Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Cage21

Jakie zmienić opcje w Windows 7, żeby TV wykrył PC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Nie wiem jak poprawnie skonfigurować ustawienia w Windows7, żeby za pomocą kabla HDMI pojawił się oraz na telewizorze?

Raz mi się to już udało, a mam problem, żeby ponownie TV wykrył mojego laptopa.

Co trzeba ustawić i w jaki sposób, żeby obraz pojawił się na telewizorze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W telewizorze przyciskiem source lub input [nie wiem jak jest w Toshibie] musisz

wybrać HDMI do którego jest podpięty kabel z laptopa.

Natomiast w laptopie przy włożonym kablu w gniazdo HDMI sygnał powinien iść na tv i matrycę laptopa.

Możesz natomiast zmienić sygnał wyjściowy przyciskie FN i którymś F z ekranem monitora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robię tak jak powiedziałeś, ale wydaje mi się, że ja coś źle pozmieniałem w ustawianiach w systemie Windows 7 i teraz TV nie wykrywa laptopa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączałem tak kilkadziesiąt razy i to na kilku różnych konfiguracjach i zawsze działało.

PPM na pulpit-personalizuj-ekran-połącz z projektorem-duplikuj, albo inna opcja.

W tv wybierz źródło tak jak Ci napisałem HDMI z numerem do którego idzie sygnał z laptopa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w dalszym ciągu nie działa to może problem ze sterownikami.

Przy zintegrowanej grafice mógł zainstalować stery ze strony intela a nie producenta laptopa.

To samo przy dedykowanej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc i rady, ale teraz jest na takim etapie, że telewizor wykrywa laptopa, ale nie wiem dlaczego na TV pojawia się mniejszy obraz z pulpitem laptopa i do tego jest czarna ramka, czyli obraz w obrazie i nie jest dopasowany na cały ekran TV

 

Wszystko wskazuje na to, że w laptopie jest ustawiona rozdzielczość na 1366x768 60Hz, której nie można już zmienić na większą.

Telewizor uruchamia się w większej rozdzielczości, czyli 1920x1080p 60Hz, tylko nie wiem dlaczego, skoro ten TV jest HD Ready 1366×768

 

Gdy podpinam przez ten sam kabel HDMI, tego laptopa pod inny telewizor HD Ready, to pełny obraz jest od razu i nie ma potrzeby nic ustawiać, czyli cały pulpit oraz gry działają na cały ekran, sam sprzęt automatycznie dopasowuje i wypełnia cały ekran.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo masz klonowanie, a to tak działa, chcesz niezależnie kontrolować ekrany to musisz włączyć Rozszerzenie pulpitu

 

PS. Skrót na dziś: Win+P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz jestem na takim etapie, że udało mi się ustawić za pomocą Windows 7 rozdzielczość TV na 1920x1080p 60Hz i dzięki temu mam na telewizorze prawidłowo pokazany cały ekran laptopa, bez czarnego obramowania.

 

Problem teraz jest taki, że gdy uruchomię grę, to na TV działa gra, ale nie na całym ekranie, tylko w ramce i nie wiem dlaczego gra nie wypełnia całego ekranu telewizora :question:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobaw się na TV proporcjami ekranu

 

Nic nie pomaga, gdy zmieniam obraz w TV na 16:9, Full lub na Auto.

Wszytko wskazuje, że to zależy od ustawień w laptopie.

Nie wiem dlaczego na innym telewizorze, od razu mam pełny obraz całego pulpitu latopa oraz gry są od razu na pełny ekran :question:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...