Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Dafney

Radeon HD6870

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnimi czasy mam problem podejrzewam ze to wlasnie problem z Karta Graficzną, problem jest taki ze juz przy samej wlaczonej przegladarce karta zaczyna sie nagrzewać do 50 stopni a po wlaczeniu np jakiegos filmu zaczynaja wyskakiwac rozne ksztalty na ekranie, takie typowe zawieszenia. Dzisiaj ja przeczyscilem niestety wciaz jest to samo czy macie jakies inne pomysly?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymień pastę termoprzewodzącą pod radiatorema jeśli to nie pomoże to karta w piekarnik/śmietnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na jakiej zasadzie to dziala, ze od razu ma lądować w smietniku? Nie istnieje cos nakiego jak naprawa kart graifcznych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawa może wynieść cenę sprawnej używanej karty jeśli padł chip graficzny/zasilanie/kości pamięci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro juz tak wiem ze odpiszesz od razu sadzisz ze ta karta graficzna jest jeszcze "na czasie" czy moze warto ja sprzedac dolozyc pareset złoty i kupic cos nowszego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to zależy od tego jaki masz cały config kompa, po drugie jeśli Twoja karta jest uszkodzona to dostaniesz za nią 50-100zł chociaż nie liczył bym na 100zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto wymienić pastę termoprzewodzącą i sprawdzić czy wiatrak kręci się zgodnie z rosnącą temperaturą a jak nic nie pomoże to wtedy myśleć nad wymianą na inną, no chyba że czujesz głód upgrade`u na nowszą i mocniejszą kartę hehehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A słyszysz że wentylator chodzi dużo szybciej i głośniej? Może radiator nie dolega dobrze do rdzenia? Jeśli masz rurki heatpipe to dotknij ich i napisz czy chłodne, ciepłe, gorące.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdy podkrecam slysze zdecydowana roznice a rurek żadnych nie widze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musze wylaczyc komputer i wyciagnac karte zeby zobaczyc zaraz dam znac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie o to chodzi abyś sprawdził ich temperaturę pod windowsem a nie przy wyłączonym kompie i wyciągniętą kartę hehehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sa zimniejsze od karty przy wlaczonym kompie. Nie sa zimne ale tez nie sa gorace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli temperatura wskazuje te prawie 50 stopni to wtedy dotknij rurki heatpipe, powinna być gorąca, jeśli jest lekko ciepła tzn że rdzeń nie odprowadza ciepła na radiator, wymiana pasty termoprzewodzącej na rdzeniu i dobre dokręcenie radiatora do rdzenia powinny pomóc (na 90% pomoże).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wiec dam znac jak juz wymienie paste czy pomoglo, dzisiaj juz nie mam gdzie jej kupic dam znac jutro w poludnie. Dzieki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam taką pastę, sam używam (kupiłem tubkę 8g), wymieniłem wszędzie gdzie się dało i temperaturki niższe, jest ciszej :) Jedna z najlepszych past w kategorii wydajność/cena

 

http://www.morele.net/arctic-cooling-mx-2-4g-pasta-termoprzewodzaca-159740/

Kiedyś MX 2 był królem cena/wydajność, ( też mam tą tubkę 8g =)) teraz Cooler Master IC Essential E1 przejął pałeczkę, jest równie wydajny i połówę tańszy =)

http://www.morele.net/cooler-master-pasta-termoprzewodzaca-ic-essential-e1-szara-rg-ice1-tg15-r1-476985/

http://www.tomshardware.com/reviews/thermal-paste-performance-benchmark,3616-20.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymienilem paste i problem juz nie wystepuje mimo tego ze temperatura wcale nie ulegla zmianie, jest to dla mnie dosc dziwne

 

Dobra jednak nie wazne, problem wrocil...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze ze problem nie wystepuje gdy gram, paski pojawiaja sie tylko jak ogladam stream na strownie twitch.tv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...