Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Mattteuszzz

Laptop do 3000 (projektowanie AutoCad, przegladanie internetu)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, tak jak w temacie potrzebuję pomocy w zakupie laptopa do 3000 zł. Dodam, że planuję kupić tego laptopa na 5-6 lat.

 

Szukam laptopa bez systemu

 

A mianowicie, laptopa potrzebuję do:

-głównie projektowania w programie AutoCAD, jak i różnych wyliczeń w programach pakietu Microsoft Office i MathCad

-przeglądania internetu

-oglądania filmów

 

Bardzo zależy mi na:

- płynności pracy (bez zamuleń itp.)

- dodatkowej klawiaturze numerycznej

- jakości wykonania (trwałość obudowy itp.)

- trwałość baterii też będzie atutem

- matowej matrycy Full HD

- podświetlanej klawiaturze

- 15,6 cala

- dysku SSD 250 gb (wolałbym go zamiast HDD) lub zamiast stacji DVD ale miałby mniejsza pojemość, bo mi potrzeba max 250 GB, więcej nie wykorzystam, albo zamiast tego jakiś dobry HDD 7200 obr/min

 

Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dell 7537 i5u 750 aluminiowa obudowa + p.klawiatura = 2800

Teraz dodatkowo SSD 256gb za 400 zł Takie coś + a HDD wyrzucić na zew do obudowy KLIK

Razem wyjdzie około 3200

+ kupno della 15,6 w xkompie do 8gr = torba i myszka gratis

+ LINK do rabatów napisz co chcesz kupić a oni coś z tym zrobią.

 

Od Dell aluminiowy jest jeszcze Latitude z i5u +fhd

 

jednak laptop z SSD w środku to lepszy wybór niż wybieranie i7u zamiast i5u bez SSD.

HDD jest często przyczyną wolnej pracy lap a SSD vs HDD 5200 to niebo a ziemia.

 

Ps. Szukaj 15, ponieważ za 17 przy tej samej konfiguracji dopłacasz dużo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad 1. Do Twoich zastosowań skup się na lepszym procesorze i matrycy Full HD (obowiązkowa do CAD-a), kosztem karty graficznej, która potrzebna Ci nie będzie.

Ad 2. Poszukałbym HP Elitebooka z drugiej ręki. Często można znaleźć takie z korporacyjnego demobilu, w stanie "jak nowe". Z propozycji, które tutaj padły, Latitude wydaje się najfajniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od siebie mogę polecić jeszcze Lenovo Y50-70 [ref] z pełnonapięciowym Core i5, niezłym systemem audio firmy JBL oraz kosmiczną kartą graficzną GTX860, na której mógłbyś uruchomić najnowsze produkcje, gdybyś chciał ;) Plusem kompaktowe wymiary (2,4 kg wagi przy ~~22 mm grubości) oraz aluminiowa obudowa z podświetlaną klawiaturą.

 

Tak czy siak, ja bym poszukał Elitebooka z drugiej ręki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, ale jak wspominałem nie gram w gry i wolałbym zastąpić karte dedykowaną mocniejszym procesorem. Znajdę coś takiego? A te elitebook o których mówisz to na allegro mogę znaleźć raczej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aukcje usera Okoliczny. Nie znam osobiście, ale zajmuje się on właśnie importem Elitebooków, a klienci sobie chwalą.

Taki Elitebook nie będzie wydajniejszy, ale to najsolidniejszy sprzęt, jaki możesz dostać. Klasa profesjonalna, najwyższa półka - tzw. "mobilna stacja robocza".

 

OK, ale jak wspominałem nie gram w gry i wolałbym zastąpić karte dedykowaną mocniejszym procesorem.

 

Asus R510JK-DM009 [ref] to komputer z najmocniejszą jednostką obliczeniową, jaką dostaniesz. Zasadnicze pytanie - czy aż taki procesor jest Ci potrzebny, skoro ten w w. w. Lenovo świetnie się sprawdza? Zwłaszcza, że wszystko inne także przemawia za Lenovo - lżejszy, smuklejszy, lepsze przebiegi na baterii, solidniejsze wykonanie...

