Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

vendell

GTX 750 a pci express 2.0

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie pytanko, otóż mam płytę główną Asus P5Q, która posiada złącze pci express 2.0 i planuję do niej kupić GTXa 750. Z tego co czytałem ta karta nie posiada żadnych dodatkowych złączy zasilajacych i ciągnie wszystko z płyty. Pci express 3.0 rzekomo może dostarczyć do 300 W mocy, a jak to jest z wersją 2.0? Według stron z recenzjami karta pobiera do 200 W pod obciążeniem. Czy będzie to jakoś sensownie działać na płycie z pci express 2.0? Mam też dość stary procesor Core 2 Quad 9450 2,66, który pewnie trochę spowolni kartę. Czy przy mojej konfiguracji jest sens ją kupować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bój zaby zadziała tylko wgraj jej najnowszy bios 20 ileś tam był a cpu przestaw na fsb 411 MHZ ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie te 200W pobiera? Chyba cały zestaw :E ta karta pobiera 55-60W :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ZObacz na podpis wyżej "pobór energii (cały zestaw)" Czyli łącznie z procesorem płytą, dyskami etc :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dotyczy całego komputera.

 

Mini Maxwell pobiera pod obciążeniem tyle prądu, co zwykła komunistyczna 60 Watowa żarówka :lol2:

 

Nawet dodatkowego gniazda zasilania PEG nie ma, bo po co, skoro nie przekracza mocy, którą potrafi dostarczyć zlącze PCI-E 1.0 :)

 

 

Karta delikatna, i zadziwiająco wydajna jak na swoje zasoby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ZObacz na podpis wyżej "pobór energii (cały zestaw)" Czyli łącznie z procesorem płytą, dyskami etc :P

 

Fakt, ślepy jestem :< Czyli nie będzie problemów, dziękować :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość leosi

wersja OC od gigabyte wymaga dodatkowego zasilania. posiadam taką

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość leosi

nie , to zwykła gtx750 tyle że wersja OC podobno można sporo wyciągnąć na niej, kosztowała 427zł jest wcale nie słyszalna :E . założyłem temat ale tego modelu od gigusia nikt nie podkręcał. ja nie umiem a czekam na gotowe ustawienia

 

bez podłączenia tego dodatkowego zasilania karta nie działa.

 

foto

 

gGr9xe.jpg

HyAkPc.png

ZvgVVC.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...