Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

coold3r

Gigabyte GA-Z97X-Gaming 5 nie uruchamia się

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

 

Kupiłem wczoraj nowe podzespoły do komputera, złożyłem no i niestety nie działa.

Procesor: Intel i5 4690k

Ram: Corsair Vengeance Pro 8GB

Dysk ssd: Kingston HyperX 3K ssd 120 GB

HDD Seagate 1TB(ST1000DM003)

Zasilacz: SilentiumPC Deus 600W PSU 80Plus Bronze

Grafika: AMD Radeon HD 6850

 

Problem jest taki że po naciśnięciu przycisku power komputer próbuje się uruchomić tzn. dioda na obudowie (ta czerwona na płycie nie), wentylatory, dyski uruchamiają się na jedną sekundę i od razu się wyłącza, po 3 sekundach powtarza się to samo. Gdy odpiąłem wszystko i został tylko procesor i ram i płyta to dzieje się to samo ale czasami (na przykład po 5 minutach)uruchomi się i po podpięciu monitora do zintegrowanej grafiki bios normalnie się wyświetla ale miałem dwa razy że tak się uruchomił, pochodził z 1 minutę i wyłączył się. Gdy wyciągnąłem jeszcze ram to dalej było to samo ale znów czasami się uruchomił i piszczał głośniczek że nie ma ramu. Proszę o jakąś pomoc co z tym fantem zrobić bo trochę mnie to wszystko kosztowało a jak widać nie działa. Nie wiem czy coś jest źle podłączone (ale na samym procesorze też nie działa). Mam płytkę oddać na gwarancję czy jeszcze coś próbować?

 

Z góry Dziękuję za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie masz uszkodzony ram, albo pogiąłeś piny w podstawce procesora. Podnieś CPU i zobacz jak to wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako, że to pierwszy post użytkownika to doradzę, żeby procka wyciągać przyssawką. Unieść do góry, a nie palcami go wyskrobywać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym że ram uszkodzony to mógłbym się zgodzić ale niestety bez pamięci ram płyta zachowuje się tak samo tylko co którąś próbę uruchomienia, uruchamia się i piszczy że nie ma ramu.

Dodam tylko że udało mi się raz uruchomić komputer i zainstalować system ale niestety po wyłączeniu zasilania komputer już nie wstaje (dzieje się to co wcześniej tzn. ciągłe resetowanie)

 

Podstawka procesora wydaje się być sprawna, zrobiłem zdjęcia więc sami oceńcie.

 

Film1

film2

 

zdjęcia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema,

mam dokładni taki sam problem jak Ty.

Płyta główna: Gigabyte z97x gaming 5

Procesor: i5 4690k

Ram: G.Skill Ripjaws 2x 4gb 2133mhz

Grafika: GTX 970

Zasilacz: SilentiumPC deus g1 600w

Obudowa: SilentiumPC gladius m40

Dysk: HyperX 120gb SSD

 

Jak widać mamy ten sam procesor, płytę główną, zasilacz i podobną obudowę. Sprawdzałeś może zasilacz? Może to on jest winien? U mnie sytuacja wygląda lepiej, bo mój komputer dostaje tej palmy z uruchomieniem raz na jakis czas, lub gdy uruchamiam go ponownie po dłuższym użytkowaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj odpiąć nawet obudowę i uruchom go zwierając power+gnd.

Miałem tak samo i okazało się, że dioda od power zwierała w obudowie z przyciskiem power i ścieżki musiałem ciąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wgrać najnowszy bios. To może rozwiązać problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bios mam wgrany najnowszy. ;) Dodam jeszcze że u mnie to się dzieje raz na kilka odpaleń. Na dodatek jak się uruchomi to już w trakcie pracy wszystko działa bez zarzutu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najnowszy oficjalny? Może przetestuj bios BETA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś tak naiwny, że wierzysz,że działaja tylko te z listy? ;)

 

 

Dziwna zbierznosć zasilaczy, moze jakaś felerna seria?

 

Ja bym sprwdził sockety, poprzemywał styki w pamięciach i ewentualnie sprawdził z jakimkolwiek innym psu.

 

 

Dla pewnosci w starych dobrych czasach podpinało sie mobo na pająka ka pudekłku, dla wyeliminowania szansy jakiejść zwary na obuydowie ;)

 

Czasem wystarczy jakiś jeden słupek mocujący moby za dużo lub złe podpięcie kabli od front panelu itp i mamy problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jesteś tak naiwny, że wierzysz,że działaja tylko te z listy?

 

Nie skąd, to tylko wskazówka.