 

I do AutoCAD wystarczy zintegrowana karta graficzna Full HD?

 

Zależy, co chcesz w tym CAD-zie robić :) Generalnie AutoCAD do zeszłorocznej wersji obciążał pojedynczy rdzeń procesora, jak jest teraz - nie wiem, ale wątpię, że coś się zmieniło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując najlepszym laptopem na ten moment w tych granicach cenowych jest podany przez Ciebie lenovo?

Tutaj znalazłem jeszcze taki laptop: http://www.x-kom.pl/p/204749-notebook-laptop-15-6-lenovo-y510p-i7-4700mq-8gb-1000gb-dvd-rw-gt755m.html?partnerid=100327593&sm12=NA==&ts=1417185445&token=a695ef0fe9bb47b87d6b821619b1aae6 lepszy czy gorszy jest on od tego Lenovo co Ty wysłałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. y510p to poprzednik y50

 

2. gtx860 to już b.mocna karta do gier a skoro nie będziesz grał to po co? kupno y50 dla Cb to kasa w błoto.

 

3. O jakości wykonania r510 nie wspomnę - przez coś jest ten lap tańszy niż konkurencja.

 

4. Znając życie to spokojnie i5 Ci wystarczy a i7 może okazać się zbędnym wydatkiem - lepsza opcja to i5 + ssd.

i7 do Cada jest wskazane ale już przy naprawdę zaawansowanych projektach.

 

5. Praca bez zamuleń to SSD - 5200 nie ma startu.

 

6. Jakoś i wykonanie to przeważnie seria biznes ale tobie powinno starczyć "amelinium" w środku i na zew.

 

Czyli najlepszy kompromis to i5 lub i7U=i5 (i7u to wersja niskonapięciowa i tylko z nazwy jest i7 to tak naprawdę w skrócie i5) + SSD + aluminium lub dobrej jakości obudowa = żeby tylko starczyło te 3tys z kawałkiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. A jest coś takiego aby zamiast np DVD mial dysk SSD lub wgl wolałbym np 250 GB SSD niż HDD bo więcej dysku nie wykorzystam. No i aby na pewno miał podświetlaną klawiature.

 

Czy może lepiej złożyć laptopa i dostosować go do swoich potrzeb?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Złożenie laptopa np Clevo to min 4,5k a na dobrą sprawę od5k w górę :).

Ja już zaproponowałem Ci Della z aluminium posiadającego podświetlaną klawiaturę tylko że w HD ale za to wywalasz HDD i kupujesz SSD 256 gb i za 3200 masz lapka z SSD w środku i HDD w obudowie jako magazyn danych (filmy, zdjęcia itd)

Z kolei podany Latitude jest z aluminium, ekran FHD - matowy za niecałe 3k.

Jeśli ma być SSD to robisz tak samo kupujesz SSD w zamówieniu informujesz że SSD ma być w środku a HDD w obudowie za 30 zł i masz lap za 3,4k (bez zniżki o którą możesz napisać wiesz gdzie) dobrze wykonanego z aluminium, ekranem matowych FHD i SSD w środku.

To wg mnie i tak mało jak na tyle +.

 

p. klawiatura jest w1 dellu - ogólnie to sztucznie zawyża cenę, ponieważ przeważnie p.klawiaura do domena lap "do gier" czyli z mocnych GPU a za to się płaci (zobacz y50,ge60,gt60)

 

Innych opcji nie ma nie dostaniesz lap z aluminium ekran matowy FHD, z SSD 256 w środku i p.klawiaturą bez drogiej karty graficznej - z czegoś zrezygnuj - masz za mały budżet. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podstawowa wada złożonego własnoręcznie notebooka to fakt, że będzie klocem. Z drugiej jednak strony dostajesz 2 w 1 - komputer i narzędzie do samoobrony :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest możliwość aby w x-kom. Zamontowali mniejszy dysk niż 1000 GB w tym MSI i jeżeli dokupiłbym SSD to zamienili go na HDD a HDD poszedł w miejsce DVD? Czy jest możliwość na tym oszczędzić nie licząc wydatku na SSD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...