Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Adaxis

Zmiana Hasła przez 2 RDP

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jak/jakim skrótem/wytrychem zmienić hasło na 3-cim komputerze połączonym kaskadowo przez 2 pulpity zdalne, tzn.

Komp lokalny +VPN i RDP1 = PulpitZdalny1 + RDP2 = PulpitZdalny2

 

Jak próbuję użyć "Ctr+Alt+End" to niestety ale chce zmieniać hasło na 2-gim kompie czyli na PulpitZdalny1 ! Czy jest jeszcze jakaś możliwość inna czy jakaś niedoróbka Windowsów? Bardzo proszę o pomoc -pilne!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez panel sterowania, przez wywołanie "control userpasswords2", przez wiersz poleceń (net user nazwa_użytkownika hasło).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie! Rozumiem, że jesteś pewny, testowałeś? Przez Panel sterowanie nie mogę -oczywiście sparawdzałem, przecież oczywiste, że nie mam praw admina! :)

Przez wiersz poleceń nie sprawdzałem, ale nie chcę schrzanić bo za dzisiaj wygasa mi hasło :( Muszę sprawdzić: net user nazwa_użytkownika hasło -ne trzeba podawać starego hasła, tzn. bieżącego? Czy to nie jest tylko dla admina? Podkreślam, nie mam praw admina -wtedy byłoby elegancko!!

 

Edit: Błąd 5 -dostęp zabroniony, ale poszło tylko z opcją /DOMAIN bo to w końcu w domenie.

Widać, że admin wiele poblokował, więc jak zmienić swoje Hasło????

Źeby nie można było zmienić swojego hasła....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wygaśnięciu każde zalogowanie starym hasłem wymusi jego zmianę. Dodatkowo na kilka dni przed wygaśnięciem (standardowo chyba 2 tygodnie wcześniej) zaczynają się pojawiać stosowne komunikaty, które również pozwalają na zmianę hasła. Od Visty w górę trzeba kliknąć w odpowiednią ikonkę na pasku statusu. Dodatkowo na komputerach domenowych z tego co pamiętam zmianę hasła można przeprowadzić odpowiednim przyciskiem w Menu Start.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzebałem, szukałem i... znalazłem. :)

Podaję rozwiązanie dla potomnych: na 3-cim kompie (2-gi pulpit zdalny) należy uruchomić klawiaturę ekranową, która |dostarczy fizyczności" i z której najnormalniejsze Ctrl+Alt+Del zadziała właściwie! A tak naprawdę przytrzymałem na fizycznej Ctrl+Alt, a na ekranowej kliknąłem w DEL.... Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...