Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

mikolaj612

[S/U] Zegary/kwarce do kart dźwiękowych/sprzętu audio

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

 

Na sprzedaż trafiają kwarce (zegary) wyprodukowane dla mnie na zamówienie, są dedykowane sprzętowi audio, ich taktowanie to 24.576mhz (wartość bardzo popularna w audio), kwarce są w obudowie HC49 (przewlekane), same zegary charakteryzują się wahaniem częstotliwości na poziomie 3ppm w typowych temperaturach pracy, dla niekumatych mogę napisać to co znajduje się na waszych kartach dźwiękowych / typowym sprzęcie audio rzadko kiedy osiąga wartość 30ppm, najczęściej są to zegary o wartości 50ppm (najtańsze). W tych lepszych można spotkać 10ppm. Dodatkowo zaznaczam proszę nie mylić kwarcu z oscylatorem bo to nie jest dokładnie to samo !

 

Cena za jedną sztukę kwarcu to 50zł, obecnie posiadam 5 szt, wszystkie są nowe, wyprodukowane w październiku 2014.

Istnieje także możliwość wmontowania takowego kwarcu za dodatkową opłatą.

 

Kwarc pasuje niemal do każdej karty dźwiękowej (choć niektóre karty posiadają ten element w innej obudowie, ale nie ma to większego znaczenia poza wizualnym).

 

Kwarc bezpośrednio (tj. karty te posiadają zegar w identycznej obudowie jak moje) można zamontować do :

 

- AIM SC808,

- prawdopodobnie cała seria Creative Sound Blaster Audigy oraz X-Fi (łącznie z Titanium HD) montowana wew. PC,

 

Tutaj natomiast lista kart, do których też pasuje, ale posiadają one zegar w innej obudowie :

 

- prawdopodobnie cała seria kart ASUS Xonar (za wyjątkiem STX 2),

- Audiotrak Prodigy X-Fi,

- być może także inne o których teraz nie pamiętam.

 

Kwarce o takim zegarze dość często siedzą także w innych sprzętach audio, więc także można o to podpytać (m.in. na sekcjach USB, odbiorników cyfrowych, sekcji upsamplera).

GWARANTOWANA POPRAWA JAKOŚCI DŹWIĘKU.

 

Dlaczego to piszę? Wystarczy poczytać fora audio, w kartach dźwiękowych jak i wielu budżetowych sprzętach zegary montowane fabrycznie nalezą do tych najtańszych i często to one pogarszają zauważalnie jakość dźwięku, więc jest to dość tani i pewny sposób aby podnieść sobie jakość danego sprzętu w przypadku gdy producent umożliwia tylko wymianę opampów albo i nawet tego nam nie daje.

 

Wymiana zegara sprowadza się do wymiany takowego na nowy oraz wlutowania dwóch kondensatorów obok, które najczęściej są w bardzo małych obudowach SMD (0402) więc nie każdy ma sprzęt oraz dodatkowo umiejętności aby sobie z taką drobnicą poradzić.

 

W przypadku chęci zakupu/pytań proszę o kontakt na PW lub GG: 19612274, w przypadku modyfikacji także.

 

PS: Kwarce wyprodukowane w Polsce, żadna chińska tandeta.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Czy masz możliwość załatwienia innych kwarcy ? Interesuje mnie 22,5792 MHz. Nie potrafię nigdzie znaleźć. Poszukuję do karty Prodigy HD2. Zleciłbym również wymianę. Będę wdzięczny za chociażby pokierowanie mnie w odpowiednia stronę. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...