Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

duoskillz

AMD Athlon X4 II 635

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Niestety nie jestem w stanie kupić sobie nowego kompa w tym momencie. Chciałbym podkręcić swoją maszynę. Czy będę w stanie to zrobić?

 

MSI 770-C45 AMD 770 SOCKET AM3

Modecom Logic B22 Midi Tower ATX LOGIC 500W

AMD Athlon II X4 635 2,9GHz 2MB AM3

VGA MSI RADEON HD5670 1GB DDR

 

Sprzęt kupiony 6 lat temu, bez żadnych większych afer i bez żadnej wymiany do tej pory.

W tej chwili grając w FIFE 15 mam czasami lekkie ścinki.. Chciałbym je wyeliminować dzięki podkręceniu procka lub karty graficznej (ew. obu jeżeli będzie taka możliwość). Proszę o pomoc i podpowiedzi. Dodam, że nigdy nie podkręcałem żadnej jednostki wcześniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość optuj

"Po 6 latach" ...przed OC wymień pastę termoprzewodzącą na procesorze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak mówi kolego optuj , zmień pastę na procku , nie zaszkodzi też zmiana pasty na płycie głównej i grafice przede wszystkim gruntowne czyszczenie wszystkiego.Mam ten sam procesor , chłodzenie Spartan stary już model ale daje radę i podkręcił mi się na 3.5ghz na napięciu 1.5v.Więcej z mojego nie wycisnę bez dalszego podnoszenia napięcia a to jest już ryzykowne ale tyle to i tak moim zdaniem dobry wynik to jakieś 25% i czuć różnice.Może ty więcej ze swojego wyciśniesz , zależy od sztuki i płyty głównej no i zasilacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwierz mi że podkręcenie zbyt wiele ci nie da, masz bardzo słabą kartę graficzną, a wymagania Fify wzrosły poprzez zastosowanie nowego silnika. Jeśli chcesz żeby ci nie przycinało wymień kartę graficzną na coś pokroju GTX 650Ti, HD 7790, HD 7850.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...