Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

porlock

Jak schłodzić mój zestaw

Rekomendowane odpowiedzi

Po 40 minutach grania w FarCry4 na ultra osiągnąłem takie temperatury:

 

http://zapodaj.net/8dc5640101ea2.png.html

 

Chyba tragedii nie ma, ale CPU chciałbym <60 a GPU < 80.

 

Nie bardzo wiem co by tu jeszcze zmienić.. tak wygląda moja obudowa

 

http://zapodaj.net/b127eeb75c8b0.jpg.html

http://zapodaj.net/fae92c2fa2310.jpg.html

 

Z przodu jest wiatrak wolnoobrotowy i z tyłu również, ten z przodu dmucha do środka z tyłu wydmuchuje na zewnątrz, te wiatraki to żadna rewelacja wyciągnięte z szafki nawet nie wiem skąd je mam :)

 

Może one tu bardziej przeszkadzają niż pomagają, albo może wymienić je na inne lepsze co się będą szybciej kręcić w stresie, dysk z dołu dał bym na górę nad DVD bo teraz jego ciepło leci prosto na GPU, no sam nie wiem, liczę na jakąś poradę.

 

Od razu dodam ze chłodzenia wodnego nie chce, a wentylatora z GPU zdjąć nie mogę musi zostać fabryczny.

 

Grafika to Clube r280x z dwoma wiatrakami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na procesorze masz kiepskie chłodzenie, żeby zbić jego temperatury zmień na jakieś wieżowe z wentylatorem 12cm.

Tanio i dobrze:

http://allegro.pl/pentagram-freezone-karakorum-hp120-al-cu-i4909511281.html

Wentylatory w obudowie możesz wymienić na jakieś bardziej dmuchające, polecam Scythe Slipstream, niedrogie, ciche, dzięki 9 łopatkom mają spory CMF.

Żeby znacznie zbić temperatury na grafice to tylko i wyłącznie wymiana chłodzenia, inaczej dużo nie wskórasz (po zmianie wentylatorów w obudowie będzie co najwyżej kilka stopni mniej).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sobie popatrzyłem na ceny markowych wiatraków dodatkowych i takich na cpu to chyba lepiej wymienić całą obudowę. Do 200 PLN chyba znaleźć coś sensownego, co polecacie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecna buda to piekarnik, więc jej wymiana byłaby wskazana, ale nie wystarczy to do znacznego zbicia temperatur na procku, bo to niezła grzałka.

 

Co do obudów do 200 zł masz Zalman Z3 lub Z3 Plus (różnica to okno + dodatkowy wentyl + pałąk do podtrzymywania GPU lub montażu dodatkowe śmigła). Z wyciszanych obudów Zalman R1 (oparty o szkielet Z3) lub Antec VSP5000. Minusem wyciszanych obudów jest to, ze temperatury będa w nich trochę wyższe w porównaniu do meszowych. O ile wyższe? Ciężko powiedzieć, ale przy dobrej wentylacji różnica będzie mała. Są oczywiście obudowy SilentiumPC, które będą też dobrym wyborem w tym segmencie cenowym: Brutus M25, Gladius M30 lub Gladius M40.

 

Edit: Obudowy z tego segmentu cenowego są bardzo porównywalne i oferują w zasadzie to samo, różnią się tylko ficzerami jak hotswapy, czytniki kart, kontrola obrotów, jeśli nie zależy Ci na takich bajerach, to możesz brać w zasadzie dowolną z tych bud. Dysponując 200 zł skłaniałbym się do Z3 Plus/R1/VSP5000/M40.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Albo jak nie zdążysz skończyć w miesiąc a gry UBI krótkie nie sią. Ja sam kilka razy wykupowałem game pasa aby coś przejść. Przeważenie jak widziałem, że będzie kilka dni wolnego. Z drugiej strony denerwuję mnie w abonamentach przeświadczenie, że jak wykupiłem to musze grać w tą konkretną grę z abo bo jak nie skończę to przecież kasa przepada (trzeba wykupić kolejny miesiąc) a czasami w grach mam tak, że robię przerwę i wracam po ograniu innej.
    • Właśnie dlatego jest tak szczuta bo nie chcą opowiadać się za żadną ze stron bo to gwóźdź do trumny każdej partii. Krytyka konfy - ok, raz jest lekko stronnicza w jedną stronę, raz w drugą. taka ich taktyka. Ale sporo tu też teorii spiskowych gdzie partia jest jednocześnie koalicjantem pisu i pupilkiem putina. Dowodów oczywiście brak. Kiedyś taka partia mogła by być nazwana patriotyczną, później nacjonalistyczną, teraz jest się albo ruską onucą. Jednocześnie uderza brak jakichkolwiek hamulców w obronie wszystkiego co robi rząd. Lewica też przez tych ludzi nietykalna bo jest w koalicji. To mój główny zarzut. Dla mnie konfa mogła by nie istnieć. Chcę tylko jakiegoś głosu rozsądku w niektórych sprawach W Polsce to niemożliwe. Wybory co 3 miesiące aż by zrobili rozbiór Polski. Taki system może funkcjonować w Szwajcarii ale nie u nas. Inna mentalność.
    • Od dawna korzystam z tego fixa(znalezione gdzieś w czeluściach internetu) i rzeczywiście praktycznie nie ma migotania.
    • No to pochwal się wynikami. Jakie odczucia ? UV procesora i karty robiłeś ? Według testów, 14600k jest wydajniejszy od 12700k, nawet od 12900k https://www.purepc.pl/test-procesora-intel-core-i5-14600k-niewiele-wydajniejszy-od-intel-core-i5-13600k-jak-dziala-z-pamiecia-ram-ddr5-8000-mhz?page=0,20
    • Obydwie drogi o kant dupy :E Ten co bierze abo będzie czekał na patche jak ten co kupił za 300zl. Tyle ze po miesiącu jak się abo skończy a gra dalej będzie niepołatana to już zapłacisz 180zl
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...