Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

g-ryznar

Vlc Media Player - problem z .mkv i odtwarzanie na karcie dedykowanej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Korzystam obecnie na laptopie (2 karty - zintegrowana - HD 3000 i dedykowana - GT 630M, procesor i5-2450M) z odtwarzacza Vlc Media Player. Uważam go za bardzo funkcjonalny, jednak pewna bardzo poważna wada uniemożliwia cieszenie mi się w pełni z jego możliwości. Otóż przy odtwarzaniu np. pliku .mkv, nawet o słabej rozdzielczości (wydaje mi się, że podobnie może być z innymi bardziej zaawansowanymi kontenerami) obraz jest bardzo silnie zniekształcany. Wg informacji znalezionych w sieci ustawiłem w dekoderze FFmpeg ominięcie pętli dla dekodowania H.264 na pełne, a sprzętowe dekodowanie na automatyczne. Problemu to nie rozwiązało. Na WMP problem nie występuje (zainstalowany zestaw kodeków). Załączam 2 obrazki: Film - przykładowy kadr z pliku .mkv na VMP, kodek - informacje o tym pliku

 

Dodatkowo zastanawiam się czy na karta Nvidia 630M pozwala na płynne odtwarzanie wideo w 4k na youtube. Niestety nie wiem jak samemu to sprawdzić, bo podczas działania przeglądarki jest aktywna tylko karta zintegrowana (Intel HD 3000), która powoduje znaczny lag (pole kontekstowe uruchom z procesorem NVIDIA nic nie zmienia).

 

Będę bardzo wdzięczny za cenną pomoc.

post-480093-141721758733_thumb.png

post-480093-141721759749_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Splash Pro to faktycznie bardzo dobry program jednak jak się okazało problem leżał gdzieś indziej. Okazało się, że winny był sam materiał wideo.

Jednak w dalszym ciągu nie wiem jak wyłączyć (bo do tego się to chyba sprowadza) kartę zintegrowaną tak by działała tylko jako niezbędny bufor, a nie jako domyślna grafika. Ma ktoś jakiś pomysł? Np. czy w odblokowanym BIOSie byłaby taka możliwość? Nieodblokowany oferuje jedynie integrę, lub tryb switchable, co się nie sprawdza, bo niektóre programy pomimo wymuszenia działania na dedykowanej karcie dalej działają na integrze. Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...