Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

maly07071989

4690k temp pow. 90 C

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie jak już mówiłem ze zglosze sie do Was drodzy forumowicze o pomoc w podkrecaniu.

A wieć tak najprostszym sposobem zwiekszylem taktowanie procesora do 45 co dalo 4,5 Ghz

Ustawilem by caly czas taktowanie bylo ustawione na 4.5 tzn fixed mode

Sprawdzcie czy MAcho 120 daje rade bo temperatury sa za wysokie wg mnie co moge zrobić??

http://i1161.photobucket.com/albums/q519/maly07071989/OC_zpsf3d6ebce.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o rozprowadzenie pasty.Ja jak nakładałem pierwszy raz to raz miałem 70~~ c w idle :E, a raz 50~~ i zwiększała się pod obciążeniem do 70~ więc wyłączyłem. DOpiero za trzecim razem wszystko działało więc na moje to pasta ale niech inny ktoś się wypowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O Panie, podstawowe rzeczy się kłaniają :P Pasty daję się bardzo cienką warstwę na całej powierzchni IHS. Można palcem rozprowadzić albo dać więcej na środek i sama się pod dociskiem rozleje. Ja zawsze daję na "krzyżyk" czyli bardzo cienkie kreski wzdłuż i wszerz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, te tempy są w wypalarce. A jak wyglądają temp w grach ? Jeśli uważasz, że sa za wysokie można poswięcić trochę cache. Obniżyć mnożnik i napięcie cache.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkiem normalne temperatury jak na takie napięcie wg. mnie.

U mnie ten sam test przy 4.5Ghz i napięciu 1.18V też temperatura dochodzi do 95C (chłodzenie Macho BW).

Próbowałeś obniżać napięcie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z jechałem z napięciem do 1.200 i powoli jechałem w gore testuje w intelburntest ustawiony na hight zas mnożnik 45 napięcie 1.225v w Windowsie 1.226v Test przeszedl bez resetu

 

Beznbsptytu1420u_zps8b0300e2.jpg

 

 

W czym jeszcze przetestowac OC ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie przy 4.6 GHz przy 1.25V w OCCT po 3h max temperatura to 79C i to na gorszym chłodzeniu (SPC Fortis 2 i pasta MX-2).

Jak nie pasta to może lipny obieg powietrza w obudowie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że obieg mam dobry w obudowie przed wentylator 120 wciaga tyl 120 wyciaga gora 2x120 wyciaga porzadek z kablami jest

Prime95 wywalil mi blad blue screen 0x0000124 :/ rowniez w tescie OCCT tez mnie wywalilo ten sam blad

memtest_zps514da7e7.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Macho 120 rev. A i paste Thermalright z zestawu, i przy 4.5 na vcore 1,175 i vccin voltage na 1.800 po wygrzewaniu w occt mam 73 stopnie max, a po 4h w BF4, max 55stopni. Wczesniej bylo wyzej, bo vccin mialem na auto i mobo dawalo ponad 1.910. Moze z tym cos pokombinuj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro ściągnę macho i jeszcze raz spróbuję nałożyć pastę. Ustawiłem vcore na 1.240 i obyło się bez blue screenów ocCT prime95 i linx przeszedł pomyślnie przy testach 15 minutowych. Temp max 88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie nakladaj nowej pasty tylko zetrzyj ze stopki radiatora i przymocuj spowrotem chlodzenie na tym co zostalo na iha cpu jak spadna temperatury to oznacza ze miales za duzo pasty jak nie to glut pod ihs jest tego powodem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczyść dokładnie procesor i podstawe chłodzenia np. zmywaczem do paznokci albo alkoholem i daj na nowo pastę tylko to ma być cienka warstwa bo co za dużo to nie zdrowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nałozylem od nowa pastę. Vccin ustawilem na sztywno na 1.800 . Może pasta do du** ? lezy u mnie w szafce chyba 2 lata jak dobrze kojarzę.

test2_zps3e5c267e.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasta tutaj raczej nie ma nic do gadania, ja ostatnio smarowałem swoją GTX 970 pastą Artcic Silver która ma 7 lat :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój 3570K z MX-2 i SPC Fortis też ciśnie do 90*C przy 4,4GHz, mimo że większość osób przy 4,5GHz i gorszym chłodzeniu ma 70. Próbowałem z nią wszystkiego, innego chłodzenia, mnóstwo ustwaień w mobo, zmieniałem wentylacje obudowy i na nic. Słabsza sztuka i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nałozylem od nowa pastę. Vccin ustawilem na sztywno na 1.800 . Może pasta do du** ? lezy u mnie w szafce chyba 2 lata jak dobrze kojarzę.

test2_zps3e5c267e.jpg

Jestes pewien ze mocno dokreciles chlodzenie? Np plytke z tylu i stelaz nad socketem? Na linxa i burn test nie zwracaj az tak uwagi, wygrzewaja proca do temp ktorych nigdy nie bedziesz mial przy zwyklym uzytkowaniu. Occt Linpack z AVX to wg mnie bardziej zblizony realiom test.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z ustawieniem na offset a mianowicie vcore na manual wynosi 1.100 ustawiam nawet na ofset +0.150 c1 i eist wylaczony a poczas odpaleniu gry farcry4 wywala bluescreen

 

 

A wiec tak dzisiaj zszedlem na 4.4 Ghz słabą sztukę mam pewnie i nie mam bluee screenow ustawienia napiecia na offset dosc wysokie vcore 1.241 . 4,5 GHz przy 1.250 łapie zawieche a temp powyzej 90 C :/ Czy inwestowac w

1.geil extreme

2. corsair h102

3. zbierac na WC

test344Ghz_zps001061ec.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jedną: obniż na 4.2 GHz, zjedź z napięciem i temperaturami, a następnie ciesz się wydajnym i stabilnym procesorem.

 

Przeciętne wyniki oc, to nie jest jakaś tragedia życiowa.

 

A na upartego: pchnij go na allegro i kup drugi, zamiast inwestować parę setek w wodne chłodzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym sęk że kupiłem na allegro zmyslą o tym ze spokojnie bedzie chodzic na 4.5 GHz

Opis aukcji

Procesor kręci się do 4.5GHz na napięciu 1.240V,wyżej nie kręciłem.Procesor podkręcałem do smarków a tak to działa na ustawieniach fabrycznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...