Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Bartasx

Windows 8 dziwne problemy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam dziwny problem z systemem. Od kilku dni nie mogę zmienić domyślnej wielkości okna. W opcjach folderów robiłem przywracanie domyślne i nie pomogło. Jak otwieram jakiś folder to ma on wielkość x. Ja zmieniam na wielkość y, zamykam, otwieram ponownie i znowu jest wielkość x. Dodatkowo gdy otwieram mój komputer to mam trzy otwarte zakładki: Foldery, urządzenia i Dyski, Lokalizacje sieciowe. Gdy zamykam zakładkę foldery to ponownym otwarciu i tak będzie rozwinięta co jest dość irytujące.

wszystkie filmy otwierały mi się w BestPlayer. Teraz otwierają się w Windows Media Player. Gdy robię otwórz za pomocą to mam listę programów: QuickTime Player, Windows Media Player, Zdjęcia, VLC media player. BestPlayera nie ma nawet na liście a gdy próbuje dać go jako standardowy program to zamiast niego uruchamia mi się VLC chociaż go nie wybieram. Gdy przeglądam muzykę to nic nie daje zmiana pola Nazwa, Nr lub Tytuł ponieważ po przejściu do kolejnego podfolderu znowu się wszystko ustawia po swojemu.

Zna ktoś rozwiązanie tego problemu? Są to małe, lecz uciążliwe błędy. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uruchom cmd w trybie administratora, i wpisz

 

sfc /scannow

 

to chyba problem jakiejś dll, która nie zapisuje ustawień prawidłowo do rejestru

 

otwórz za pomocą jest w rejestrze, to klucz

 

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\FileExts (ale w 8 nie jestem pewien, bo to z xp)

 

sa tam podklucze rozszerzeń, i pod każdym jest podklucz open with - przy literach są programy, a mrulist=most recent used, kolejność ostatniego używania - gdyby nie było best player możesz dodać - kliknij prawym w prawym panelu, nowy - wartośc ciągu, ok, potem kliknij prawym na tej wartości, zmień nazwę, i w nazwa wpisz następną literę, kliknij 2 razy na tę literę, i w dane wpisz nazwę bestplayer.exe, tylko nazwę, potem kliknij 2 razy na mrulist, i zmień kolejność, tzn dodaj literę best player na samym początku

 

natomiast domyślne otwieranie jest w innym kluczu - w 8 chyba?

 

HKEY_CURRENT_USER\Software\Classes

 

jak klikniesz na klucz danego rozszerzenia, np .mp4, to w prawym panelu w domyślna jest tzw popularna nazwa tego rozszerzenia, u mnie np xmplay (to odtwarzacz muzyczny, bo istnieja tez mp4 audio) - trzeba poniżej w tym samym kluczu odnaleźć to popularne rozszerzenie, będzie w nim podklucz shell, w nim podklucz open - podklucz open ma podklucz command - w domyślna tego klucza command jest ścieżka do programu domyślnego, a po ścieżce i spacji "%1" - to oznacza, ze program ma otworzyć plik, na którym się klika - niektóre programy używaja np L, ale 1 powinno działać - kliknij 2 razy na domyślna, i w dane wpisz bestplayer, itd

 

gdyby nie było tego w kluczu classes możesz to zrobić w kluczu HKEY_CLASSES_ROOT

 

co do folderów - też wszystko w rejestrze, w kluczach HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\Shell

i HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\ShellNoRoam, w podkluczach bags - bags=foldery - tam własnie zapisywane są rozmiary okienek dla folderów - ale zapisywane są tylko dla określonej ilości folderów, w xp było to nawet tylko 400 folderów, ale dla 8 to chyba? 4 albo 5 tysięcy, więc raczej nieprawdopodobne, żebyś już te liczbę przekroczył - niemniej sprawdź, ta liczba jest w wartości bagmrusize, w kluczu shell, nie wiem, czy w 8 tak samo - jeśli, ja mam w tej chwili 1b58 - = 7000 - gdyby była mała kliknij 2 razy na bagmru size, zaznacz szestnastkowy w okienku, i wpisz ile chcesz w dane - przelicz na szestnastkowy kalkulatorem (dec na hex)

 

ale jak napisałem, to raczej problem dll, która nie zapisuje właściwie danych do rejestru, i ta zmiana niewiele da - natomiast domyślny program, i otwórz za pomocą możesz zmienić ręcznie bez problemu

 

program regedit uruchom najlepiej ręcznie w folderze windows z prawego kliku w trybie administratora - zresztą w 8 chyba także z pulpitu oferuje opcję startu w trybie administratora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Jednak to chyba coś głębszego. Skan nic nie wykazał, w HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\FileExts na rozszerzeniach mam bestplayera, nawet wywalam z wpisu vlc, który domyślnie otwiera ale szybko wraca a best playera i tak nie widac przy otwieraniu pliku. Tak samo jest w rejestrze jako domyślny program jest bestplayer, adres się zgadza, wszystko jest ok ale nie działa.

Co do folderów to w bagMRU Size mam 4098. A w kluczu Shell/Bags mam tylko podklucz 1 a w nim podklucz Desktop. Może jest jakiś program, który przywraca standardowe dll? Przywrócenie bibliotek może coś by dało.

Teraz jeszcze zobaczyłem że programy kafelkowe się nie uruchamiają. W sumie nie używam ich ale jest to jakiś punkt zaczepienia żeby szukać rozwiązania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdź ewentualnie klucz

 

HKEY_CLASSES_ROOT\Applications

 

czy jest tam klucz bestplayer, podklucz shell i open-command, ze ścieżką; niewykluczone, że w 8 klucz jest także w classes

 

ale chyba nie musi tam być, u mnie np nie ma tam mobireader, a otwiera pliki mobi i prc bez problemu

 

programu do podmiany dll nie ma chyba na 8 i 7, choć był dla xp - pozostaje ci ewentualnie odswieżenie, ewentualnie z własną migawką - jako ciekawostka - podobno odświeżenie nie zachowuje właśnie skojarzeń plików - tak więc trzeba je na nowo tworzyć, albo zostaną domyślne systemowe; ale przecież 7 i 8 mają osobny interfejs do ustawiania skojarzeń, coś w stylu domyślne programy, itp, chyba w panelu, tam też nie działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...