Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Asica10

TT SE 530W głośny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Po złożeniu mojego zestawu okazało się że poza zasilaczem mój komputer jest bezgłośny. Niestety FanSwap nie wchodzi w gre ponieważ nie da się go zrobić bez utraty gwarancji. Macie może jakieś pomysły jak wyciszyć ten zasilacz? ,

Mam taki pomysł by zatrzymać śmigło wentylatora ręcznie (jakimś patyczkiem) i dołożyć wolnoobrotową 120 wyciągającą z tyłu obudowy gdzie ma wywiew. Co o tym myślicie?

Czy zatrzymanie śmigła zasilacza ręcznie po dłuższym czasie go spali?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zatrzymać śmigło bez ryzyka można na chwilę, na dłuzej, wentylator sie spali. Niektóre wentylatory mają zabezpieczenie i nie spalą się w takiej sytuacji, ale to produkty z wyższej półki i na pewno ten w zasilaczu nie ma tego zabezpieczenia.

Jeśli chodzi wyraźnie za głosno, do reklmacji, czy też raczej wymiany ze wzgl. na niezgodność z umową.

Jest głosny ze wzgl. na szum czy terkocze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na gwarancje go nie będę oddawać ponieważ ten typ tak ma, a nie wiedziałem o tym wcześniej. Słychać delikatnie łożysko ale więcej szum powietrza. Skoro mówisz że zatrzymać wentylatora nie można to niestety nie mam pomysłu jak go wyciszyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie masz 3 wyjścia:

1. fanswap

2. sprzedać zasilacz i kupić inny, cichy

3. przyzwyczaić się do obecnego

...

 

ed/

Chyba że kupowałeś przez neta, to masz 10 dni na zwrot bez podania przyczyny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym modelu nie da się wykonać FanSwapa bez utraty gwarancji, zastanawiam się nad sprzedażą ale czy to się opłaca? dałem lekko ponad 200zł za niego wiec wiele nie wezmę teraz (sprzęt ma ok miesiąca)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na sprzedaży na pewno będziesz stratny, niestety. No ale jak go zostawisz to albo fanswap z utratą gwarancji, albo przyzwyczajenie się do hałasu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety, ale na forach często piszą, że to cichy zasilacz. Według mnie i zawsze tak pisałem, 140 mm wentylator, co się kręci na 800 obr. nie jest cichy, nie jest też głośny, ale jak ktoś chce mieć w miarę wyciszony komp to Smart Se się do tego nie nadaje.

 

No według mnie bez gwarancji zasilacz z Chinskimi kondensatorami nie jest najlepszymn pomysłem,. Trzeba pamiętać, że to zasilacz tak naprawdę ze sprawnością na poziomie 80 Plus 230V (nie Bronze) więc podamiana z 140 mm wentylatora 800 obr. który się do 1600 obr. rozkręca na jakiś wentylator 120 mm niesłyszalny może się z czasem źle skończyć.

 

Są one teraz bardzo popularne, więc według mnie wystaw go po prostu troszkę taniej na Allegro, i kup sobie jakiś w standardzie bardziej wyciszony zasilacz. Pytanie teraz ile możesz wydać na nowy, i czy ma być cichy w całym swoim spektrum czy np. wystarczy w iddle?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W cenie za ok 250zł jestem w stanie znaleźć coś cichszego? Najważniejsze by był cichy w idle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Be Quiet L8. 250zł wystarczy na niemodularną wersję 500W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No według mnie bez gwarancji zasilacz z Chinskimi kondensatorami nie jest najlepszymn pomysłem,. Trzeba pamiętać, że to zasilacz tak naprawdę ze sprawnością na poziomie 80 Plus 230V (nie Bronze) więc podamiana z 140 mm wentylatora 800 obr. który się do 1600 obr. rozkręca na jakiś wentylator 120 mm niesłyszalny może się z czasem źle skończyć.

