Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Minotaur

Satanizm - nowa religia dostępna już w szkołach.

Rekomendowane odpowiedzi

....na razie w Ameryce.

Sąd na Florydzie uznał satanizm za religię pozwalając satanistom na rozpowszechnianie materiałów edukacyjnych w szkołach.

 

Sataniści i ateiści z Florydy, udostępniają uczniom broszury zatytułowane „Wielka Księga Zabaw dla Dzieci Szatana” („The Satanic Children’s Big Book of Activities”). Uczniowie znajdą w niej kolorowanki i rebusy o tematyce satanistycznej.

 

 

,a tutaj do ściągnięcia książeczka :D

 

http://thesatanictemple.com/wp-content/uploads/2014/09/Activity_Book.pdf

 

Można narysować sobie pentagram, lub odgadnąć hasło "niech będzie błogosławiony Szatan"

 

Ja rozumiem żarcik z wyznawcami makaronu spaghetti, czy coś tam, ale to ? To jest niesmaczne, dla mnie to chore uczyć dziecko takiego toku rozumowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dla mnie chore i niesmacze jest uczenie chrześcijaństwa w szkołach.

Poza tym to Ameryka więc nie ma co się dziwić. W innych krajach i tak na to nie pozwolą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozwijają się... edukacja idzie do przodu

...

:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tytół tematu jak z Wp.pl czyli mylący.

Myslałem ze chodzi o Polskę.

Tak na margnisie to co mnie obchodzi czego uczą w szkołach w USA.

To niepodległy kraj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Gordon Lameman

W sumie nic złego w tej książeczce nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm jesli trkatowac satanizm jako faktyczne przeciwienstwo chrzescijanstwa, z calym mistycyzmem i duszkami, demonami i co tam jeszcze - to bedzie to religia.

W Polsce tez masz materialy satanistyczne w szkolach - jak sa jakies sekcje black metalowe, czesc klubow fantastyki tez luboje sie we wszystkim co demoniczne etc.

W sam raz na czas buntu w szkole ;)

I nikt nikogo o zadne pozwolenia nie pyta :P

 

 

Jednak w doroslym zyciu wiekszosc satanistow (przynajmniej mi znanych :P) to ateisci. Sam satanizm to zdecydowanie podejscie do zycia i ogolnie swiata i nie ma nic wspolnego z religia.

 

 

P.S. Koscioly "Szatana" dzialaja od dawna, nie wiem skad nagle takie zaszkoczenie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tytół tematu jak z Wp.pl czyli mylący.

Myslałem ze chodzi o Polskę.

Tak na margnisie to co mnie obchodzi czego uczą w szkołach w USA.

To niepodległy kraj.

 

Tytuł. !!!!!!!!!!!

I przecinki (o innych babolach miłosiernie już nie wspomnę). Czemu spałeś na lekcjach. j.pol. mad2.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż, zważywszy na to, że sami sataniści nie uznają satanizmu za religię, jest to dosyć zabawne - ale no cóż, to są Stany, tam podobno wszystko może być przesunięte poza granicę śmieszności i absurdu :)

 

Nie mam ochoty czytać tej książeczki, ale generalnie satanizm nie jest jakąś tam dziwaczną, wynaturzoną religią/ideą. W skrócie chodzi w nim o to, o co dokładnie chodzi większości z nas. Sataniści po prostu mówią o tym wprost :)

 

Jak dla mnie jednak, dzieciaki nie powinny być uczone ani o satanizmie, ani o chrześcijaniźmie - przynajmniej tak by było w modelowej, niezbyt realnej sytuacji (bo w prawdziwym życiu to i tak chłoną chociażby to, co im do głów wciskają rodzice). Dzieci są za małe, zbyt mało doświadczone i zbyt głupie, żeby być w stanie wyrobić sobie własne zdanie na temat religii i wybrać ją samodzielnie. Hipotetycznie religia to prywatna nasza sprawa - w praktyce jednak to narzędzie wojny podjazdowej.

