Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kuba10105

W jakim sklepie kupić komputer?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

 

W najbliższym czasie będę chciał kupić podzespoły do komputera przez Internet. Nie wiem tylko, który sklep wybrać. Z tego co wyliczyłem najtaniej wyszłoby na proline.pl potem kilka złotych drożej na morele.net. Może znacie jakiś inny lepszy sklep? Co sądzicie o tych sklepach? Najprawdopodobniej komputer złoże sam, bo widziałem temat jak morele.net składa komputery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proline jak najbardziej można polecić. Z Morelami nie miałem styczności ale znajomi tam kupowali i było ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Agito.pl ,X-kom.pl

 

Co do morele.net to uważaj mają bogatą ofertę ale 90% to fikcja i nie ma tego na magazynie sprowadzają dopiero jak ktoś kupi ,sam kontakt ze sklepem pozostawia również wiele do życzenia jak i obsługa .

NIe sugeruj się tym ze sklep jest polecany przez pclab .

 

jak bedziesz składał sam (i bardzo dobrze) to weź tam gdzie ci taniej wyjdzie ,ja osobiście o wielu lat kupuje w agito mają wszystko co trzeba ,nie ma problemu z dostępnością i cenowo też źle nie wypadają ,a że wyjdzie 20-40zl drożej niż w morel czy innym sklepie przy kwocie 2,5k to nie gra to roli .

 

 

W proline brałem tylko kiedyś grafikę więc za wiele powiedzieć nie mogę po jednym zakupie ,ale realizacja szybka towar ok ,masz jeszcze ESC.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Broń boże jak ci się zepsuje sprzęt kupiony w proline i będziesz musiał odsyłać go przez nich na gwarancję.

Agito.pl raz przysyła nówkę sztukę do 3 dni, a raz trzeba czekać miesiąc na naprawę, ceny jedne z niższych, dostawa w zależności od stanów magazynowych do tygodnia.

Saturion teraz testuję i trzymają mi sprzęt na gwarancji już miesiąc... choć ceny jedne z niższych i wysłany towar jest na drugi dzień.

Komputronik jest drogi, ale mają wszystko.

Alsen też jest drogi, ale w stacjonarnych sklepach można żonglować podzespołami (przetestować, oddać, przetestować inny, oddać) i nie robią problemów.

 

Tak to mniej więcej i w mojej opinii wygląda :) Komputronik, Alsen czy chyba dalej X-kom mają "normalne" sklepy i w razie czego łatwiej o realizację gwarancji no i można zagadać, pewne sprawy załatwić. Jak składasz całego kompa to warto iść zapytać bo dostaniesz rabat na 100% i może nie wyjdzie tak dużo drożej jak zamawiać z neta i potem samemu składać. Wszystko zależy czego oczekujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrą opcją jest aby wybrać sklep którego oddział mamy w swoim mieście.

 

Ja tam osobiście najczęściej wybieram komputronik. Fakt, że ogólnie jest troszkę drożej ale wiele rzeczy ma podobne ceny, a niektóre takie których nie jest w stanie dać konkurencja.

Z gwarancją nie ma problemu no i czasem można utargować ciekawą cenę lub gratisy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W niedziele policzyłem koszty bez grafiki w poszczególnych sklepach http://i.imgur.com/Lh13wRM.png Trzeba jeszcze dodać, że kupując po najniższych cenach w proline.pl i x-kom.pl na karte zostanie mi 893-1093zł. Do najbliższego większego miasta mam 30km (Rzeszów) i z tego co wiem jest tam x-kom.pl i morele.net nie wiem jak z reszta. Przy gwarancji mogę im tam zanieść sprzęt i nie martwić się o wysyłkę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Agito i Proline to nie mają oddziału w Rzeszowie. Co do innych to można sprawdzić na stronach sklepu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś ma jeszcze jakieś doświadczenie z sklepami takimi jak

