Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

e4e

Nagrywarka DVD zewnetrzna na USB - jaki model?

Rekomendowane odpowiedzi

jak w temacie.

 

co byscie obecnie polecili w dobrej cenie? Zeby byla w miare cicha, dobry odczyt/korekcja, nagrywanie mniej istotne (jakosc), bo bedzie glownie odczyt, ale dobra jakosc nagrywania tez nie pogardze.

 

no i zeby byla w miare tania/ekonomiczna, bo nie bedzie super czesto uzywana.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie są może specjalnie ciche lae mogę polecić urządzenia LG. Mam dwa napędy do stacjonarnego, w tym DVD ROM z 2006 r i nagrywarkę DVD z 2009 r. - poza ślizgającymi się paskami wysuwania tacki w tym starszym (wyczyszczenie pomogło, szufladka nie chciała wyjść) żadnej awarii. Mam też od 2009 r. zewnętrzny napęd USB z nagrywarką "laptopową" w środku - też LG (GP08NU20). Eksploataowana na maks. Kilka razy upadła, obudowa pęknięte, porysowana - ale sprzęt działa bez najmniejszego problemu.

Te 3 napędy przeżyły:

Dwie nagrywarki CD-RW Lite On.

Nagrywarkę DVD Sony Optiarc do laptopa.

Nagrywarkę DVD Samsung do laptopa (jeszcze działa ale dogorywa).

Może to przypadek ale jeśli chodzi o stosunek jakości do ceny to poleciłbym LG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podbijam - jeszcze jakies propozycje z aktualnie dostepnych na rynku? Ma zwlaszcza dobrze czytac rozne plyty.

 

w ogole sa teraz w sprzedazy zewnetrzne dvd-rom'y (nie -rw) na usb? Moze taka opcja bylaby tansza..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam samsunga... rysuje płyty... nie polacam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla DVD ROM to musiałbyś dostać przejściówkę (w dodatku na laptopowe stare poczciwe ATA bo raczej SATA to już tylko nagrywarki) w obudowie. Kłopotliwe i nieopłacalne.

 

Mogę co najwyżej coś odradzić - laptopowe Samsungi i SONY sypią się na potęgę, a w zewnętrznych urządzeniach siedzą przeważnie właśnie laptopowe wersje nagrywarek (chyba, że mówimy też o pełnowymiarowych, desktopowych wersjach, wymagających wtedy własnego zasilacza).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat, jeśli można: gdybym chciał, żeby napęd jeszcze umiał odtworzyć BR i był na USB3.0, to coś się znajdzie za normalne pieniądze...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zewnętrzny DVD marki Maxell, zakupiony za grosze w Auchan. Coś koło 100 zł. Zaskoczył mnie swoją pracą. Płyta startuje mega szybko, w stacjonarce nie miałem takich napędów i działa mi już hoho, już pewnie dawno się gwarancja skończyła.

http://www.morele.net/naped-maxell-zew-odd-multi-dvd-rw-usb-2-0-slimline-czarny-mxdrw-429981/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam samsunga... rysuje płyty... nie polacam.

Geniusz...oddaj na gwarancje a nie pisz głupot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może dla Ciebie głupota, ale na gwarancję ślesz jak już szkody narobi. Po naprawie jest dobrze, ale oryginalnej płyty z win 8.1 już nikt mi nie zwrócił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...