 

Reasumując: beka. Podobna do petycji różnych takich człowieczków (głównie USA i UK), którzy uważają się za istoty magiczne i próbują wywalczyć możliwość używania ich "magicznych" imion. Głównie na fejsie, ale czasami to idzie troszkę dalej :E

 

EDIT:

Oczywiście, zakładając że to, co autor w pierwszym poście napisał, to w ogóle jest prawda. Patrząc na poprzednie wątki, może być różnie z wartością merytoryczną :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie w szkołach nie powinno być religii. To tylko zapychanie czasu ucznia i portfela księży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tytół tematu jak z Wp.pl czyli mylący.

Myslałem ze chodzi o Polskę.

Tak na margnisie to co mnie obchodzi czego uczą w szkołach w USA.

To niepodległy kraj.

Uczą się między innymi o polskich obozach zagłady tak na marginesie.

 

W ameryce juz dawno im odbiło z tymi sektami wszelkiej maści.

Nie ździwie się jak niedługo MCdonald czy inne korpo ogłosi, że przekształća się w "kościół Mcdonaldowy"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Florydę to już i tak dawno wszyscy spisali na straty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

I kolejny do listy osób kompletnie nie kumających na czym polega satanizm laveyański :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tytuł. !!!!!!!!!!!

I przecinki (o innych babolach miłosiernie już nie wspomnę). Czemu spałeś na lekcjach. j.pol. mad2.gif

bo mu je Johny zastąpił lekcjami Chemi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo mu je Johny zastąpił lekcjami Chemi...

 

Chemii. Tobie również. lol2.gif

 

ps Chemia jest ważna. Smutek mnie ogarnia, jak gadam np. z 16-latkiem, a ten nie wie, że np. asfalt pozyskuje się z ropy naftowej, bądź innych informacji nt. najbliżej otaczającego nas świata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze co można zrobić, to faktycznie nauczyć ludzi czegoś, co się im w życiu potem przyda, albo, żeby nikt nie mógł ich robić w balona "cudownymi" preparatami. Wiadomo, ważniejsze to uczyć się o naprotechnologii i metodzie kalendarzyka :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Smutek mnie ogarnia, jak gadam np. z 16-latkiem, a ten nie wie, że np. asfalt pozyskuje się z ropy naftowej,

95% forum tego nie wiedziała - nie zabij się ze smutku ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sataniści i ateiści z Florydy, udostępniają uczniom broszury zatytułowane „Wielka Księga Zabaw dla Dzieci Szatana”

Dlaczego ateiści mieliby promować jakąkolwiek wiarę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Satanizm to nie religia tylko filozofia. Ponadto satanizm = ateizm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

95% forum tego nie wiedziała - nie zabij się ze smutku ;)

 

A powinna wiedzieć. Z tego co mi się kojarzy, to była to wiedza z 7 klasy psp, gdy chodziłem do podstawówki. W obecnym systemie stawiam na to, że tą wiedzę przekazują w I/II kl. gimnazjum.

 

I nie pisz o zabijaniu, nawet z "emotą". Sprowadzasz tym dyskusję na żenujący poziom. :brow:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego ateiści mieliby promować jakąkolwiek wiarę ?

Niektórzy chętnie promują właśnie satanizm laveyański (bardziej jako filozofie, ale bez zabobonów jak np w buddyzmie) i oczywiście pastafarianizm :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego ateiści mieliby promować jakąkolwiek wiarę ?

 

Bo som bezborzni !!!111 :devil: a przeciwienstwo dewocyjnosci to szatanizm !!! :devil:

 

 

 

A tak poza tym to szukasz logiki u wyznawcow :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak pytam, kiedyś wystarczyło, że przyszłam do liceum ubrana na czarno i było jasne :terefere:, teraz wszystko jest takie skomplikowane doh!

