Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Sosna91

GTX 470 czy zasilacz?

Rekomendowane odpowiedzi

witam, moja konfiguracja to

MB - Gigabyte nie pamietam calej nazwy.

4GB Kingston DDR

CPU.QuadCore AMD Athlon II X4 620, 2,6@3,2Ghz

Zasilacz Chieftec 500Watt

 

do niedawna VGA GTX 275, jednak zakupilem na allegro uzywana GTX 470 i niestety podczas grania w np. Watch dogs, GTA 4, Far Cry 4 czyli ogólnie 3d, czasem zaraz po wlaczeniu a czasem po 20-30minutach monitor wygasa, dioda nie pali sie juz niebieska wiec wchodzi w stan czuwania, a z glosnikow dobiega dzwięk jakby komputer sie zawiesil. kombinacja klawiszy nie dziala, wylaczam zasilacz wlaczam odpalam i zwykle po czyms takim jest ponowna sytuacja po ok 2-3minutach w systemie, przegladajac np firefox. jak wylacze i wlacze szybko przyciskiem na zasilaczu to po uruchomieniu go tez monitor nie wystartuje, musze tak z 5sekund poczekac az prad zniknie z wszystkich podzespołów.

 

jak teraz juz sie uruchomil to wszystko dziala poki nie odpale gry, i teraz pytanie czy zasilacz nie daje rady czy kupilem trefna karne, nie mam jak sprawdzic na mocniejszym zasilaczu, moze tez bajzel w kompie, rozne stery itp to powoduja choc nie sadze ale zaczne od formata.

 

mam 2 PCI -E na plycie ale wkladanie w wejscie drugie raczej tez nic nie pomoże?

 

aa i po restarcie komputer nie wyswietla błedu o awarii wiec wychodzi na to ze system sie nie wiesza wtedy..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

50stopni bez stresu stres 78stopni max 83 mialem, jest mocno zakurzona widac pod radiatorem, byla jak juz kupilem mialem czyscic ale temp w normie,

 

 

po googlowalem troche i niestety troche taki tematow juz bylo z roznymi kartami i w kazdym przypadku byla winna karta i z czasem juz w ogole nie startowala, zrobie format pokombinuje ale z sama karta juz nic nie zrobie, naprawiaja gdzies karty? oplaca sie w ogole?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mineły 2 miesiace. przez ten czas nie grałem w nic, tylko filmy i internet i ani razu nie pojawil mi sie black screen z trzeszącymi głosnikami.

 

dzis mialem w koncu chwile i odpalilem gta IV, odziwo wyrzymał prawie godzine, jednak pozniej jak juz sie pojawil to dosłownie po kilku sekundach zwis za kazdym uruchomieniem gry. ustawiłem fabryczne FSB i co mnie zdziwiło, pograłem z 30-40min. pozniej dalem wyzsze ale nie takie jak mialem dotychas 243mhz co dawalo 2,6@3,15ghz a zegar na 3,0ghz i pamieci 1334@1600mhz efektywne i pare sekund i pograne. testowalem tak kilka razy, dalem nawet wieksze vcore lekko choc nie potrzebne do stabilnej pracy przy @3,1ghz ale zeby pobór prądu byl wiekszy to przy ladowaniu gry juz zwis.

 

i teraz sie zastanawiam, wiem ze wina nie lezy po stronie mb, cpu czy pamieci, bo zaraz po przelozeniu z GTX 275 na tą sie tk stało wiec moze jednak zasilacz nie daje rady ? a wiadomo ze po OC pobiera wiecej a na nominalnych daje rade dluzej.albo poprostu karta tez jest wydajniejsza dzieki wiekszej wydajnosci CPU i szybciej wysiada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli masz miernik to sprawdź napięcia zasilacza w stanie obciążenia np. przy furmarku. Albo pożycz od kogoś zdrowy zasilacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co to za pamięci masz. Jak dla mnie oc cpu, co doprowadziło do przetaktownia pamięci ram. Spróbuj opóźnić czasy pamięci ram, oraz spróbuj podkręcać na jednej kości ram(jeśli masz 2x2gd). Miałem gtx470 i podobne kwiatki miałem przy za dużym oc ram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam jedną pamiec 4gb ale to nie jej wina, pobralem kilka programow do testowania podzespołów, najpierw CPU, bez problemu przeszedl na taktowaniu 2,6@3,25ghz pozniej memTest, tak samo . no i pobralem do grafiki Video Card stability test, po kliknieciu start po paru sekundach dzwiek w glosnikach jak to po zwisie i czarny ekran ale dioda a monitorze niebieska. po restarcie ustawilem CPU na normaal i wlaczam test grafiki., to samo 3sekundy i reset, ale juz inaczej bo poprostu pokazal "oszczedzanie energii wlaczone" i przeszedlw tryb uspienia monitor, wiec tak jakby odcielo karte, tak czy siak widze 2wyjscia, albo zasilacz pod obciązeniem nie daje rade co dziwne bo raczej chieftec 500watt powinien dawac rade albo karta jest uwalona nic innego raczej nie wchodzi jzu w gre ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość HadiTeam

50stopni bez stresu stres 78stopni max 83 mialem, jest mocno zakurzona widac pod radiatorem, byla jak juz kupilem mialem czyscic ale temp w normie,

 

 

po googlowalem troche i niestety troche taki tematow juz bylo z roznymi kartami i w kazdym przypadku byla winna karta i z czasem juz w ogole nie startowala, zrobie format pokombinuje ale z sama karta juz nic nie zrobie, naprawiaja gdzies karty? oplaca sie w ogole?

