Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

souse

Odzyskanie danych po "półusunięciu systemu", notebook VAIO

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

mam problem, otóż przed chwilą siostra dała mi do rąk notebook VAIO w celu odzyskania danych - ja jestem w tym kompletnie zielony, oto co mi powiedziała (pracuje w restauracji) - "klient powiedział, że chce posłuchać muzyki, dałam mu go a jak wyszedł to po niego poszłam - zobaczyłam komunikat, że coś tam nie można dokończyć instalacji i czy chce zgrać ważne pliki" - zgrała je na pendrive'a lecz nie ma tam nic specjalnego, 3 foldery (Irregular, RModule, Users) a w nich nic ciekawego - jedynie w folderze user widnieją dwa w miare interesujące na moje oko - Administrator i Public, jednak tam w każdym podfolderze z tego co zauważyłem znajdują się tylko pliki deskop.ini. Pytanie czy da się coś z niego odzyskać? To był laptop restauracji i zawierał sporo ważnych plików. Proszę o pomoc.

 

To ujrzałem po włączeniu notebooka w trybie SAFE MODE - http://i.imgur.com/uruHH9V.jpg

a to w NORMAL MODE - http://i.imgur.com/L3MPJwS.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

klient dowcipniś.

Ściągnij livecd linuxa i nagraj albo zrób bootowalnego pendrive, odpal i zobacz, czy coś się uchowało. Ewentualnie wyciągnij dysk i podepnij pod innego kompa. Jak nie będziesz widział plików, to pozostają pogramy do odzyskiwania danych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

klient dowcipniś.

Ściągnij livecd linuxa i nagraj albo zrób bootowalnego pendriv, odpal i zobacz, czy coś się uchowało. Ewentualnie wyciągnij dysk i podepnij pod innego kompa. Jak nie będziesz widział plików, to pozostają pogramy do odzyskiwania danych.

 

Zwykłego linuxa? Mógłbyś podesłać jakiś dobry link? Bootowalnego pendrive'a ogarnę, tylko co później?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest opcja odpalenia linuxa, chociażby ubuntu bezpośrednio z pena, bez instalacji. Wszystkie pliki z dysku będą widzialne i powinno dać się zrobć backupa tych ważniejszych przed formatem. Ostatnio tak ratowałem kilkadziesiąt GB, windows nawet partycji nie wykrywał.

Ubuntu: http://www.ubuntu.com/download/desktop

Być może są jakieś dystrybucje od razu z softem do odzyskiwania danych, trzeba by poszukać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest opcja odpalenia linuxa, chociażby ubuntu bezpośrednio z pena, bez instalacji. Wszystkie pliki z dysku będą widzialne i powinno dać się zrobć backupa tych ważniejszych przed formatem. Ostatnio tak ratowałem kilkadziesiąt GB, windows nawet partycji nie wykrywał.

Ubuntu: http://www.ubuntu.com/download/desktop

Być może są jakieś dystrybucje od razu z softem do odzyskiwania danych, trzeba by poszukać.

Zgrałem tego linuxa na pendrive'a za pomocą linux live usb creator jednak ze względu na to, iż nie wiedziałem co to "presistence" zostawiłem je domyślnei na zero. Włączyłem laptopa z włożonym penem, External Boot zmieniłem na ENABLED i dałem go na najwyższą pozycje, zrestartowałem - czarny ekran i migająca podłoga (_). Co poszło nie tak?

 

//na komputerze boot z tego pendrive'a także nie rusza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W nowszych laptopach dochodzi jeszcze kwestia SecureBoot, opcja powinna być ustawiona na Disable.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W nowszych laptopach dochodzi jeszcze kwestia SecureBoot, opcja powinna być ustawiona na Disable.

Zrobiłem wszystko jak Ty kazałeś a później jak tutaj

(bo to ten sam notebook) i mimo to pokazuje się migająca podłoga (_). Co jest nie tak?

 

Wina pendrive'a, 32gb Goodram (mimo, że bootowałem z niego 7) nie zadziałał, Kingstona starszy odpalił.

 

 

//////

 

 

 

Można zamknąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...