Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Tomsos

Nowa myszka, poszukuje myszki do grania

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, poszukuje myszki do grania. Pisze z powodu dylemetu przy nowym wyborze gryzonia i dodatkowe nazwy gryzoniow/porady mile widziane :).

- obecna mysz: Revoltec Fightmouse elite (sensor: avago adns-9500)

- powód zmiany gryzonia: Jestem zielonym graczem gier FPS(Counter Strike:Global Ofensive oraz Battlefield3/4). Grając kilka miesiecy zanim zakupilem ta myszke gralem na myszce za 40 zl przeznaczana do pracy w biurze i odpowiadal mi jej ksztalt i nie mialem zastrzezen co do wygody(przez wiele lat gralem na plaskich myszkach), ale jej sensor byl do kitu i bylo to widac w trakcie szybkich obrotow, dlatego zdecydowalem sie po krotkim namysle na wymieniana myszki na wyzej wymieniona. Po pierwszych dniach gry, gdy juz sie przyzwyczailem to gralo mi sie calkem przyjemnie, lecz ostatnio zainteresowalem sie bardziej tematyka jesli chodzi o myszke i zauwazylem ze duzo osob gra na plaskich myszkach, najwidoczniej siadlo mi to na psychike i aktualnie ksztalt Rev. Fightmouse elite zaczal mi nie odpowiadac, czasami mam wrazenie ze nie moge dociagnac myszki w dokladny punkt gdzie celuje. Aktualnie zaczalem myslec o myszkach: zowie fk 1, steelseries kinzu v3, lecz nie znam sie na sensorach bo kazdy mowi co innego i juz sam nie wiem co wybrac przez rozne uslyszane komentarze, a jak dla mnie calkiem pasuje mi cena ss kinzu v3, i moglbym sobie dokupic wieksza podkladke zamiast inwestowac w samam mysz jak by bylo przy zakupie zowie fk1.

- rozdziałki w grach: 16:10 1280x800 (max 1440x900 60hz)-zbieram pieniadze na nowy od BenQ 120/144hz full hd

- DPI:450

- czułości w grach: CS:GO (sens. 2.13, oczywiscie zmiana podkladki umozliwi mi granie na mniejszej czulosci i bedzie to ok, 1.8)

- czułość w Windows:6/11

- czułość w sterach myszki:-

- pełny obrót: na ok 200mm jest to ok 230 stopni

- gram w: CS:GO, BF3/4

- podkładka:400mm/300mm (zwykla za 25 zl od logitech i jej wzorki przeszkadzaja,poniewaz ceramiczne slizgacze zatrzymuja sie na gumowej powieszchni wzorkow)

- ilość przycisków: Najlepiej 4 wraz ze przyciskem zmiany DPI lecz dodatkowe male przyciski po bokach, ktore nie bd przeszkadzac kciukowi moga wystapic tak jak w przypadku Zowie FK1

- budżet: 250zł

- chwyt: Palm Grip

- uwagi: Dokladnosc sensora, mały LOD, brak akceleracji i nie potrzebnych rzeczy, Styl obudowy:!PŁASKI!, najlepiej jak najmniej dodatkow, cena - im mniejsza tym lepsza :D

- Dodatkowe pytanie: Dlaczego wiekszosc graczy zmienia z 1000hz na 500hz? Czy dzieki temu uzyskujemy lepsza dokladnosc, usuwa akceleracje?

Dziękuje za uwage ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roznica miedzy 500hz i 1000hz jest marginalna. 2ms i 1ms. Zmieniają bo tak wola, ja tam widzę moze mega delikatna roznice w reakcji. Zmieniają tez,bo teoretycznie czlowiek nie jest w stanie odczuć różnicy na plus,a wieksza częstotliwość to większe wrazliwosc myszki na jakiś jitter,blad ze względu na to,ze malo kto potrafi mega precyzyjnie i plynnie ruszać myszka. Ja tam gram na 1000 hz chyba.

 

Za to różnica miedzy 125hz i 500hz jest juz o wiele bardziej zauwazalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do palm gripa fk1 sie raczej nie nadaje, savu chyba tez,choc malo wiem o savu3. Poczekajmy,aż ktos moze cos innego zaproponuje. Ja polecam od siebie zbiorcze tematy,tam jest dużo info i propozycji. Możesz obadać myszki,które wydadzą ci się interesujace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy bierzesz pod uwagę zamówienie z poza granic PL?

Jeśli tak to zobacz Mionix Avior 7000. Czasami pojawia się też na allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że po takim czasie odpisuje ale nie mialem czasu, a wiec raczej nie. To są dodatkowe koszty, a ja chce dostac jak najtansza najlepiej tez najlepsza pod wzgledem niskiego lod'u i najlepszego sensora cos na styl zowie fk1. Ta myszka @smog11 nie jest zła tylko cena i przesyłka, to co w tym wszystkim najgorsze

 

Poczekam jeszcze 3 dni na lepsze propozycje, jak nie to chyba się skusze na zowie fk1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do palm gripa fk1 sie raczej nie nadaje, savu chyba tez,choc malo wiem o savu3. Poczekajmy,aż ktos moze cos innego zaproponuje. Ja polecam od siebie zbiorcze tematy,tam jest dużo info i propozycji. Możesz obadać myszki,które wydadzą ci się interesujace

 

Nie nadaje się do palm gripa mówisz? A FK (Filip Kubski) to profesjonalny gracz który jest współtwórca myszki, gra na niej i myślisz że jakiego stylu trzymania myszy używa do gry w CS:GO? Claw gripa?? xD Oczywiście że palm....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nadaje się do palm gripa mówisz? A FK (Filip Kubski) to profesjonalny gracz który jest współtwórca myszki, gra na niej i myślisz że jakiego stylu trzymania myszy używa do gry w CS:GO? Claw gripa?? xD Oczywiście że palm....

 

Mózg rozjebany, Ty żes człowieku palm gripa chyba nie widział, a teze,ze w csa graja głownie palmgripowcy,to mozesz opowiadac na swojej wsi.Neo głownie firmował zowie fk, a nie fk1. Fk1 jest większe od fk zwykłego (i to nawet zawuazalnie) i powstało na życzenie graczy,by stworzyc wieksza wersje fk z sensorem 3310. Niekotrzy mówią o chwytaniu tej myszy (fk1) palm gripem, ale to dlatego, ze jest wieksza od zwykłego fk, ale moim zdaniem robią to ludzie z azji lub o naprawde małych dłoniach.

 

Zobacz sobie na konstrukcję zowie fk zwykłego, wez ja do reki, a potem opowiadaj bajki o tym, jak trzyma myszkę NEO. Był czas,ze grał na ec1, to może trochę to wyglądało wtedy na palm grip.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...