Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

MaxForces

Test procesorów na forum labowym

Rekomendowane odpowiedzi

Będę miał chwilkę czasu więc czemu nie zrobić testu dwóch konfiguracji AMD vs Intel.

Test podzielimy na trzy kategorie tak jak jest na labie.

Przedział cenowy 900=950 + chłodzenie który często jest poruszany.

i5 4460 z płytą + chłodzenie czy FX 8320 z płytą + chłodzenie.

 

 

Konfiguracje do porównania

 

Asus M5A97 EVO R2.0 AMD 970 + FX8320= 934zł + Grandis =1084

ASRock B85 Anniversary + i5 4460= 987zł + SilentiumPC Fera 2 HE1224=1076zł

 

FX8320@ 4.6 by nie przekraczać 1.45V obeznani będą wiedzieli o co chodzi

i5 4460 @3.4ghz (4670K z obniżonym mnożnikiem)

 

W pierwszej kolejności gry będą porównane na słabszej karcie GTX660TI później gtx 970. Nie będzie miejsc testowych. Test laika z jednego levelu rozgrywki. Jak starczy czasu to dojdzie r9 290

 

Za testy zabiorę się gdzie za tydzień w tym czasie możecie podsyłać propozycję testów gry, programy lub cały skrypt przykładowo do photoshop czy scena do 3ds itd....

 

 

Lista gier:

Dragon Age Inkwizycja

Battlefield 4

Crysis 3

Arma 3

Watchdogs

Far cry 4

World of Tanks

AC: Unity

Company of Heroes 2

The Crew

Chce zamknąć się 10 grach nie więcej

 

Lista programów:

Photoshop

Blender

3ds max

7zip-kompresja ,dekompresia

HandBrake

Cyberlink mediaespresso

MicroStation Graphics Benchmark

 

Lista otwarta na następne 3 programy.

 

 

Truecrypt sobie bym darowoał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość leosi

true cryptem można dobrze przetestować różnicę obliczeniową ?

wynik z Celeron g1820

buffer np 100mb

 

Vj0MxM.png

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To z gier jeśli można wybrałbym kilka np gta 4,Watch_Dogs przejazd zatłoczoną ulicą, dalej Max3 lokalizacja disco + jakaś inna z trwania rozrywki, Wiesiek 2 na pierwszej linii + obrona vergen w ścieżce elfa u mnie na 8320 tam klatki spadają najbardziej ,Crysis 3,Diablo 3 jeśli posiadasz tam też klatki masakrycznie spadają ,Metra zbytnio nie opłaca się spartwdzać, oraz ostatnie nowośći ale to tylko moje przykłady pozdrawiam i miłych testów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość BloodyStorm

Dragon Age Inkwizycja, Lichdoom, Battlefield 4, Crysis 3, Arma 3, Dark Souls 2, Titanfall, Watchdogs.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pierwszym poście dodałem listę gier i programów. Jest ona nadal otwarta na sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Middle Earth Shadow of Mordor, Assasins Creed IV lub Unity,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość BloodyStorm

World of Tanks bez nowego silnika graficznego nie ma co testować. Już chyba większość tutaj wie, że na niektórych mapach na procesorach AMD czy Intel są duże spadki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chętnie zobaczyłbym AC: Unity i MGS V: Ground Zeroes.

 

World of Tanks bez nowego silnika graficznego nie ma co testować. Już chyba większość tutaj wie, że na niektórych mapach na procesorach AMD czy Intel są duże spadki.

Chyba już to kiedyś przerabialiśmy, na Haswellu nie ma spadków :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro rezygnujesz ze sprawdzenia truecrypta to może wbudowany systemowy benchmark wydajności szyfrowania i kompresji?

winsat cpu -encryption
winsat cpu -compression

W administracyjnym cmd.

 

Testy trwają około 10 sekund, a dają dobrą orientacyjną informację jak systemowe rzeczy (np. bitlocker) pożytkują procesor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłby na liście znaleźć się jakiś produkt blizzarda? World of warcraft zakładam, że się nie uda :( . To może Diablo 3 albo Starcraft 2 Heart of the Swarm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CZego nie lista jest otwarta na zmiany, to od was będzie zależało co będzie.

