Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kudix

Radeon 6870HD niebieskie pasy przez cały monitror

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wszystko zaczęło się wczoraj. Podczas obciążenia graficznego (miałem odpaloną grę). po około 15 min zaczął mi się najpierw w rozmywać ekran, potem pojawiły się lekkie paski w poziomie. stwierdziłem, że karta grafiki się przegrzewa. Rozebrałem komputer, wyczyściłem kurz, wymieniłem pasty. Poskładałem wszystko do kupy, odpaliłem. Śmigało znów przez 15 minut i kaplica...grafika oszalała paski kwadraty, różnorakie wzory.Wyłączyłem go, poczytałem, ale nic konkretnego nie znalazłem. Teraz sytuacja wygląda tak, że po odpaleniu Windowsa wywala blue screen`a. Tryb awaryjny się włącza, też są paski przez cały ekran. Próbowałem od nowa wgrać sterowniki od grafiki ale nic to nie dało. Po podłączeniu monitora do zintegrowanej grafiki Windowsy wczytują się bez problemu i wszystko chodzi. Pytanie:co można zrobić naprawić starą kartę(jeśli to możliwe)? czy kupić nową? jeśli tak to jaką?

 

 

Specyfikacja komputera:

-zasilacz to neotech magnus 500w (wymieniany w lipcu)

-karta grafiki radeon 6870hd

-płyta główna msi G41M-P26

 

Niżej screeny poglądowe:

sYBbqeO.jpg

TLwyN2F.jpg

sYBbqeO.jpg

 

Pytanie:co można zrobić naprawić starą kartę(jeśli to możliwe)? czy kupić nową? jeśli tak to jaką?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta na 99% pada.Sprawdzałeś,jak komputer działa na integrze z płyty głównej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zintgrowanej karcie(po wyciągnięciu radeona) komputer śmiga idealnie, zero błędów. Chyba jednak właśnie karta pada, dziwi mnie, że tak szybko(dokładnie po 3 latach). Teraz pytanie, co kupić w jej miejsce???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy,ile chciałbyś wydać.Napisz jeszcze,jaki masz procesor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a próbowałeś piekarnika ???? wygrzej Ją w piekarniku powinno pomóc na pewien czas, na YT masz pełno przykładów wygrzewania , w każdym bądź razie nic do stracenia nie masz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak zrobię, tylko mam teraz komputer na diagnostyce. Dam znać jak się coś ruszy.

 

 

Ps. w którą stronę układa się grafikę podczas wygrzewania? bo na yt są różne szkoły niektórzy kładą procesorem do dołu inni zaś na odwrót. Czy wykładać blachę folią aluminiową? Jak wychładzać po wygrzaniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dawałem procesorem do góry i działa już 3 miesiąc, a folie podłóż - najlepiej zrób małe kuleczki dla podparcia, i zostawiasz do ostygnięcia na parę minut

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, wygrzewanie nie powiodło się. Karta całkowicie umarła. Moje pytanie brzmi: co kupić tak do~500zł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cyfra po prawej to wydajność:

Radeon R9 270 4190.00

Radeon HD7850 3735.00

GeForce GTX750Ti 3696.00

GeForce GTX750 3272.00

GeForce GTX560 3118.00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...