Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

KLICHO

problem oc e8400

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam dosc dziwaczny problem w oc . Wczoraj mi przyszedl procek e8400 rewizja e0. Podlaczyem wszystko zainstalowalem windowsa na dyskach Wd 80GB w systemie raid0. Wszystko ladnie zainstalowane. Wiec chcialem zabrac sie za oc. Na poczatek chcialem uatawic FSB na 400. Wiec dalem napiecie na procku 1.35v pll 1.70v Cpu vtt na 1.35v nb na 1.35v dram voltage na 2.1v.Pamieci ustawione na 800MHz. I komputer sie uruchamia i czasami wlaczy sie windows i po minucie reset lub odrazu po ekranie ladowania. W czym moze byc prpblem ? Myslalem ze pamieci ale nie wazne jak wlozone mam i jaki kit 2x2 czy 2x1GB to samo. Temperatury procka w bios to 35C. A przy takim voltarzu to bez prpblemowo powinien sie wlaczyc. Fakt ze z zasilacz dobiegaja piski cewek ale to raczej nie powinno miec zadnego wplywu. Konfiguracja to E8400 plyta gigabyte ep45-ud3p pamieci a-data vitesa ee 800+ 2x2 i2x1GB. Zasilacz cheftec 550W i grafika gt9800. Dodam ze jak dam fsb 375 i wszystkie napiecia auto to chodzi stabilnie. A nawet jak dla 400fsb auto to tez wywala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PLL 1.7V? Dla tego CPU o ile dobrze pamiętam 1.5-1.55V, nie więcej.

VTT też nie jest ci potrzebne takie wysokie. Pewnie domyślne wystarczy.

Jak podnosisz FSB to musisz podnieś V dla mostka NB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko wiem ale nawet specjalnie zawyżałem napięcia aby dziada uruchomić :) Ok problem rozwiązany zasilacz Chieftec do wymiany :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...