mam problem, ponieważ chciałam zakupić Deepcool'a AK620, jednak nie jest dostępny w sklepie komputronika (sklep wybrałam ze względu możliwości odbioru komputera w moim mieście). Niestety ten ma dość ograniczony wybór chłodzeń. Tak samo jak widać mocno zastanawiam się nad płytą główną, jestem otwarta na propozycje.
    • https://www.rtings.com/monitor/learn/research/vrr-flicker  
    • Ja czego nie rozumiem? No ja rozumiem jaka jest różnica pomiędzy odbiornikiem prądu a generatorem. Z tego co widzę hybrydy się zgłasza. Czy Ci się to podoba czy nie. To nie jest offgrid.  Tak samo jak magazyn energii. Mimo iż ludzie używają je wewnątrz domu, to muszą być zgłaszane.  To że chińczyk mówi, że falownik nie wysyła nadmiaru energii poza sieć nie ma żadnego znaczenia jeśli podepniesz to do sieci.  Czy na rondo nie ma liczników? Na enmasz umowy tam z energetyka? Nie da się zamontować normalnej instalacji? Co powiedział Ci dostawca prądu? Jeśli sąsiada z działki wywali choćby radio na drugi tydzień po montażu Twojego lewego PV, to spodziewaj się problemów.  Jak udowodnił aż że Twój chiński szajs jest przekozak wówczas? Będziesz miał na to jakieś papiery?  Ze specyfiki pracy jaką oczekujesz. Ta sama zasada działania Cię interesuje. Będziesz szukał paneli gruntowych? A czym różnią się takie od paneli dachowych albo balkonowych? Zestaw balkonowy to jest to co szukać powinieneś. Bo zestawów RODo nie robi a raczej?  Zacznijmy od tego, że zacząłeś od złej strony, bo zamiast falownika i budowania hybrydy, podpina się takie rzeczy prosto w panele. Pompa na prąd stały o szerokim napięciu działania pyrka sobie jak ma napięcie i tyle. 
    • 40 powinno na górkę styknąć. I to na luzie jako dodatkowe.  Ewentualnie powinieneś pomyśleć nad jakimiś listwami przypodlogowymi z systemem dowolnego dodawania gniazdek.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...