Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Premislaus

Underrail

Rekomendowane odpowiedzi

Aż dziw, że nie ma tematu. Moim zdaniem lepsze niż Wasteland 2. Pomimo tego, że grafika 2D i rzut izometryczny bez obracanej kamery, to grafika jest klimatyczniejsza. Mam więcej zabawy niż w Falloucie 3 i New Vegas. Na dodatek dostępne jest demo z wczesnej wersji alpha. Lepiej mi się gra niż w Shadowrun. Czuć, że to jest duchowy następca pierwszych Falloutów. Jeżeli chodzi o RPG to preferuję właśnie takie gry - (Eschalony, gry od Spiderweb).

 

http://www.underrail.com/

 

Walki momentami są trudne. Zwłaszcza jak walczy się z kilkoma robalami atakującymi PSI (w grupie zwiększają swoją moc). Są dwa tryby zdobywania doświadczenia do wyboru. Normalne xp za walkę, questy i drugi system zbierania "oddity" - różne przedmioty które dodaje po parę punktów xp (trzeba mieć chyba 15 by wbić lvl, a każde z tych "oddity" może być "skonsumowane" tylko kilka razy). Z resztą wszystko jest na Wiki gry.

 

Ciekawe czy deweloper zaimplementuje podgląd mapy i wyświetlanie nazwy sektora? Bo trzeba zapamiętać jak gdzie dotrzeć :P.

 

W następnym patchu wreszcie będą portrety. Z tego co wrzucił fajnie wyglądają.

 

http://www.underrail.com/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=43&Itemid=61

http://www.underrail.com/wiki/index.php?title=Version_history

 

Obiecałem sobie, że nie będę pakował się w crowdfunding, wczesny dostęp, bo tytuły na ogół są średnie. Ale w przypadku tej gry zmieniłem zdanie.

 

up1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra na prawdę jest warta zainteresowania. Pomyślałem, że napiszę recenzję i wrzucę ją na blog PCLaba, co by trochę rozreklamować. Zobaczę jak będę stał z czasem i chęciami. Tu macie parę zdań które napisałem wczoraj:

 

Mocną stroną gry są walki i eksploracja. Możliwe, że źle zrobiłem postać ale starcia często są wymagające. W wielu grach są różne dodatkowe bronie z których się nie korzysta. Tutaj nagminnie wykorzystuję granaty, miny, pułapki, broń zatrutą i takie gwiazdki z kolcami które rozsypuje się na pewien obszar. Nie idzie się na rympał. Często muszę wczytywać sejwa. Jedną z jaskiń zamieszkują stwory które na odległość plują trucizną, jak się do nich podejdzie to uciekają by zrobić dystans i zaatakować, na dodatek składają jaja i po turze wykluwa się mały stwór który szybko podbiega i gryzie. Nawet pojedynczy potwór był niebezpieczny dla mnie, ale najpierw pokonałem mniejszą grupę, porozkładałem pułapki i zwabiłem resztę. Często musiałem wczytywać, a nie da się zapisać gry w trakcie walki. Dało mi to satysfakcję. W innej lokacji nie chciałem dać piątki za przejście, a że nie mam rozwiniętego skradania to nie mogłem się przekraść, bo każdy widział, że majstruję przy zamkach. Tu było dużo wczytywania ze względu na to, że mieli mocne bronie i dosyć dobre statystyki, bo często trafiali i na ogół pierwsi mieli inicjatywę. W końcu zrobiłem to tak, że po skończeniu rozmowy szczęśliwie tylko jeden mnie trafił (czterech kolesi - jeden atakują pięściami, jeden jest z pistoletem, szef z karabinem szturmowym i z tyłu ubezpieczał facet z kuszą, która nie dość, że raziła prądem to jeszcze zatruwała), trzech obrzuciłem granatem błyskowym, wystrzeliłem z broni i zacząłem uciekać za budynek, gdzie miałem rozstawione dwie pułapki na niedźwiedzie i minę z ładunkiem fragmentującym. Raz wyskoczyłem zza węgła, postrzelałem trochę, rzuciłem granatem, ale wyleczyli się i mnie trafili, musiałem uciekać na skraj mapy. W końcu wleźli w pułapki i ich podobijałem. Wyleczyłem się i poszedłem zabić ostatniego. To tak w skrócie bo miałem różne pomysły jak to rozegrać i potrzebowałem odrobiny szczęścia, wspomogłem się też narkotykiem który dodał mi punkty akcji i bonus do uników. Na niektórych mapach są systemy wentylacji, dzięki którym możemy przekradać się do pomieszczeń, albo zachodzić wroga z innej strony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grałem w to kiedyś na etapie alpha albo beta, nie pamiętam. Świetna gra, ogromny potencjał, rewelacyjny klimat. Fantastyczne połączenie Fallouta z Metro, żadna inna gra od dawien dawna mi tak nie przypominałą Fallouta 1 i 2 jak Underrail. Nie wiem jak wygląd teraz bo przestałem grać i postanowiłem poczekać aż ją gość skońćzy... bo z tego co wiem to chyba robi ją jedna osoba !

 

Dodaj jakieś screeny i grafiki w pierwszym poście żeby zachęcić luda bo warto ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grałem w to kiedyś na etapie alpha albo beta, nie pamiętam. Świetna gra, ogromny potencjał, rewelacyjny klimat. Fantastyczne połączenie Fallouta z Metro, żadna inna gra od dawien dawna mi tak nie przypominałą Fallouta 1 i 2 jak Underrail. Nie wiem jak wygląd teraz bo przestałem grać i postanowiłem poczekać aż ją gość skońćzy... bo z tego co wiem to chyba robi ją jedna osoba !

 

Dodaj jakieś screeny i grafiki w pierwszym poście żeby zachęcić luda bo warto ;)

Gra jest nadal w fazie alfa.

Projekt nie wygląda źle (można sprawdzić demko: http://www.indiedb.com/games/underrail/downloads/underrail-alpha-demo-v041 ), ale wystarczającym powodem, by nie kupować jest Early Access.

Zainteresuje się powaznie dopiero wtedy, jak wyjdzie, o ile wyjdzie... (patrz Dead State, które wreszcie po latach ma sie ukazać na poczatku grudnia, czy Age of Decandence)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wyszedł najnowszy patch - http://underrail.com/forums/index.php?topic=1114.0 . Kolejna wersja będzie ostatnią wersją alpha i później skupią się na doszlifowaniu.

 

http://www.underrail.com/wiki/index.php?title=Version_history#Alpha_0.1.13.0

 

Nie miałem, nie mam czasu na gry w ostatnim czasie. Ale śmiało polecam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra się już ukazała przed paroma dniami. Osobiście ją polecam, może napiszę coś więcej jak się już ogram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...