Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Peter5T

Wybór SSD i HDD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Potrzebuje wybrać SSD i HDD. Cena: nie ważna

1)SSD (240/256GB):

(wybierz odp + uzasadnij)

a)Crucial M550 256GB 2.5'' SATA 6Gb/s MLC (read/write; 550/500MB/s) (CT256M550SSD1)

b)Crucial MX100 256GB SATA3 2.5" 550/330 MB/s 7mm (CT256MX100SSD1)(ew. wersja 512GB)

c)Plextor M6S 256 GB 2.5" SATA III ( transfer do 520MB/s ) (PX-256M6S)

d)HyperX 3K 240GB 2.5" SATA3 (555/510) (SH103S3/240G)

W SSD zależy mi na wydajności oraz na jakości wykonania i oprogramowania.

 

Piszcie opinie lub/i własne propozycje.

 

2)HDD:

(wybierz odp + uzasadnij)

A)Seagate 1TB, SATAIII, 7200RPM, 64MB cache (ST1000DM003)

B)Western Digital Caviar Blue, 3.5'', 1TB, SATA/600, 7200RPM, 64MB cache (WD10EZEX)

 

O Seagate słyszałem że są wydajniejsze od WD Blue ALE są często awaryjne, więc nie wiem jaki HDD wybrać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SSD: Crucial MX100 lub Plextor M6S

HDD: WD Red 1TB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SSD: Crucial MX100 lub Plextor M6S

HDD: WD Red 1TB

 

W SDD: który jest wydajniejszy,lepiej wykonany

W HDD: Czemu wersja RED? Czym się różni od Blue + Czy ver.RED jest lepsza?

 

Proszę o dalsze wypowiedzi/rady/pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Peter z tych dwóch SSD to Plextor M6S, ewentualnie jeśli chcesz jeszcze wydajniejszy i na gwarancji 5 letniej to bierz model M6 pro :).

Jakaś stówka różnicy w cenie.

 

Z HDD wersja RED, chociaż ja i tak wybrałbym ST1000DM003 bo jest szybszy :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plextora mam u siebie w zestawie - M6S, choć model akurat 128 GB. Bardzo zacny, że tak powiem i parametry są niezbyt rozbieżne od tego, co wisi na pudełku. Polecam. Natomiast, co do HDD, nie będę się wypowiadał, bo zawsze miałem sentyment do WD ;). Stąd trochę zakrzywię rzeczywistość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co mamy powiedzieć? Nie zauważysz różnicy w codziennym użytkowaniu pomiędzy tymi dyskami. Bierz na co cię stać, jak zależy Ci na pojemności a nie chcesz przepłacać do idealnym wyborem jest MX100. M550 jest wydajniejsze ale o 150 zł droższy, moim zdaniem nie warto tyle dokładać do niewielkiej różnicy w wydajności.

A WD Red polecam że względu na dobrą wydajność, cichą pracę i 3 letnią gwarancję (zamiast 2 lat w Blue). Seagate bym sobie odpuścił bo te dzisiejszy dyski to nie co kiedyś, lubią padać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co mamy powiedzieć? Nie zauważysz różnicy w codziennym użytkowaniu pomiędzy tymi dyskami. Bierz na co cię stać, jak zależy Ci na pojemności a nie chcesz przepłacać do idealnym wyborem jest MX100. M550 jest wydajniejsze ale o 150 zł droższy, moim zdaniem nie warto tyle dokładać do niewielkiej różnicy w wydajności.

A WD Red polecam że względu na dobrą wydajność, cichą pracę i 3 letnią gwarancję (zamiast 2 lat w Blue). Seagate bym sobie odpuścił bo te dzisiejszy dyski to nie co kiedyś, lubią padać.

 

Czyli wszystkie SSD (no poza Kingstone'm) są OK (MX100/M550 są z wydajnością dobre i są tańsze, a Plextor M6S jest b.dobry ale droższy) <--dobrze myśle? i nie ważne co z tych trzech wezmę będzie ok pod gry.

 

HDD: Będę rozważał Blue/Red + odrzucam Seagate

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plextor M6S i Crucial M550 -> ta sama bardzo mocna średnia półka dysków, jakość i wydajność

Crucial MX100 -> budżetowy ale o bardzo dobrej jakości, wydajności i najlepszej relacji ceny do pojemności (mówimy wyłącznie o wersji 256GB)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Popularne aktualnie

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • https://pilgrimoutpost.techlandgg.com/news/nightmare-mode-update/?lang=en
    • Spróbuj takiej metody: Pobierz malutki sofcik i uruchom go jako administrator: https://forums.guru3d.com/threads/windows-line-based-vs-message-signaled-based-interrupts-msi-tool.378044/ Ja programik się uruchomi, ustaw wszystkie przerwania na MSI, kliknij w prawym górnym rogu apply i zrestartuj komputer. Uruchom jakiś program/grę, gdzie komputer ma problemy i zobacz, czy coś się poprawiło. Można też pojedynczo przydzielać priorytety dla wymienionych w tabelce podzespołów. U mnie jak widać grafika jest na high i nie koliduje z innymi. Zdarzało mi się mieć wywalanie z gry do pulpitu, bo przerwania systemowe przydzielone z automatu kolidowały między sobą i takie rozwiązanie pomogło. Warto spróbować - tylko nie zmieniaj wszystkich ustawień na raz, ma być zmieniona jedna wartość, apply i restart komputera. Aha... w sterowniku nvidii przydziel rozmiar pamięci podręcznej na "nieograniczony"   p.s. takich problemów, jakie ma Twoja platforma jeszcze nie widziałem, a masz bardzo mocny zestaw.    
    • Ustaw Power Limit na 1% i będzie git. 
    • Miałem dwa "gamingowe" delle. W obu laptopach był problem z tzw. "coil whine", czyli dziwnym odgłosem syczenia i piszczenia. Co ciekawe jak otworzyłem obudowę i sprawdzałem decybelomierzem co wydaje ten dźwięk okazało się że w obu dellach chodzi o sekcję zasilania procesora (albo jakieś dławiki?) a nie o kartę graficzną. Dokładniej o te zaznaczone punkty Dla mnie było to na tyle denerwujące że na dłuższą metę męczyłem się używając lapka. Połowicznie pomagało wyłączenie w biosie Intel C-State (czyli wyłączenie trybu turbo).  Teraz mam chwilowo najtańszego MSI GF63 z i7 9750H + RTX 1650 i zero tego typu problemów. Gamingowe delle będę już raczej omijał szerokim łukiem. Ale z ciekawości możesz spróbować wyłączyć u siebie w biosie opcję C-STATE i zobaczyć czy będzie jakaś różnica. Aha, i nie wiem jak u ciebie, ale u mnie te denerwujące piski i syki było słychać nawet podczas tak prozaicznych czynności jak przewijanie stron internetowych.
    • Wydaje  mi się, że 48-240 Hz.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...