Ja pierdziele. Ludzie tyle lat mieli chińskie kondensatory w zasilaczach i to jakoś nie przeszkadzało, a zasilacze pracowały w o wiele cięższych warunkach niż teraz oraz osiągały o wiele wyższe temperatury wewnątrz i padały ale nadal nie jakoś mocno często, zwłaszcza markowe konstrukcje.

Ten zasilacz nawet nie jest dociążany do 50% swoich możliwości więc proszę Cię wytłumacz mi dlaczego podmiana na wolniejszy wentylator miała by go zabić nawet jak temperatury w środku podskoczą o dajmy na to 5*. I proszę Cię nie mów, że kondensatory nie wytrzymają pracy w podwyższonej temperaturze gdzie obydwoje wiemy, ze są one projektowane na znacznie wyższe jej wartości niż te co wystąpią w zasilaczu. Tak, stracą trochę na żywotności ale wytrzymają zamiast 20 lat to 18.

 

Jeszcze tak nie dawno standard 80 plus był mało znany i mało który zasilacz osiągał wymaganą sprawność, a i tak robiono fanswapy i zasilacze jakoś nie padały na potęgę.

 

Nie popadajmy w paranoje i sprzęt jest dla nas, a nie my dla sprzętu i nie cackajmy się tak ni nim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie przeszkadzało? Co ty pi@#$%%. To były najczęstsze usterki w zasilaczach. Awaryjność zasilaczy ostatnio bardzo zmalała właśnie dlatego, że A) wzrosła sprawność , i B) polepszyły się jakościowo kondensatory. To właśnie one były tak 10-5 lat temu największa zmorą producentów zasilaczy. Widać nie wiesz co piszesz, i nie masz żadnych danych które to potwierdzają....

 

Używanie chińskich kondensatorów w zasilaczach z bardzo wolno obrotowymi wentylatorami, o średniej sprawności 83-84% to tragiczny pomysł - taka jest moja opinia. Nie chcesz nie zgadzaj się z nią, ale dla mnie wtedy źle radzisz. Jak by było tak jak mówisz, każdy by ładował 300-400 obr. wentylatory i miał wszystko gdzieś bo po co mocniejsze, jak i tak wszystko wytrzyma?????

 

Nie popadam w paranoję, ale nie przesadzajmy. Teapo kondensatory (czy inne Tajwańskie, na Japońskich projektach) to dosłownie kilkanaście procent droższe propozycje, od Tańszych Chińśkich. Trzeba raczej właśnie dawać do zrozumienia producentom, że oszczędzanie na tym poziomie to zły pomysł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, nie prowadzę serwisu, opieram się na swoich obserwacjach tego co przewinęło mi się przez ręce.

 

Mówimy o przypadku gdy zasilacz będzie obciążony w max 50%. Kto karze mu podpinać na stałe wentylator po np 5V? Niech sobie pracuje pod regulatorem zamontowanym w zasilaczu,który jak będzie mu za gorąco to rozkręci go mocniej.

 

Mówimy o przypadku gdzie autor ma już ten zasilacz więc nie wiem gdzie tu jest dawanie producentom do zrozumienia. Co do paranoi to chodziło mi o temperatury. Nie mam zamiaru się nawet kłócić, że za wysokie szkodzą, ale lekkie podbicie temperatury w granicach rozsądku nie zaszkodzi, a spowoduje nastanie ciszy..

 

 

Po prostu zostałem nauczony, że wole pokombinować z tym co mam niż wydawać niepotrzebnie pieniądze, ale co kto lubi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sie zastamawi co zrobić, niby ten zasilacz to tylko 200zl zabawa z sprzedarzą i kupno nowego to kolejna kasa, więc chyna trzeba bedzie kupić jakąś wydajną i cichszą 140 i zrobić fan swapa. Na rynku napewno są cichsze i wydajniejsze wentylatory niż ten montowany seryjnie, a wtedy problemu z temperaturami napewno nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niewiem czy warto jak zasilacz na gwarancji

 

Potem w razie sprzedaży będzie tylko gorzej

 

Ja bym go mimo wszystko sprzedał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...