Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

PCB Stefan 202

Podkrecanie FX 6300

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przed chwila podbiłem samym mnoznikiem FX 6300 na 4,0 Ghz bez zmiany napięć na chłodzeniu boxowym na płycie GA-970A-D3 , przetestowałem programeme OCCT i wygląda na to że wzystko jest w porzadku ,komputer w pełni stabilny , temperatura stała procesora pod pełnym obciążeniem wynosi praktycznie 60 stopni ze skokami na 62-63 , płyta główna nie ma chłodzonej sekcji zasilania , czy istnieje zagrożenie jej uszkodzenia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, sprawdź koniecznie temperatóre płyty głównej w programie HWiNFO64 podczas testu occt, ustaw test na 1h, ale wątpię żeby na 4.0 ghz była tak możliwość :)

tak wyglądaja odczyty od około 5 minuty pracy programu i sa niezmienne do około 40 , także nie kontynuowałem testu bo uznałem że to bez sensu

post-464009-141863124821_thumb.png

 

a tu kolejne

 

i jeszce napięcia z OCCT , no i zauważyłem jeszcze skoki taktowania co kilka sekund raz jest 3 Ghz a raz 4 to jest normalne czy procesor nie równo pracuje ? a jesli chodzi o napięcia to zwróciłem uwage na to że tam gdzie ma być -12V bywa nawet -16

post-464009-141863129497_thumb.png

post-464009-141863132945_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adrianie, według mnie wszystko jest dobrze, choć nie wiem jak z tymi skokami taktowania. Przy maksymalnym obciążeniu są skoki, czy jak po prostu korzystasz z windowsa? Jeżeli po kilkudziesięciu minutach OCCT nie wywala błędów, to jest dobrze. Na sekcje zasilania kup radiatorki i termopady i będzie git.

 

Widziałem gdzieś, że na tej płycie kręcili FX-6100 na 4.5Ghz, ale 5faz sekcji zasilanai szału nie robi ;c

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten procesor od 3.5 do 3.9 nie wymaga zmiany napięcia ale ustaw w biosie napięcie manual voltage na 1.400000 które jest bardzo bezpieczne a drugie cpu/manual voltage na 1.231250 i zablokuj oszczędność energii dla Cpu( core c6 state) wtedy procesor dostanie dawkę energii i "rozwinie skrzydła" jeżeli skacze Ci taktowanie z 3ghz do 4ghz to zastanawiam się jakim cudem occt nie wykrywa błędu, tak samo z napięciem, wujek google nie gryzie :D sprawdź na youtobe jak podkręcić procesor fx 6300 na 4.0ghz tylko ustaw taktowanie na 4.0 i napięcie, nie ruszaj innych rzeczy bo na box-ie usmaży się. Zrób to i daj znać :) P.S ja na box-ie zrobiłem 4.4 bez zmiany napięć :D najlepsza sztuka na świecie mi trafiła zapraszam jak coś do mojego tematu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mostek północny ci się grzeje zmień lepiej płytę na msi giga szajs też miałem Gigabyte mostek się grzał aż w końcu płyta padła mi, dotknij mostek północny jak nie utrzymasz palca oznacza że grzeje ci się mostek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marek7536 ma troch racji bo przydało by Ci się to ale jak nie przekracza 75c to jest spoko, CPU i GPU tak samo mobo nigdy nie osiągną tej temperatury co w occt w grze. Mój gtx 760 po bardzo mocnym OC w occt ma 61c a w grze nie przekracza 52c więc według mnie wszystko jest w porządku pobierz EVGA Precision X i w HWiNFO64 Program zaznacz żeby podczas gry pokazywału Ci temp GPU MOBO i CPU sprawdź na youtobe jak to zrobić i się sam przekonaj :)

 

Napisz jak tam temp Mobo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dopóki mi nie padł Gigabyte 870A ud3 to grafa podczas grania dochodziło do 70 stopni a póki jak się nie grzał mostek dużo wcześniej miałem maks 63.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz system? Ja ostatnio zmieniłem Win7 na Win8.1 i bardzo się zdziwiłem że na chipsecie spadła temperatura o ponad 10 stopni, wcześniej parzył bez obciążenia miał ok 50 a pod obciążeniem ponad 60, teraz można spokojnie trzymać na nim palec, ma 40-50 stopni max. Moja płyta Gigabyte Ga-970a-ud3p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pfff, wystarczy wymienić termopad i się nie będzie grzał :P Bo pewno dali grubą gąbkę i się grzeje.