 

Komp już złożony i lata

cccc.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość BloodyStorm

Chyba już to kiedyś przerabialiśmy, na Haswellu nie ma spadków :P

 

Co za bzdura. Jak nie umiesz zrobić porządnie testu to się za to nie bierz. Zagraj sobie na Erlenbergu i powiedz mi, że masz 50-60 fps... :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ycruncher, jestem po prostu ciekaw co wyjdzie w PI przy dokładności 10^9 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przykładowy test z gry

dddd.jpg

Dokładnie jak gre przechodzi się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, czyli jak? Losowy poziom i gramy :D?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zagadza się. W 25min ciężko by zrobić sekwencje nie grając

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za kartę robi GTX 660 Ti jak pisałeś na początku, zgadza się?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co za bzdura. Jak nie umiesz zrobić porządnie testu to się za to nie bierz. Zagraj sobie na Erlenbergu i powiedz mi, że masz 50-60 fps... :E

No mam. Już ci parę razy to pisałem, ale napiszę jeszcze raz: wrzuć replaya gdzie masz spadki a specjalnie dla ciebie zrobię test.

 

@Max

Z programów chętnie bym zobaczył jeszcze jakieś OCR, np. coś z pakietu ABBYY. Programy wprawdzie komercyjne, ale są dema (niestety nie znam ich funkcjonalności).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ABBYY FineReader 12 akurat mam pytanie ilu tutaj scanuje i przerabia dokumenty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno ja ;)

 

Inna sprawa, że nie tak często, więc wydajność nie ma dla mnie aż tak dużego znaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc i będzie, wynik i tak znam z góry, ale poczekajmy.

 

Na razie grami się zajmuje, trzy mam zrobione

Total War ROME II - Emperor Edition nie sama bitwa ale też przełączanie pomiędzy turami. Bitwy widać poprawili na FXach ale przełączanie nadal siedzi, gra nie jest grywalna w przełączaniu. Na intelu jeszcze nie wiem bo nie sprawdzałem.

A to wykres nic nie wyżucałem (czas wczytywania przed bitwą jak i po bitwie 25-30s)

tr.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Absurd. Pisałem o tym z 2 lata temu i stało się ponownie. Uruchamiam grę ze skrótu na pulpicie a pokazuje automatyczne pobieranie 120gb. Patrzę w folder z grą a tam pusto - gra się ponownie sama odinstalowała 
    • Z tego co czytam w specyfikacjach to nie ma wi-fi. Trzeba dokupić jakiś dodatkowy moduł ale w sklepie nie widzę tej opcji. @Caps - no właśnie wyczytałem, że 7900 bez X jest minimalnie mniej wydajny ale za to chłodniejszy i mniej prądożerny. Stąd ta decyzja.
    • 900mv/2600mhz scrashowalo, wiec zrobilem 900mv/2550mhz/+1550mhz bo na 1600 juz sie wysypalo. Stracilem okolo 2-3% wydajnosci, zysk 40 watow i karta 59/60stopni.
    • nie wiem czy warto. LG zrobiło z tego monitora łódkę.
    • Ale zdajesz sobie sprawę, że przez te kilka lat, tak czy inaczej ruch się zwiększył i korki też by wzrosły. Druga sprawa, to nie bardzo łapię połączenia prezydenta miasta z budową infrastruktury kolejowej. Linia należy do PLK, bo samorząd nie dał rady jej przejąć. Z tego co wiem województwo się do inwestycji przywrócenia ruchu dołożyło, Wrocław raczej nie (może jakieś poboczne kwestia wokół przystanków na jego terenie). Jeżeli zrezygnowano z wiaduktów/tuneli, to pewnie cięli koszty. Tutaj jedyna słabość prezydenta może być taka, że za słabo walczył lub wcale nie walczył o nie. Patrząc na mapę, to nie bardzo jest jak. Wojszyce, Ołtaszyn to domki i niska zabudowa, nie ma tam żadnej rezerwy terenowej, a puszczanie na około i po obrzeżach nie ma sensu. Braki rezerw, to nie są błędy jednej kadencji, to zaległości sięgające kilku dekad, czasu planowania tych dzielnic. Także ewidentne zaniedbania Sutryka, to jeżeli w ciągu ostatnich lat nie zaczął chociaż planowania co z tym fantem zrobić, jeżeli były plany i ich nie wdrożył lub chociaż nie rozpoczął wdrażania. Kolejna sprawa, to korki na tych ulicach nie są wyłącznie tworzone przez mieszkańców Wrocławia, to też masa ludzi dojeżdżających do miasta. Tutaj kolej może wiele usprawnić, co dosyć dobrze widać na linii z Kłodzka, ile osób rano dosiada się na kolejnych stacjach (gdzieś do Strzelina jest w miarę pusto, potem coraz gęściej). Przypuszczam, że na linii ze Świdnicy wcale tak kiepsko z obłożeniem nie jest, a z czasem na pewno się poprawi. Ile kilometrów będzie jeszcze ok? Nie każda wioska wzdłuż kolei ma przystanek, a nawet jak ma to wcale nie znaczy, że jest blisko.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...