-morele.net

-x-kom.pl

-proline.pl

-esc.pl

-agito.pl ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Morele.net i Agito.pl to można polecić każdemu,choć zdarzały się problemy np z Morele.Wystarczy poczytać tu na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W proline kupywałem dźwiękówkę. Po 2 miesiącach się zepsuła. Przez telefon nic nie chcą objaśniać i wysyłasz do nich na swój koszt, ale do ciebie oni płacą. Kartę wymienili mi na nową, chociaż trwało to 2 dni dłużej niż w regulaminie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do najbliższego większego miasta mam 30km (Rzeszów) i z tego co wiem jest tam x-kom.pl i morele.net nie wiem jak z reszta. Przy gwarancji mogę im tam zanieść sprzęt i nie martwić się o wysyłkę?

 

No ale przecież logicznie rzecz biorąc, to oni też wszystko muszą gdzieś wysłać ze sklepu. Na miejscu nie naprawią. Także czas oczekiwania będzie taki sam, tylko jeszcze będziesz drogi nadkładał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że nie naprawią na miejscu, ale jak oddam im to nie będę musiał płacić za wysyłkę (?).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam z morele nie miałem nigdy problemu, a kupiłem wiele rzeczy, w tym 3 monitory- z wysyłką.

Tylko, że ja kupuje z opcją wysyłki PP i odbiór w punkcie.

Nie ma czegoś takiego jak dobry sklep. Zawsze znajdzie się klient któremu coś nie pasuje. Kto pracował choć raz w jakimś handlu ten wie o czym mówię.

Oczywiście nie zawsze jest tak, że sklep ma rację i nie zawsze klient i wele sytuacji na pewno można rozwiązać lepiej.

Chociaż na forum zdarzały się wątki "jak popsuć, żeby wymienili mi na gwarancji"

Bardziej wziąłbym pod uwagę ile osób kupuje w tym czy innym sklepie i ile jest reklamacji. Co z tego, że na 100 000 zakupów 50 osób jest niezadowolonych (oczywiście to 50 za dużo), a w innym na 10 000 tylko 10.

Ja np. kupiłem chłodzenie Raijintek Themis, które przyszło z pogiętymi finami (morele.net)- zostało bez problemu wymienione.

Obecnie zakupy przez internet wiążą się z wieloma prawami których nie ma w tradycyjnych sklepach (chociażby możliwość zwrotu w ciągu 14dni i to nawet używanego sprzętu). A przepisy które weszły bodajże 15.12.2014 tylko tę sytuację poprawiają, niestety pogarszają jednocześnie sytuację przedsiębiorców, co może odbić się na cenach (podwyżki).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do morele, to ostatnio wysyłałem im zapytanie o ofertę. W poniedziałek o 8 rano. Odpowiedź otrzymałem we wtorek po 15. Odpowiedziałem w ciągu pół godziny, natomiast na odpowiedź z ich strony musiałem poczekać do środy ok godziny 16.30. Delikatnie mówiąc niepoważne podejście do klienta... Co do proline, odpowiedź miałem w ciągu niecałej półtorej godziny. Oceń sam jakość obsługi klienta...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś się jeszcze wypowie? Widzę, że na morele.net części powoli drożeją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kupywalem pc ostatnio w morele zamowilem i ze zlozeniem dostalem w ciagu 3 dni wszystko ok. w agito kupywalem odzielnie grafe strixa 970 z odbiorem w sklepie te wszystko ok bylo 2 dni i grafa byla.

 

ceny zawsze beda skakac w gore albo w dol to normalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopię trochę temat. Jakie macie opinie o esc.pl? Planuje tam wziąć procesor, obudowę i wifi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Trollmaker

Popatrz na stronkę techplanet.pl w sygnaturce wszystko kupowałem z w/w sklepu termin realizacji wynosił max 72h od daty złożenia zamówienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

warto dodać komputronik.pl

 

Ceny mają zazwyczaj wyższe jak u konkurencji ale są komponenty które u konkurencji są znacznie droższe. Odnośnie gwarancji to wszystko jest po niemiecku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...