 

Ja bym nic nie zmieniał bo nie jest tak źle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale radiatorki na sekcje zawsze można walnąć :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak przy FXach radiatorki na sekcji to podstawa zdrowego żywienia. Tym bardziej, że kosztują 12-20zł a oszczędzą sporo kłopotów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adrianie, według mnie wszystko jest dobrze, choć nie wiem jak z tymi skokami taktowania. Przy maksymalnym obciążeniu są skoki, czy jak po prostu korzystasz z windowsa? Jeżeli po kilkudziesięciu minutach OCCT nie wywala błędów, to jest dobrze. Na sekcje zasilania kup radiatorki i termopady i będzie git.

 

Widziałem gdzieś, że na tej płycie kręcili FX-6100 na 4.5Ghz, ale 5faz sekcji zasilanai szału nie robi ;c

w trakcie testu Occt , raz jest 4 ghz a raz 3 , troche dziwne mimo to że procesor jest w stu procentach obciązony , zresztą ten wykres to Ci unaoczni ;)

C6 state wyłączone

Turbo wyłączone

napięcia na auto

post-464009-141868228894_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wsadziłem do tego GTX 760 :) i teraz pytanie czy FX podkręcony o te 500 mhz daje jakiś realny wzrost wydajności ? czy dalej jest waskim gardłem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam czy zna się ktoś na podkrecaniu procesora AMD FX-6300 dokładnie interesują mnie jakie powinien mieć odpowiednie napięcia dla np taktowania rdzenia 3.7 lub 3.8 , 3.9 lub 4.0 najbardziej interesuje mnie wartość 4.0GHz miałem ustawione na 4.1 krecilem samym mnożnikiem nie zmieniałem napięcia to po około 20 30 minut grania w gry miałem restarty i blusrenny . Czy jest ktoś wstanie mi powiedzieć jakie musze mieć odpowiednie napięcie i jaki opcje w biosie musze wyłączyć turbo itp mój sprzęt płyta główna gigabyte GA990xa-ud3 chlodzenie na procesorze SilentiumPC Grandis XE1236 obudowa zalman z3 plus pamięci RAM GOODRAM 2X4GB 1866mhz zasilacz SilentiumPC DEUS M1 550W grafika gtx970 g1 gaming od gigabyte dysk 1tb segate 64mb I dysk systemowy ssd GOODRAM c40 120gb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam czy zna się ktoś na podkrecaniu procesora AMD FX-6300 dokładnie interesują mnie jakie powinien mieć odpowiednie napięcia dla np taktowania rdzenia 3.7 lub 3.8 , 3.9 lub 4.0 najbardziej interesuje mnie wartość 4.0GHz miałem ustawione na 4.1 krecilem samym mnożnikiem nie zmieniałem napięcia to po około 20 30 minut grania w gry miałem restarty i blusrenny . Czy jest ktoś wstanie mi powiedzieć jakie musze mieć odpowiednie napięcie i jaki opcje w biosie musze wyłączyć turbo itp mój sprzęt płyta główna gigabyte GA990xa-ud3 chlodzenie na procesorze SilentiumPC Grandis XE1236 obudowa zalman z3 plus pamięci RAM GOODRAM 2X4GB 1866mhz zasilacz SilentiumPC DEUS M1 550W grafika gtx970 g1 gaming od gigabyte dysk 1tb segate 64mb I dysk systemowy ssd GOODRAM c40 120gb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam płytę Gigabyte GA-970A-DS3P i jest możliwość podkręcenia na niej fx 6300 ? mam chłodzenie Fera 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FX-6300 w przeciwieństwie do jego następcy FX-6350 ma dwa tryby turbo. #1: 4100 MHz, 1.425V (jeden rdzeń) #2: 3800 MHz, 1.4125V (wszystkie rdzenie) więc OC do 3800MHz nie ma sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Do kuców to w ogóle słowa krytyczne odnośnie ich idoli czy nawet partii, z którą się teraz utożsamiają, bo oni gadają po POPiS czy jak ta Unia jest złem i trzeba wyjść z UE najlepiej jeszcze następnego dnia nie docierają . Zresztą to nie tylko kuców dotyczy, takim samym zachowaniem praktycznie również wykazują ci w elektoracie PiS-u. Kuce jak to kuce, ale w Konfie coraz śmielej zaczynają również tam odzywać z nie wiadomo do końca jakich powodów kobiety. Patrząc na taką Bryłkę, Zajączkowską, Pikułę, Domagałę, Czech i wiele wiele tych kobiet w Konfie odnoszę takie wrażenie, że są ładne, ale jednocześnie są głupie tak jak niektóre kobiety w Lewicy pokroju Żukowskiej.
    • Niektórzy nie zdają sobie sprawy jak Polska gospodarka jest mocno zależna od Unii i to najlepiej silnej Unii. Wystarczy małe rozwolnienie u Niemców i zaraz dostajemy rykoszetem. "Dane GUS wskazały, że nowe zamówienia w przemyśle Polski spadły w marcu o -22% w ujęciu rocznym." https://www.parkiet.com/waluty/art40234551-fatalne-dane-z-polskiego-przemyslu-ciaza-zlotemu
    • Przewidział, oczywiście że tak. Dalem jedynie przykład, że to co deweloper daje w standardzie nie znaczy, że wystarczy do tego jak chce mieć urządzony dom. Samych punktów świetlnych w części kuchennej mam kilka, o różnym przeznaczeniu. Co zazwyczaj dają w standardzie to oświetlenie ogólne, jedno, dwa nadblatowe robocze i tyle. Ja mam podzielone na sekcje i na kilku wyłącznikach. Mogę dowolnie włączać sekcje nie odpalając nadmiarowej ilości światła. Podobnie część salonowa.  Same dodatkowe przełączniki rolet to 4 punkty Tak Ci się wydaje że mało dali że aż tyle "dorabiam", ale robiąc dodatkowy wypust świetlny + włączniki w różnych miejscach salonu dochodzi tych punktów. Podobnie schowane gniazdka w np szufladach łazienkowych żebyś na blacie nie miał np golarki czy szczoteczki ładującej się.  Gniazdka zewnętrzne, balkonowe, ogrodowe, żebym np robiąc ozdoby świąteczne nie musiał ciągnąć listew. Deweloper daje tyle ile w sztuce się przewiduje czyli pewnie stara szkoła gniazdko co 2-3m i po dwa punkty świetlne na pomieszczenie.  I to by zgadzało się z tym co w oryginalnym projekcie było.  Kupując te mieszkanie w którym mieszkam podobnie kalkulacja wychodziła patrząc na metraż/gniazdka/światło.
    • @MarioDee czy podczas uruchomionego testu CB R23 to Ty wyłączasz monitor przyciskiem na monitorze czy monitor sam się wyłącza po pewnym czasie?
    • to oczywiste, gdyby nie zachod i Polska to juz dawno by padla ale wszyscy zauwazyli jak mozna wyniszczac kacapow w ten sposob wiec co jakis czas trzeba sie poklocic o pakiet pomocy ale pozniej go dac   jak to nic? pieklo kobiet XDDDDDDD https://www.rmf24.pl/raporty/raport-wojna-z-rosja/news-bezskutecznie-probowali-odebrac-paszporty-kolejka-ukraincow-,nId,7470702   poczytaj dowolnych geopolitykow to przestaniesz powtarzac polityczna sraczke na uzytek wewnetrzny KO tak samo w to pojdzie bo potrzeba dodatkowego zrodla i to jeden z glownych wnioskow po rozpoczeciu wojny na ukr, nie mozemy byc w pelni zalezni od zachodu jestesmy w momencie kiedy slabe panstwa wydaja krocie na zbrojenia bo nikt tanio nie sprzeda
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...