Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

PsyHoolx

Proszę o Wasze Opinie nt. Zestawu:)

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Co sądzicie nt. mojego (laikowego) zestawu :)?

Wszelkie opinie i komentarze naprawdę mile widziane. Budżet to ok. 3 000 PLN, a komputer z przeznaczeniem do gier i z myślą o dalszej przyszłości.

 

1 Zasilacz XFX Pro Series TS550W 120mm 80+

2 Dysk Seagate Dysk Seagate Barracuda 3.5'', 500GB, SATA III, 7200RPM, 16MB, NCQ

3 Corsair wentylator Air Series AF140 Quiet Edition 140mm 24dBA Single pack CO-9050009-WW

4 Dysk SSD Kingston SSDNow V300 120 GB 7mm (odczyt/zapis; 450/450MB/s)

5 Karta graficzna Asus GeForce GTX 660, 2GB DDR5 (192 Bit), HDMI, DP, BOX

6 Obudowa Zalman Z3 PLUS CZARNA mATX ATX OKNO USB 3.0

7 Napęd Lite-On Nagrywarka DVD SATA (iHAS324-17) retail

8 Pamięć HyperX FURY DDR3 4GB 1600MHz CL10 (HX316C10FB/4)

9 Płyta główna Gigabyte GA-Z97-HD3, Z97, DualDDR3-1600, SATA3, RAID, HDMI, DVI, D-Sub, ATX (GA-Z97-HD3)

10 Procesor Intel Core i5-4690K, socket LGA1150, 64bit, do 3.9 GHz, 88W, cache 6MB, BOX (BX80646I54690K)

 

link do zestawu http://www.morele.net/inventory/info/1LMaN3/

 

Pozdrawiam i dziękuję za Waszą wuagę:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor: Intel Core i5-4460 /3.2GHz, 6MB, LGA 1150, BOX/ 715 zł

Płyta główna: MSI H81M-P33 /intel H81, LGA1150/ 159 zł

Pamięć RAM: Crucial 8GB 1600MHz CL8 Ballistix Tactical 299 zł

Dysk twardy: Seagate 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 Barracuda 209 zł

Karta graficzna: ZOTAC GeForce GTX 970 4GB DDR5 256Bit (1216/7010) + gra gratis 1369 zł

Nagrywarka DVD / BluRay: LG GH24NSC0 SATA (black) 59 zł

Obudowa: Zalman ZM-T2 Plus USB 3.0 (b/z) 99 zł

Zasilacz: Antec VP-PC 500W 120mm 149 zł

 

Suma: 3058 zł

 

@ www.esc.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mobka zmieniłbym z tego GB na MSI Z97-G43, ma nieco lepszą sekcję zasilania, a tej potrzebujesz dobrej, skoro bierzesz cepa do podkręcania.

 

edit

Powyższy zestaw lepszy p/k gier. Nie pokręci jednak cepem. Co lepsze? Hmm... zależy czego autor tematu potrzebuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć na twoim miejscu poszukał bym tańszego zasilacza zasilacz do tego zrezygnował z tego wentylatora i dorzucił kolejną kość 4gb ram. Od siebie dodam, że warto zainteresować się tą promocją Mój link wystarczy mieśc na 1 rachunku płyte i proca i możemy w terminie 30kilku dni dostać zwrot pieniędzy, np biorąc płyte msi gaming 3 dostał byś 195 zł zwrotu u płytka kosztowała by w okolicach 260 zł ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor: Intel Core i5-4460 /3.2GHz, 6MB, LGA 1150, BOX/ 715 zł

Płyta główna: MSI H81M-P33 /intel H81, LGA1150/ 159 zł

Pamięć RAM: Crucial 8GB 1600MHz CL8 Ballistix Tactical 299 zł

Dysk twardy: Seagate 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 Barracuda 209 zł

Karta graficzna: ZOTAC GeForce GTX 970 4GB DDR5 256Bit (1216/7010) + gra gratis 1369 zł

Nagrywarka DVD / BluRay: LG GH24NSC0 SATA (black) 59 zł

Obudowa: Zalman ZM-T2 Plus USB 3.0 (b/z) 99 zł

Zasilacz: Antec VP-PC 500W 120mm 149 zł

 

Suma: 3058 zł

 

@ www.esc.pl

 

Bardzo spyrtnie dobrany zestaw pod gry. Ale Dysk SSD musi być i czy ten procesor jest dobry do OC?

 

 

Mobka zmieniłbym z tego GB na MSI Z97-G43, ma nieco lepszą sekcję zasilania, a tej potrzebujesz dobrej, skoro bierzesz cepa do podkręcania.

 

edit

Powyższy zestaw lepszy p/k gier. Nie pokręci jednak cepem. Co lepsze? Hmm... zależy czego autor tematu potrzebuje.

