Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

xany

Podkręcanie GTX 260 od Gainworda

Rekomendowane odpowiedzi

Siema

Wczoraj zabrałem się do podkręcania mojej grafiki, do podkręcania używałem programu ExperTool zaczełem od podkręcania Core clock, za każdym razem 0 5MHz i sprawdzałem w Fulmarku czy nie ma artefaktów, wszystko szło pięknie ładnie aż do pewnego momętu. W pewnym momęcie nastąpił spadek na Memory clock do 249MHz a Core clock do 300MHz. Czy mógłby mi ktoś powidzieć co dokładnie się stało bo nie jestem aż tak bardzo zorientowany i nie wiem czy da się jeszcze coś z tym zrobić. Dzięki za wszystkie odpowiedzi.

Tu dokładna moja grafika

http://www.komputronik.pl/product/67629/Sprzet_komputerowy_/Podzespoly/GeForce_with_CUDA_GTX_260_Gainward_896MB_PCI_E_Core216_GoldenSample_55nm_.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sprawdzaj karty furmarkiem bo usmażysz sekcję zasilania. Afaik nowsze sterowniki wykrywają go i odpowiednio spowalniają kartę, ale po prostu powinno się unikać tego.

Kartę katuj czymś realnym, np. unigine heaven bądź valley.

 

Do kręcenia lepiej używać np. afterburnera, ma wszystko co trzeba razem z monitoringiem i ogólnie jest najczęściej polecanym programem do kręcenia. Nie jest potrzebny żaden "dedykowany soft od producenta".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W pewnym momęcie nastąpił spadek na Memory clock do 249MHz a Core clock do 300MHz

gpu poszlo w safe mode bo przesadziles z oc, reset kompa i bd ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...