Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

zjadamkredki

Intel Pentium Dual Core E2140 1.6GHz - czy mogę podkręcać ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dzisiaj wymieniłem zasilacz z Qoltec 400W na Nexus Value 430W, który został mi polecony na tym forum, ponieważ musiałem wymienić moją kartę graficzną GeForce 8600GT na GeForce GTX 260. I mam pytanie - czy mogę bezpiecznie podkręcić swój procesor Intel Pentium Dual Core E2140 1.6GHz ? Czytałem, że te procesory bardzo dobrze się kręci. Specyfikacja mojego PC'ta:

 

- procesor Intel Pentium Dual Core E2140 1.6GHz

- karta graficzna GeForce GTX 260

- zasilacz Nexus Value 430W

- płyta główna GIGABYTE GA-P31-DS3L: http://telewizor.serwis-tv.com

- 4GB RAM DDR2 CL5 800MHz

- chłodzenie boxowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da radę tylko monitoruj temperaturę, w starszych grach wydajność powinna znacząco wzrosnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś zapewne się da zrobić : LINK (ale liczyłbym na ~2,66GHz, a totalny max. <3,2GHz, ponieważ masz słabą płytę).

Generalnie jednak ten procek jest słaby :

tfEcJ9v.png

Lepiej "wykosztuj się" na wersję  Pentium Dual-Core E5400 z 2MB albo jakiś 65nm Core 2 Duo z 4MB cache'a L2 (używki chodzą po niecałe 50zł na allegro).

Klucz natomiast, to brak 1333MHz magistrali FSB.

 

Oczywiście, jeżeli i tak zamierzasz niedługo zmienić komputer, to nie ma to sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 70zł kupisz już E8400, na tej płycie FSB zrobisz 1600MHz więc 3.6GHz i masz maszynę że hej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuje dzisiaj go trochę podkręcić, ale jestem w tym laikiem :D Czy ten poradnik jest dobry ? .... i ile czasu mam sprawdzać stabilność procesora ? Na jednej stronie czytałem, że 20-30 min a na drugiej, że 4h...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem, bo chciałem zmienić w System Memory Multiplier w Biosie mnożnik częstotliwości pamięci z 4.00 na 3.33 i w ten sposób taktowanie pamięci zmieniłoby się z 800MHz na 667MHz, ale gdy to ustawiłem to wyświetliła mi się informacja System Voltage not optimized na czerwono, gdy System Voltage Control ustawiłem na manual natomiast gdy zmieniłem na auto to pokazało się, że System Voltage is optimized. Co mam zrobić ? Zostawić na auto czy na manual ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...