Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

FireSky

Gigabyte r9 280x czarny ekran

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Dzisiaj dostałem paczkę od esc.pl z zestawem, który pomogliście mi ułożyć (r9 280x,i5 4460,corsair vs450, msi h81-p33) i mam problem. Zainstalowałem sterowniki od płyty głównej itp. wszystko chodziło ok, ale po zainstalowaniu sterowników od karty graficznej pojawił się czarny ekran. Komputer startował do pewnego momentu, a po pojawieniu się loga Windows wiatraki ucichły, na monitorze wyskakiwało 'HDMI' tak jakby monitor się z czymś połączył i włączał się czarny ekran. Wiecie może co z tym zrobić? próbowałem sterowników dołączonych do zestawu oraz najnowszych (nie beta). Z góry dziękuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitor masz podłączony do wyjścia na karcie czy na płycie głównej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do wyjścia na karcie, przez HDMI. Przed zainstalowaniem sterowników było OK, po odinstalowaniu ich znowu jest ok, dopiero jak jakieś wgram to odpala się czarny ekran

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstaluj inny seterownik starszy lub nowszy ze stronki i sprawdź ponownie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włącz komputer bez pdołączonego hdmi do komputera juz po instalacji sterowników. Jak usłszysz dźwięk logowania do windowsa podłącz wtedy kabel.

Obie wtyczki zasilania pcie masz oczywiście podłączone?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyglada na problem z pamieciami na karcie, sam to przerabialem tylko ze z 290 i karta poszla do wymiany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem sterowników z płyty, najnowsze, a potem nawet beta. Komputer składało esc.pl, więc chyba wszystko jest podłączone dobrze, sam się na tym nie znam,ale jeśli bez sterowników wszystko działa to moim zdaniem nie w podłączeniu leży wina. Zaraz wypróbuję z podłączeniem HDMI już po starcie systemu i zdam relacje.

 

Wiatraki ucichły ponownie, a na ekranie No Signal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już napisałem wczoraj do serwisu. Jak myślicie mogę zażądać nowej karty, a nie czekać aż ta wróci z serwisu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz im nawet oddać na zwrot 10 dniowy jak zamawiałeś online, ale myślę, że wymienią Ci od ręki jak dobrze napiszesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będę miał to odesłać to co muszę wymontować z komputera poza samą kartą? Jestem totalnie zielony, kartę wyciągnę i do tego jakieś kable łączące im podesłać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od rozmowy telefonicznej ze sklepem i opisaniem sytuacji i jasno postaw sprawę, że chcesz mieć sprawny komputer i nie będziesz czekał na wymianę gwarancyjną. Jak powiedzą, nie to powiesz, że go oddasz w ustawowym terminie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wczorajszej wiadomości odpisali żebym wypełnił formularz reklamacyjny. Jeśli nie będą chcieli wymienić na nową to będę chciał zwrotu pieniędzy i poszukam na allegro jakiejś 'wygrzanej', sprawdzonej i z długą gwarancją. Moglibyście mi pomóc odnośnie poprzedniego pytania? Mam po prostu wykręcić kartę, czy w komputerze znajdują się jeszcze jakeiś kable, które były do niej dołączone?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To miałeś uwalony zasilacz Panie specjalisto bo mi na i5 3570k @ 4,5ghz z podkeconym hd7970 na 1100mhz (czyli r9 280x) działa bez problemu na 450W zasilaczu od ponad roku.

Poza tym problem jak już to pojawiałby się pod obiciązeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mialem. Balem sie uzywanego sprzetu jak ognia, wszystko bylo zamawiane z morele jako nowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widać czasem i nowe może okazać się popsute. Wydaje mi się, że jeśli zasilacz by nie domagał to nawet przed zainstalowaniem sterowników nie byłoby ekranu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skąd pobierałeś sterowniki do karty grafiki?

z AMD czy z GIgabyta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że nie powinieneś sam niczego rozmontowywać bo pewnie masz plombę na obudowie i jak ją zerwiesz to po gwarancji :) Choć mogę się mylić. Jak już to cały komp do nich leci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem kiedys identycznie. Specjalisci na tym forum mi polecili mi r9 280x i zasilacz 450 wat. Meczylem sie kilka dni bo mnie tu kazdy zapewnial ze spokojnie ten zasilacz da rade, zmienilem na 650 i problem zniknal. Ta karta potrzebuje duzo papu http://www.gigabyte.pl/products/page/vga/gv-r928xoc-3gd/

Takie bajki pociskasz że szok

 

Jak miałeś jakiś no name to nic dziwnego

 

Karta potrzebuje sporo W ale porządna 450 styknie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem kiedys identycznie. Specjalisci na tym forum mi polecili mi r9 280x i zasilacz 450 wat. Meczylem sie kilka dni bo mnie tu kazdy zapewnial ze spokojnie ten zasilacz da rade, zmienilem na 650 i problem zniknal. Ta karta potrzebuje duzo papu http://www.gigabyte.pl/products/page/vga/gv-r928xoc-3gd/

Bo taki zasilacz starcza :) U mnie podkręcone i5 i 280x też podkręcony brały w maksymalnym obciążeniu 340w więc jak 450 ma nie starczyć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tak widze co panowie piszą to się boję czy r9 280x + i5 4460 pójdzie mi na corsair vs series 450w??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da radę, markowe 450W z linia 12V 400W to sporo mocy i wystarczy. :P

Chyba, że sztuka jest spieprzona i coś nie działa poprawnie, ale tego się nie przewidzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...