Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

PCB Stefan 202

Przesiadka z AMD na intel opłacalna ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam otóz chciałbym zmienic podstawke planuje przesiąść się z fX 6300 na i5 4460 , czyli musze kupic procesor i oczywiscie nowe mobo , będzie mnie to kosztowało około 950 zł , aktualnie posiadam karte GTX 760 , i pytanie czy wzrost wydajności jest wart tej ceny ? czy to oplacalne , czy raczej nie zauważe znacznego wzrostu , oczywiście mowa o grach :) po wymianie bedę chciał sprzedać starą płyte i procesor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://pclab.pl/kat3.html

http://pclab.pl/kat1.html

 

Dziesiątki testów i porównań, nie tylko procesor vs procesor w testach syntetycznych, ale także procesor vs karta graficzna, starsze/nowe/najnowsze gry.

 

W skrócie - tak, mocno odczujesz poprawę wydajności w grach. FXa mógłbyś jeszcze piłować do 4,5GHz albo i wyżej a i tak często nie dogonisz fabrycznie taktowanego i5 4460.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wzrost będzie, ale nie warty inwestycji bagatela 1000zł. Podkręcony FX + GTX760 to będzie średni zestaw do gier, tak samo średnim zestawem jest 4460 + GTX760. Pierwsze skrzypce gra karta graficzna w większej ilości gier, więc nie wiem czy warto. Zależy w co grasz i na jakim poziomie chcesz grać. Nie licz na cud, że wymienisz sam procesor i nagle będzie 20fps więcej we wszystkich grach.

 

Lepiej by już było sprzedać obecny zestaw i bez dokładania, lub z niewielkim nakładem finansowym dorwać i5 2500K + mobo i mocne OC, taki zestaw pobije również 4460, a będzie znacznie taniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej by już było sprzedać obecny zestaw i bez dokładania, lub z niewielkim nakładem finansowym dorwać i5 2500K + mobo i mocne OC, taki zestaw pobije również 4460, a będzie znacznie taniej.

no nie wiem , patrzyłem na ceny używanych I5 2500k , do tego dobra płyta do OC , wyszło by nie wiele taniej a nie zapminajmy że jednak jest to używka , chyba jednak wolę dołożyc i miec nowiuteńki sprzet z gwarancją ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...