Może to być zasilacz i przeciążenie, ale wypadałoby żebyś ją jednak wyczyścił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właczylem na probe teraz gta 4, chcialem pograc z godzinke ale odrazu po wladowaiu do gry, zwis i nie chcial wystartowac, czesto musialem wylaczac zasilacz na 2-3sekundy zeby 'prąd zszedł z kompa' a tym razme czekalem 2minuty i nadal po wlaczeniu, tylko wentylatory i to wszystko. zamienilem piny karty miejscami, w sumie to nic nie powinno zmieniac bo ida i tak z jednego i sie rozdzielaja na 2x6pin ale po tym komputer wystarowal i odziwo po wlaczeniu pogramu do testowaniu karty chodzil 5min i nic, az sam zastopowalem, temperatura doszla do 90stopni ale w grach tyle nigdy nie mialem bo tu mial 98% wykorzystania mocy. tak wiec moze ktore piny nie stykaja dobrze i nie ma wtedy prądu wystarczająco, albo to chwilowe, odpale gta i zobacze po ile bedzie zwis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz jest podobnie, chodz ewiedentnie moge grac dluzej, czy to mafia 2 czy gta 4 i nie ma black screen a blue scrren dzieki czemu po restarcie mam raport i moze on cos komus powie?

 

 

Podpis problemu:

Nazwa zdarzenia problemu: BlueScreen

Wersja systemu operacyjnego: 6.1.7601.2.1.0.256.1

Identyfikator ustawień regionalnych: 1045

 

Dodatkowe informacje o problemie:

BCCode: 1000007e

BCP1: FFFFFFFFC000001D

BCP2: FFFFF80002ECF4AD

BCP3: FFFFF880009A98C8

BCP4: FFFFF880009A9120

OS Version: 6_1_7601

Service Pack: 1_0

Product: 256_1

 

Pliki pomagające opisać problem:

C:\Windows\Minidump\020315-17128-01.dmp

C:\Users\Sosna\AppData\Local\Temp\WER-33883-0.sysdata.xml

 

Przeczytaj w trybie online nasze zasady zachowania poufności informacji:

http://go.microsoft.com/fwlink/?linkid=104288&clcid=0x0415

 

Jeśli zasady zachowania poufności informacji w trybie online nie są dostępne, przeczytaj nasze zasady zachowania poufności informacji w trybie offline:

C:\Windows\system32\pl-PL\erofflps.txt

 

 

 

Podpis problemu:

Nazwa zdarzenia problemu: BlueScreen

Wersja systemu operacyjnego: 6.1.7601.2.1.0.256.1

Identyfikator ustawień regionalnych: 1045

 

Dodatkowe informacje o problemie:

BCCode: 50

BCP1: FFFFFFFFFFFFFF9F

BCP2: 0000000000000001

BCP3: FFFFF80003189FEB

BCP4: 0000000000000000

OS Version: 6_1_7601

Service Pack: 1_0

Product: 256_1

 

Pliki pomagające opisać problem:

C:\Windows\Minidump\020415-16754-01.dmp

C:\Users\Sosna\AppData\Local\Temp\WER-34273-0.sysdata.xml

 

Przeczytaj w trybie online nasze zasady zachowania poufności informacji:

http://go.microsoft.com/fwlink/?linkid=104288&clcid=0x0415

 

Jeśli zasady zachowania poufności informacji w trybie online nie są dostępne, przeczytaj nasze zasady zachowania poufności informacji w trybie offline:

C:\Windows\system32\pl-PL\erofflps.txt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w gta 4 mam tez teraz taki obraz po wczytaniu save, jak dam nowa gra obraz jest normalny, a jak taki posredni save jeszcze pare misji wstecz to jest normalny a po paru sekundach robi sie jak nizej..\

 

normalny

53265403525337306727.jpg

 

zmienony

 

27672513034981738598.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nikt tego nie czyta ale w sumie napisze, mialem kupic GTX 570 dzis bo juz mam dosc tych bluescreenow ale w everescie zauwazylem teraz napiecia i w stanie spoczynku na lini +12v jest 11,3v a pob obciazeniem ledwo 11v jak widac na zdjeciu, to raczej stanowoczo za malo i poprosto zasialcz nie daje rady, jutro kupie nowy i zobaczymy

 

85142972663753910256.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze i tak ale pamietam jak mialem kiedyc cienka karte to mialem na lini +12v zwykle +12,52v w programach takze cos w tym jest,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ewidentnie karta jest walnięta. Zasilacz nie wywołuje artefaktów na ekranie. Dla pewności trzeba by ją sprawdzić na innym komputerze i sprawa się wyjaśni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze i tak ale pamietam jak mialem kiedyc cienka karte to mialem na lini +12v zwykle +12,52v w programach takze cos w tym jest,

 

Nic w tym nie ma, tamten odczyt był z pupy, dopóki nie zweryfikuje się go miernikiem, odczyty programowe są kompletnie bezwartościowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...