Ludzie często kupują pamięci, które niby powinny działać ale nie działają.

 

Ja bym sprwdził sockety, poprzemywał styki w pamięciach
o tak, poprzemywać już to widzę. I to ja jestem naiwny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o tak, poprzemywać już to widzę. I to ja jestem naiwny.

już 2 razy mi to uratowało kompa w sytuacji gdy memy sie niespodziewanie sypały ;)

Zmywacz do paznokci lub inny spirytus i problem z głowy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zailacz: SilentiumPc Deus G1 80Plus Bronze 600W i ten sam problem z tą płytą. Napiszczie czy problem udało wam się rozwiązać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam tego problemu, gdy odpalam komputer trzymając przycisk "Power" tak ze 2 sekundy. Wtedy komputer włącza się normalnie. Natomiast, gdy komputer był uśpiony i go wybudzam, nawet przez naciśnięcie przycisku na klawiaturze, lub gdy po dłuższym użytkowaniu resetuje go, to wtedy znowu dostaje świra. Może rzeczywiście ten zasilacz jest jakiś lipny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SilentiumPc Deus G1 80Plus Bronze 600W był podpięty umnie na starym PC, który był wiekowy i takich problemów nie było. Wstarym PC działą kilka dni i było ok.

Niewiem co jest grane, może płyta jest lipna a może pamięci. Jakie masz chłodzenie na tej płycie do CPU.

 

 

Strixus zadowolony jesteś z obudowy SilentiumPC gladius m40. Pytam bo zastanawiam się czy ją kupić. A może dołożyć kasy do czegoś lepszego.

 

 

Co myślisz o płycie - może ona jest lipna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwalony zasilacz. Miałem to samo ale na GB Z97 GAMING 7. Na starym zasilaczu wszystko działała. Wymieniałem deusa 3 razy na gwarancji, serwis mi mówił że zna problem ale nie mogli sobie z nim poradzic. Sprzedałem deusa i po problemie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wcisnę kilka razy Power lub Power z Resetem to PC startuje i jest ok. Jak jest włączony i ma dłuższą przerwę to też się wyłącza.

 

Przetestuję na innym zasilaczu i dam znać jak poszło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SilentiumPc Deus G1 80Plus Bronze 600W był podpięty umnie na starym PC, który był wiekowy i takich problemów nie było. Wstarym PC działą kilka dni i było ok.

Niewiem co jest grane, może płyta jest lipna a może pamięci. Jakie masz chłodzenie na tej płycie do CPU.

 

 

Strixus zadowolony jesteś z obudowy SilentiumPC gladius m40. Pytam bo zastanawiam się czy ją kupić. A może dołożyć kasy do czegoś lepszego.

 

 

Co myślisz o płycie - może ona jest lipna.

 

Jeśli chodzi o obudowę to jestem z niej bardzo zadowolony. Dobrze wykonana, bardzo fajnie chłodzi. Jeśli ustawi się wiatraki na prędkości "Low" to wcale ich nie słychać, dopiero na "high" słychać trochę szumu, ale mi to akurat wcale nie przeszkadza. Fajna jest możliwość zamontowania też dwóch wiatraczków od góry obudowy, które wyciągają ciepło ze środka. Mogła by być trochę szersza, to by ułatwiło ułożenie kabli, ale ogólnie jest spoko. Dlatego polecam Ci tę obudowę. :)

 

Chłodzenie CPU mam od intela. Kupiłem wersję BOX.

Zastanawiam się czy może to nie jest jakiś brak kompatybilności zasilacza z płytą główną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Zastanawiam się czy może to nie jest jakiś brak kompatybilności zasilacza z płytą główną.

 

 

 

To też może być zasilacz. Przetestuję na innym i dam znać.

 

Mam ochotę ją zakupić ale po ostatnich doświadczeniach z PC niewiem czy będę wspierać Silentium.

 

Dziękuję za informacje odnośnie obudowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak Drapka? Podłączałeś inny zasilacz? Jeśli chodzi o obudowę, to może rzeczywiście lepiej będzie zainwestować w coś z wyższej półki. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie. Brak czasu. Zajmę się tym w Poniedziałek i dam znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strixus a w gry możesz uruchomić.