Proc to oczywiście z możliwością OC. Chcę aby mój zestaw był jak najdłużej wydajny i żeby łatwo można byłoby go ulepszać. Przypuszczam, że MSI Z97-G43 pasuje do tej myśli?:)

 

Cześć na twoim miejscu poszukał bym tańszego zasilacza zasilacz do tego zrezygnował z tego wentylatora i dorzucił kolejną kość 4gb ram. Od siebie dodam, że warto zainteresować się tą promocją Mój link wystarczy mieśc na 1 rachunku płyte i proca i możemy w terminie 30kilku dni dostać zwrot pieniędzy, np biorąc płyte msi gaming 3 dostał byś 195 zł zwrotu u płytka kosztowała by w okolicach 260 zł ;)

 

Bardzo interesujące :) Rzeczywiście skoro można mieć tańszy i tak samo dobry zasilacz to czemu nie? Też uważam że dołożenie kości RAM byłoby lepszym rozwiązaniem. Z pewnością też zerknę na tą promocję, dżięki za link i post:).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo spyrtnie dobrany zestaw pod gry. Ale Dysk SSD musi być i czy ten procesor jest dobry do OC?

Nie, 4460 nie podkręca się, ma zablokowany mnożnik, co najwyżej możesz zablokować turbo i podnieść o parę MHz szynę. Stosując te zabiegi podniesiesz zegar cepa o jakieś ~500HMz.

Proc to oczywiście z możliwością OC. Chcę aby mój zestaw był jak najdłużej wydajny i żeby łatwo można byłoby go ulepszać. Przypuszczam, że MSI Z97-G43 pasuje do tej myśli?:)

Ta MSI pasuje bardziej niż GB. Ma lepszą sekcje zasilania.

 

 

 

Osobiście brałbym zestaw Lame. Ostatnimi miesiącami totalnie nie chce mi się użerać z ocowaniem. Leń jestem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnimi miesiącami totalnie nie chce mi się użerać z ocowaniem. Leń jestem.

 

Obstawiam, że większość ludzi co prosi w tym dziale o zestawy złożone pod kątem OC tego OC potem nie robi :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam, że większość ludzi co prosi w tym dziale o zestawy złożone pod kątem OC tego OC potem nie robi :D

 

Jest w tym dużo racji :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam, że większość ludzi co prosi w tym dziale o zestawy złożone pod kątem OC tego OC potem nie robi :D

 

W zupełności zgadzam się z tym.

 

Jak mnie ludzie proszą o dobranie zestawu pod oc i złożenie go*, to potem i tak tego nie robią.

 

 

*składam ludziom kompy, ale odmawiam osobistego robienia oc, nie chcę brać odpowiedzialności. Niech sami bawią się z tym, obecnie to nie jest jakaś filozofia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam zwolennikiem OC nie jestem bo graty dostają po żywotności :/ Przy tym jak teraz robią sprzęt komputerowy (czytaj - aby padał po gwarancji) wolę brak OC i jak najdłuższą gwarę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam się nie wzbraniam. Od premiery Lynnfielda jadę na i7 860 zakręconym na delikatne 3,6GHz (co prawda napięcia niemal nie ruszałem - 4 GHz też zrobi, ale chce więcej papu) i już tyle lat jest ok. W sensie takie ustawienia zapodałem ileś tam lat temu i ich nie ruszam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zestawie Lameismyname dokonałbym dwóch roszad. Płytę wymienił na H81M-E: http://www.morele.net/plyta-glowna-asus-h81m-e-h81-pcx-dzw-glan-sata3-usb3-ddr3-602682/

Odrobinę mocniejsza sekcja.

 

A także obudowę: Zalmana T4 na Zalmana Z1: http://www.morele.net/obudowa-zalman-z1-usb-3-0-czarny-zm-z1-626587/

GTX 970 od ZOTACA przyda się więcej przestrzeni ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zestawie Lameismyname dokonałbym dwóch roszad. Płytę wymienił na H81M-E: http://www.morele.net/plyta-glowna-asus-h81m-e-h81-pcx-dzw-glan-sata3-usb3-ddr3-602682/

Odrobinę mocniejsza sekcja.

 

A także obudowę: Zalmana T4 na Zalmana Z1: http://www.morele.net/obudowa-zalman-z1-usb-3-0-czarny-zm-z1-626587/

GTX 970 od ZOTACA przyda się więcej przestrzeni ;)

 

Ten Mobek ma wejścia 1x PCI Express x16 i 2x PCI Express 2.0 x1, czy wtedy ZOTAC GTX 970 mający złącze CI-Express 3.0 x16 będzie pasować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie pasować. PCI-E posiada wsteczną kompatybilność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...