Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

d33zer

[3000-3500] Laptop Gry/Programowanie

Który laptop lepszy?  

7 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który laptop lepszy?

    • MSI GE60 Apache i7/8GB/1000GB/GTX850M/2048MBGDDR5/
      1
    • Lenovo Y50-70 i7/8GB/1000GB/GTX860M/4096MBGDDR5/
      6


Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

 

Stoję przed wyborem i kupnem latopa do gier (możliwie jak najwydajniejszy w tym przedziale cenowym), dodatkowo jeśli ma to jakiś większy wpływ na wybór sprzętu informacja - studiuję informatykę, zamierzam na tym sprzęcie programować, uczyć się itp.

Może być bez systemu (Dreamspark <3)

 

Do tej pory udało mi się znaleźć dwa laptopy godne zastanowienia się:

1. MSI GE60 Apache i7/8GB/1000GB/GTX850M/2048MBGDDR5/ - Trochę gorsza karta graficzna (Jak się pospieszę to zgarnę dziada za 3599zł (kod promocyjny na x-com: EXPLOZJA)

2. Lenovo Y50-70 i7/8GB/1000GB/GTX860M/4096MBGDDR5/ - Mnóstwo informacji o przegrzewaniu się i agresywnym throttlingu (Ale jest za 3449zł (kod promocyjny na x-com: MIKOLAJKI)

 

Dodatkowo chciałbym, aby jakiś miły profesjonalista zaproponował coś możliwie najlepszego nie przekraczającego cenowo 3300zł. Wybór muszę przedstawić rodzicom, a to jest granica jaką dali. Wierzę, że uda mi się namówić ich do przekroczenia, ale chciałbym mieć alternatywę ;)

 

Co wybrać? Macie lepsze propozycje? :D

Z góry serdecznie dziękuję za każdą odpowiedź.

Radek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lenovo y50 z i7 + gtx860 - nacisk na wydajność w danym budżecie. MAtryca Fhd ale o preciętnych parametrach.

MSi ge40 ma gtx850 w wersji ddr3 czyli niestety ale znacznie odstaje od gtx860 z Lenovo.

y50 to max i obecnie laptop z najlepszym stosunkiem wydajnosć / cena.

 

OU pomyłka. Wydawało mi się, ze miał DDR3 kiedyś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSi ge40 ma gtx850 w wersji ddr3 czyli niestety ale znacznie odstaje od gtx860 z Lenovo.

 

Głupoty kompletne wypisujesz. GE40 ma wersję DDR5. Więc nawet ją można wykręcić do wydajności 860M

 

Poza tym autor chyba pomylił linki, ponieważ opisuje Apache GE60, który tak czy inaczej również ma GTX850 na ddr5. Wersja Pro GTX860

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź Django :)

 

Wydajność faktycznie najwyższa, ale według testów przegrzewanie się jest znaczne i może bardzo skrócić żywotność sprzętu, a chciałbym, żeby mi starczył na cały okres studiów (jeszcze 4 lata...co najmniej xD). Co o tym myślisz?

 

Według specyfikacji na x-com gtx850 jest w wersji DDR5, błąd?

 

E:

Zgadza się, pomyliłem linku, poprawione. Dzięki rinkazki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten ge60 jest bez systemu, więc promocja promocją ale jak doliczysz koszt systemu wychodzi sporo drożej niżlenovo a temperatury robocze na pewnoe nie ma lepszym poziomie.

 

To mankament laptopów w tym segmencie i tyle. NA plus lepsza matryca niz w y50tce i złącze mSata pod dyski SSD któego w leniaku brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz jeszcze zobaczyć sobie za:

 

Acerem Nitro z i7 i GTX860

 

Czyli jednej z nowszych konstrukcji Acera. Jest lżejszy od lenovo. I posiada lepszą matrycę.

 

Natomiast jeżeli nie potrzebujesz dużej mobilności, a zależy Ci na działaniu laptopa bez problemu pod dużym obciążeniem to możesz zobaczyć za

G551 z i7 i gTX860

 

Czyli Cięższym lapkiem z bardzo dobrym chłodzeniem i bdb matrycą. Wydajność taka sama.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem studentem Informatyki i mam dostęp do Dreamsparka Premium, więc wszelkie systemy operacyjne włącznie z najnowszym Windows 10 mam za darmo :)

 

E:

Nie zależy mi na mobilności, nawet na cudownej grafice mi nie zależy. Zależy mi za to na maksymalnej ilości FPSów w największej możliwej liczbie gier :)

 

Jak wydajnościowo różni się gtx860 od gtx850 skoro pamięć mają tą samą? (chodzi o to moje MSI i Acera Nitro)

 

Inna sprawa, że ceny 3700 już absolutnie nie mogę przekroczyć :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydajnościowo to jakieś 15%. Można wykręcić GTX850 do poziomu 860 tylko temperatury skoczą.

Jak Ci nie zależy an super mobilności to brałbym asusa.

JEst to dobre połączenie 15'' i mocnych podzespołów.

 

Za bodajże 4,2 tys masz wersję 17'' ale różnicy to nie zrobi... Już lepiej sobie zostawić trochę mobilności 15'' + ewentualnie kiedyś dokupić np 40'' monitor :E

 

 

E:

do 3,7 zostaje lenovo y50 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Argument kręcenia jest nielogiczny bo gtx860 też można kręcić.

Gx860 z LEnovo y50------------------ Gx850 z msi apache ge70 czyli raczej identyczny co w MSI ge60 apache

Różnica na oko to z kilkanaście procent.

0nku7pwl5bza.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ASUS miodzio, tylko cena wykraczająca poza mój budżet (a raczej budżet rodziców :E )

 

Django, dałeś specyfikację gtx860 dla 4gb pamięci, a mi chodziło o 2GB. Ale dzięki :D

 

E:

rinkazki, czyli lepiej wziąc y50, niż MSI? Jaki jest główny powód? Chodzi mi o to nieszczęsne grzanie się...naprawdę nie lepiej wziąć odrobinę gorszego MSI, niż ewentualnie męczyć się z throttlingiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

y50 nie występuje throttling, sam testowałem :)

Przy promocji - wybór jest oczywisty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, chyba się zdecydowałem na Lenovo y50-70 :)

Mam nadzieję, że niedługo powitam go w domu i porządnie zmacam - wtedy powiem Wam jak jęczy...ekhem...czy mogę polecić ^^

 

W każdym razie podjąłem decyzję, teraz wszytsko w rękach rodziców :D Napiszę jak coś się zmieni ;)

 

Dzięki wielkie wszystkim za pomoc i rzetelne odpowiedzi. Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JA nie mówię, że koledzy z PcLaba nie zrobili bardzo dobrej recenzji, ponieważ jest bardzo ok. Ale ten temat już na forum był poruszany kilkukrotnie. I w y50 throttling nie występuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie się zdecydowałem i zamówiłem Lenovo y50-70 i7/8GBRAM(2 sloty/0 wolnych)/FHD/1000GB+8GBSSD/gtx860/4GBDDR5 za 3449zł (z przesyłką 3474zł).

Zrobiłem dobrze? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry laptop, za tę cenę raczej nic lepszego (nowego) nie da się dostać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...