Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Krymal94

Pc v laptop

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie forumowicze! Mam problem z którym mam nadzieję pomożecie mi, zastanawiam się nad złożeniem Pc/kupnem laptopa. Głównie będę na zwycięzcy "grał w gry“, bez wahania brałbym Pc ale niepożądane mnie przyszłe rachunki za prąd. Lenovo y510 http://forum.pclab.pl/topic/785647-Zestawy-Polecane-zestawy-komputerowe-Promocja-od-morelenet-dla-pclabowiczów/ zestaw za 2,500+ monitor 21,5' Zastanawiam się nad tymi dwoma, i teraz pytanie, przy używaniu go przypuśćmy po 12h dziennie, cały czas do grania, jakie mogą być różnice w rachunkach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żaden laptop nie zastąpi w 100% PC jeśli chodzi o gry. Gry mogą chodzić dobrze, ale będzie głośno i gorąco.

Przy założeniu że będziesz grał 12h dziennie a platforma będzie brała 300W to masz: 3,6 kWh dziennie. Cena za kWh to około 50 groszy - to daje jakieś 650 zł rocznie. Czy to dużo czy mało to już sam musisz sobie odpowiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za prądu na pewno więcej zapłacisz niż w laptopie, aczkolwiek gamingowe laptopy super oszczędne nie są, ale na pewno taniej wyjdzie.

 

Weź pod uwagę że trwałość laptopa jest niższa o PC. Stacjonarny komputer możesz rozbudować, taniej naprawić i wiele rzeczy w własnym zakresie.

 

 

Po za tym kto ma czas grać 12 godzin dziennie?

W tygodniu na granie w moim przypadku mam 3 godziny dzienne jak dobrze pójdzie, czasem mniej.

Oczywiście to zależy od trybu dnia, i zajęć.

 

 

Rachunkami za prąd jakoś specjalnie się nie przejmuje w przypadku PC, sam za nie płace i specjalnie więcej nie zapłaciłem grając na PC. Na innym rzeczach w domu można zaoszczędzić prąd, a PC odwdzięczy się rozbudową i większą trwałością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze porównując laptopa i PCta w tej samej cenie, laptop zostanie zmiażdżony.

 

Procesor: Intel Core i3-4160 /3.6GHz, 3MB, LGA 1150, BOX/ 449 zł

Płyta główna: MSI H81M-P33 /intel H81, LGA1150/ 159 zł

Pamięć RAM: Crucial 8GB 1600MHz CL9 Ballistix 290 zł

Dysk twardy: Seagate 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 Barracuda 209 zł

Karta graficzna: Sapphire Radeon R9 280 Dual-X Boost 3GB DDR5 384bit (940/5000) 799 zł

Nagrywarka DVD / BluRay: LG GH24NSC0 SATA (black) 59 zł

Obudowa: SilentiumPC Brutus S20 Pure Black USB 3.0 (b/z) 89 zł

Zasilacz: Antec VP-PC 500W 120mm 149 zł

Monitor: Benq DL2215 (5ms, DVI, LED) 389 zł

 

Suma: 2592 zł

 

@ www.esc.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mhm, to jednak blaszak :D Nie no pracuję, ale brat maniakalnie gra w lola, a używać kompa mu nie zabranie, opłaca się poczekać do stycznia ze składaniem kompa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie forumowicze! Mam problem z którym mam nadzieję pomożecie mi, zastanawiam się nad złożeniem Pc/kupnem laptopa. Głównie będę na zwycięzcy "grał w gry“, bez wahania brałbym Pc ale niepożądane mnie przyszłe rachunki za prąd. Lenovo y510 http://forum.pclab.pl/topic/785647-Zestawy-Polecane-zestawy-komputerowe-Promocja-od-morelenet-dla-pclabowiczów/ zestaw za 2,500+ monitor 21,5' Zastanawiam się nad tymi dwoma, i teraz pytanie, przy używaniu go przypuśćmy po 12h dziennie, cały czas do grania, jakie mogą być różnice w rachunkach?

 

Skoro mój G3258 (OC 4,5GHz) + GTX750Ti pobiera średnio 100W (max około 130W) to po zastosowaniu jednostki i5 pobór całości może wzrosły do 120-130W średnio, 150-160W max (i5 bez "K"). To chyba nie jest duży pobór zważywszy że w miarę mocny laptop do gier to około 80W, a bardzo mocne jednostki (poza budżetem) potrafią pobierać ponad 200W. Oczywiście laptop za 2,5k a stancjonarka za 2,5k to o wiele wyższa wydajność (stacjonarki).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam się nad złożeniem Pc/kupnem laptopa.

A laptop to niby nie PC?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czepiasz się, zrozumiałe było, a powiedzcie, czy w okresie przedświątecznym ceny szybują w górę? (części, monitorów) Ps.to może doradzi mi ktoś jakiś w miarę energooszczędny zestaw do gier? Budżet to 3000zł na jednostkę i monitor 21-22' Nagrywarka nie potrzebna. Dysk 500gb wystarczy mi w zupełności, ma ktoś jakieś propozycje? :-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...