 

Sfinks, u made my day! 8:E:banan:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Trudne się wylosowało... Monitorów z tunerem jest jak na lekartwo a szybszych niz 60hz tym bardziej. Nie ma mowy też o oledzie ani miniledzie z tunerem chyba że chodzi o telewizor to już prędzej coś znajdziesz.  Nie podałeś specyfikacji swojego komputera to też niezbyt można powiedzieć czy poradzi sobie z monitorem 4k np. (Samsung monitor m7 i m8) mają smart tv ale tunera już nie mają... Dodatkowo są na matrycy VA co nie każdemu może przypaść do gustu. Najlepszym rozwiązaniem będzie kupno możliwie najlepszego monitora na miniledzie/oled (jeżeli nadal mówimy o budżecie 4000zł) i jakiegoś smartboxa (googletv) z tunerem i podłączenie go do monitora poprzez HDMI.
    • Witam Proszę o ocenę zestawu do grania w 1440p i ewentualne propozycje zmian, chciałabym żeby wszystko zamknęło się w 7tys. Preferuję połączenie Intel/Nvidia, najlepiej jak najmniej RGB, dyski już posiadam (2 SSD Sata). Procesor i5 14600KF Karta Gigabyte GeForce RTX 4070 Super Windforce OC 12GB Płyta główna MSI B760 Gaming Plus WIFI lub MSI MAG B760 Tomahawk WIFI (wcześniej rozważałam również Gigabyte B760 Gaming X AX) Zasilacz Seasonic Focus GX - 750W Lexar Ares RGB 32GB 6400MHz CL32 Obudowa Genesis Irid 505F Z chłodzeniem mam problem, ponieważ chciałam zakupić Deepcool'a AK620, jednak nie jest dostępny w sklepie komputronika (sklep wybrałam ze względu możliwości odbioru komputera w moim mieście). Niestety ten ma dość ograniczony wybór chłodzeń. Tak samo jak widać mocno zastanawiam się nad płytą główną, jestem otwarta na propozycje.
    • https://www.rtings.com/monitor/learn/research/vrr-flicker  
    • Ja czego nie rozumiem? No ja rozumiem jaka jest różnica pomiędzy odbiornikiem prądu a generatorem. Z tego co widzę hybrydy się zgłasza. Czy Ci się to podoba czy nie. To nie jest offgrid.  Tak samo jak magazyn energii. Mimo iż ludzie używają je wewnątrz domu, to muszą być zgłaszane.  To że chińczyk mówi, że falownik nie wysyła nadmiaru energii poza sieć nie ma żadnego znaczenia jeśli podepniesz to do sieci.  Czy na rondo nie ma liczników? Na enmasz umowy tam z energetyka? Nie da się zamontować normalnej instalacji? Co powiedział Ci dostawca prądu? Jeśli sąsiada z działki wywali choćby radio na drugi tydzień po montażu Twojego lewego PV, to spodziewaj się problemów.  Jak udowodnił aż że Twój chiński szajs jest przekozak wówczas? Będziesz miał na to jakieś papiery?  Ze specyfiki pracy jaką oczekujesz. Ta sama zasada działania Cię interesuje. Będziesz szukał paneli gruntowych? A czym różnią się takie od paneli dachowych albo balkonowych? Zestaw balkonowy to jest to co szukać powinieneś. Bo zestawów RODo nie robi a raczej?  Zacznijmy od tego, że zacząłeś od złej strony, bo zamiast falownika i budowania hybrydy, podpina się takie rzeczy prosto w panele. Pompa na prąd stały o szerokim napięciu działania pyrka sobie jak ma napięcie i tyle. 
    • 40 powinno na górkę styknąć. I to na luzie jako dodatkowe.  Ewentualnie powinieneś pomyśleć nad jakimiś listwami przypodlogowymi z systemem dowolnego dodawania gniazdek.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...