Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Windica

[Zamknięty]Problemy z płytą główną

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kupiłem nowe części do monitora :

Procesor: Intel Core i5-4460 /3.2GHz, 6MB, LGA 1150, BOX/

Płyta główna: http://www.morele.ne...tx-b85m-582747/

Dysk twardy: Seagate 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 Barracuda

Karta graficzna: Gigabyte Radeon R9 280X OC 3GB DDR5 384bit (1100/6000)

Zasilacz: http://www.esc.pl/pr...oducts_id=54863- z morele

 

I po podłączeniu wszystkiego problemy zwalają się skąd tylko mogą

 

1. Miałem problem bo włączał i wyłączał się po 2 sekundach, ale po wyjęciu jednej kości ram już chodził "normalnie" mam nadzieję że po zainstalowaniu systemu ewentualnie jakiś zmianach w biosie dotyczących RAMU 2 kość będzie chodziła normalnie ... Obie kości są tej samej firmy itp. są to 2 takie same kości 2x 4 GB

2. Komputer włącza się za 2-3 razem ... Na początku było za 3 razem ale wyjąłem na 15 minut baterie z płyty głównej i zmniejszyło się do dwóch.

3. Komputer nie wyszukuje monitora, ani po podłączeniu do karty graficznej ani po podłączeniu do zintegrowanej karty graficznej ...

 

Próbowałem na innym dysku twardym - nadal to samo

Próbowałem bez katy graficznej - nadal to samo

Proszę pomóżcie ... załamka :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RE !!!

 

Problem 1 : Oba ramy działają .... myślę że to zasługa zresetowania biosa poprzez wyjęcie baterii na 20 minut

Problem 2: Komputer włącza się za 1 razem - Zasługa restartu biosa ?

Problem 3: Nadal nie działa :/

 

Dołączam pytanie :

Moja karta graficzna miała w sobei 2 dodatkowe kable po ich podłączeniu okazało się że potrzebuje 4 moltexów(tego białego z pręcikami) a ja w zasilaczu mam tylko 3, Jednak karta normalnie się uruchamia i chodzi - To nie będzie problem ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech to Twoje "złożenie" podzespołów sprawdzi ktoś kompetentny i obeznany w temacie. Ty sobie odpuść składanie kompa.

20 min bateria wyjęta :) a może godzina lub doba??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będę się z tobą kłócić bo komputer jest złożony jak najbardziej prawidłowo, jeżeli się nie znasz i zależy Tobie tylko na kłótniach nie komentuj proszę, status twoich ostrzeżń mówi wszystko ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potrzebuje 4 moltexów(tego białego z pręcikami) a ja w zasilaczu mam tylko 3, Jednak karta normalnie się uruchamia i chodzi

Moltexy? Pręciki? 3 moltexy, a potrzebne 4?

już widzę jak ten komputer jest "złożony jak najbardziej prawidłowo"

 

I w końcu ta karta graficzna chodzi czy nie chodzi? Raz piszesz, że nie działa nawet na integrze, a za chwilę że normalnie się uruchamia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To że nie znam nazw nie znaczy że nie wiem jak złożyć komputer, byłem przed chwilą u kolegi informatyka, wszystko podłączone prawidłowo, na innym monitorze też nie działa ... Tego pytania nie było :)

 

 

podczas składania zauważyłem że na gniezdzie od procesora były 3 piny które były dziwne wygięte, to może być od tego ? - Podczas składania wstępnego przed jakąkolwiek ingerencją w te gniazdo tzn. włożenie procesora itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moge ? jakieś inne sugestie czy odesłać cały sprzęt w celu jego sprawdzenia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W związku z niezgodnością z regulaminem wątek zostaje zamknięty i przeniesiony do Śmietnika. Proszę przeczytać Regulamin. Kolejne wypowiedzi wbrew regulaminowi będą karane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Popularne aktualnie

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • https://pilgrimoutpost.techlandgg.com/news/nightmare-mode-update/?lang=en
    • Spróbuj takiej metody: Pobierz malutki sofcik i uruchom go jako administrator: https://forums.guru3d.com/threads/windows-line-based-vs-message-signaled-based-interrupts-msi-tool.378044/ Ja programik się uruchomi, ustaw wszystkie przerwania na MSI, kliknij w prawym górnym rogu apply i zrestartuj komputer. Uruchom jakiś program/grę, gdzie komputer ma problemy i zobacz, czy coś się poprawiło. Można też pojedynczo przydzielać priorytety dla wymienionych w tabelce podzespołów. U mnie jak widać grafika jest na high i nie koliduje z innymi. Zdarzało mi się mieć wywalanie z gry do pulpitu, bo przerwania systemowe przydzielone z automatu kolidowały między sobą i takie rozwiązanie pomogło. Warto spróbować - tylko nie zmieniaj wszystkich ustawień na raz, ma być zmieniona jedna wartość, apply i restart komputera. Aha... w sterowniku nvidii przydziel rozmiar pamięci podręcznej na "nieograniczony"   p.s. takich problemów, jakie ma Twoja platforma jeszcze nie widziałem, a masz bardzo mocny zestaw.    
    • Ustaw Power Limit na 1% i będzie git. 
    • Miałem dwa "gamingowe" delle. W obu laptopach był problem z tzw. "coil whine", czyli dziwnym odgłosem syczenia i piszczenia. Co ciekawe jak otworzyłem obudowę i sprawdzałem decybelomierzem co wydaje ten dźwięk okazało się że w obu dellach chodzi o sekcję zasilania procesora (albo jakieś dławiki?) a nie o kartę graficzną. Dokładniej o te zaznaczone punkty Dla mnie było to na tyle denerwujące że na dłuższą metę męczyłem się używając lapka. Połowicznie pomagało wyłączenie w biosie Intel C-State (czyli wyłączenie trybu turbo).  Teraz mam chwilowo najtańszego MSI GF63 z i7 9750H + RTX 1650 i zero tego typu problemów. Gamingowe delle będę już raczej omijał szerokim łukiem. Ale z ciekawości możesz spróbować wyłączyć u siebie w biosie opcję C-STATE i zobaczyć czy będzie jakaś różnica. Aha, i nie wiem jak u ciebie, ale u mnie te denerwujące piski i syki było słychać nawet podczas tak prozaicznych czynności jak przewijanie stron internetowych.
    • Wydaje  mi się, że 48-240 Hz.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...