 

W 3D Mark twój PC przechodzi test. Umnie nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego czy wszystko jest prawidłowo zmontowane i czy nie zapomniałeś o dystansach pomiędzy płytą a obudową bo znam takie przypadki gdzie ktoś nie dał ich wcale, wtedy płyta z obudową będzie robiła zwarcie i zasilacz wtedy działa prawidłowo czyli się wyłącza żeby nie spalić sprzętu. Jeśli to jest poprawnie zrobione to sprawdz na minimalnej konfiguracji czy komputer wejdzie przynajmniej do biosu i się nie zrestartuje tzn. włóż tylko procesor do płyty załóż chłodzenie włóż z 1 kość ramu podłącz zasilacz monitor , klawiaturę i zewrzyj na płycie na chwilę 2 piny próbówką do których powinien być podłączony przycisk power. Jak będzie problem z uruchomieniem poprzekładaj tą kość po różnych bankach na ram. Kości możesz sprawdzić u kogoś ze znajomych czy na nich komputer wystartuje. Podłacz inny zasilacz. Jak to nie pomoże to zostaje tylko płyta lub procesor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Trudne się wylosowało... Monitorów z tunerem jest jak na lekartwo a szybszych niz 60hz tym bardziej. Nie ma mowy też o oledzie ani miniledzie z tunerem chyba że chodzi o telewizor to już prędzej coś znajdziesz.  Nie podałeś specyfikacji swojego komputera to też niezbyt można powiedzieć czy poradzi sobie z monitorem 4k np. (Samsung monitor m7 i m8) mają smart tv ale tunera już nie mają... Dodatkowo są na matrycy VA co nie każdemu może przypaść do gustu. Najlepszym rozwiązaniem będzie kupno możliwie najlepszego monitora na miniledzie/oled (jeżeli nadal mówimy o budżecie 4000zł) i jakiegoś smartboxa (googletv) z tunerem i podłączenie go do monitora poprzez HDMI.
    • Witam Proszę o ocenę zestawu do grania w 1440p i ewentualne propozycje zmian, chciałabym żeby wszystko zamknęło się w 7tys. Preferuję połączenie Intel/Nvidia, najlepiej jak najmniej RGB, dyski już posiadam (2 SSD Sata). Procesor i5 14600KF Karta Gigabyte GeForce RTX 4070 Super Windforce OC 12GB Płyta główna MSI B760 Gaming Plus WIFI lub MSI MAG B760 Tomahawk WIFI (wcześniej rozważałam również Gigabyte B760 Gaming X AX) Zasilacz Seasonic Focus GX - 750W Lexar Ares RGB 32GB 6400MHz CL32 Obudowa Genesis Irid 505F Z chłodzeniem mam problem, ponieważ chciałam zakupić Deepcool'a AK620, jednak nie jest dostępny w sklepie komputronika (sklep wybrałam ze względu możliwości odbioru komputera w moim mieście). Niestety ten ma dość ograniczony wybór chłodzeń. Tak samo jak widać mocno zastanawiam się nad płytą główną, jestem otwarta na propozycje.
    • https://www.rtings.com/monitor/learn/research/vrr-flicker  
    • Ja czego nie rozumiem? No ja rozumiem jaka jest różnica pomiędzy odbiornikiem prądu a generatorem. Z tego co widzę hybrydy się zgłasza. Czy Ci się to podoba czy nie. To nie jest offgrid.  Tak samo jak magazyn energii. Mimo iż ludzie używają je wewnątrz domu, to muszą być zgłaszane.  To że chińczyk mówi, że falownik nie wysyła nadmiaru energii poza sieć nie ma żadnego znaczenia jeśli podepniesz to do sieci.  Czy na rondo nie ma liczników? Na enmasz umowy tam z energetyka? Nie da się zamontować normalnej instalacji? Co powiedział Ci dostawca prądu? Jeśli sąsiada z działki wywali choćby radio na drugi tydzień po montażu Twojego lewego PV, to spodziewaj się problemów.  Jak udowodnił aż że Twój chiński szajs jest przekozak wówczas? Będziesz miał na to jakieś papiery?  Ze specyfiki pracy jaką oczekujesz. Ta sama zasada działania Cię interesuje. Będziesz szukał paneli gruntowych? A czym różnią się takie od paneli dachowych albo balkonowych? Zestaw balkonowy to jest to co szukać powinieneś. Bo zestawów RODo nie robi a raczej?  Zacznijmy od tego, że zacząłeś od złej strony, bo zamiast falownika i budowania hybrydy, podpina się takie rzeczy prosto w panele. Pompa na prąd stały o szerokim napięciu działania pyrka sobie jak ma napięcie i tyle. 
    • 40 powinno na górkę styknąć. I to na luzie jako dodatkowe.  Ewentualnie powinieneś pomyśleć nad jakimiś listwami przypodlogowymi z systemem dowolnego dodawania gniazdek.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...