Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

xkilon

[Zamknięty]OC....OC ludzie wyalają setki złotych na chłodzenia, żeby procesor podkręcić o te dodatkowe 0.2 GHz. Czy warto?

Rekomendowane odpowiedzi

Ja zamierzam kupić Fortisa 2 na i5-4690k. Mam nadzieję, że podkręce na 4.5. A znam takich, co kupują chłodzenia za 300+ złotych. Czy warto na te 0.2 MHz wydawać tyle forsy, bo to jest niekiedy pomiędzy fortisem2 3x różnica.

 

Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zamierzam kupić Fortisa 2 na i5-4690k. Mam nadzieję, że podkręce na 4.5. A znam takich, co kupują chłodzenia za 300+ złotych. Czy warto na te 0.2 MHz wydawać tyle forsy, bo to jest niekiedy pomiędzy fortisem2 3x różnica.

 

Dzięki

 

Wybierz sobie właściwe odpowiedzi na pytanie "warto?" :

 

1. Jak najbardziej warto, parę groszy za całe 200 Mhz więcej, a do tego cisza i większa żywotność lepiej chłodzonej elektorniki

 

2. Daj pan spokój, 300 zł za 200 Mhz, jaki to sens, toć to 20 paczek fajek a tych 0.2 GHz i tak się nie poczuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie nie wiem czy się nie odczuje. A tak wogóle to Fortis 2 charakteryzuje się m.in. najlepszą kulturą pracy, o wiele lepszą,niż konstrukcje o wiele droższe, więc,jak się nie znasz to nie odpowiadaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja znam takich, co na chłodzenie wodne wydają więcej niż na podzespoły bazowe. Jak kogoś stać to niech wydaje ile chce.

 

Ja na swoim I5 ma Noctuę NHD14, pewnie mogłem taniej, szczególnie, że procek rewelacyjnie się nie podkręca. Za to najgłośniejszą częścią kompa jest stary dysk samsunga. Coś za coś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie kupilem jeszcze. Niby gdzie tak napisałem? Czepiacie się, jakby to było coś złego, że człowiek chce dobrego zakupu dokonać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie kupilem jeszcze. Niby gdzie tak napisałem? Czepiacie się, jakby to było coś złego, że człowiek chce dobrego zakupu dokonać.

 

Skoro piszesz :

 

Ja właśnie nie wiem czy się nie odczuje. A tak wogóle to Fortis 2 charakteryzuje się m.in. najlepszą kulturą pracy, o wiele lepszą,niż konstrukcje o wiele droższe, więc,jak się nie znasz to nie odpowiadaj.

 

To dokonałeś wyboru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie! Jest coś takiego, jak internet-recenzje. Tylko tam nie ma napisanej wydajności na i5-4690k.

 

Ja się nie pytam o głośność, tylko o wydajność na konkretnym procku. Naucz się czytać!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry ale powinno się Ciebie teraz masowo trollować. Jesteś przekonany/ masz taki a nie inny budżet żeby kupić Fortisa to go kupuj. Nikt Ci nie powie jak się będzie spisywał z Twoim i5 podkręconym do 4.5 , ponieważ nikt nie wie, czy go da radę do tylu podkręcić. Jeśli szukasz poparcia i potwierdzenia swej nieomylności i wiedzy to pomyliłeś adresy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze jak najlepsze chłodziwo w swoim budżecie, nawet używane. Jak da rade w tej samej cenie dorwać Macho bo na Noctue nie ma szans.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja na swoim I5 ma Noctuę NHD14, pewnie mogłem taniej, szczególnie, że procek rewelacyjnie się nie podkręca. Za to najgłośniejszą częścią kompa jest stary dysk samsunga. Coś za coś

 

po przeczytaniu tego zdania kolegi Soplusa aż się zastanowiłem bo w takim razie mam jakas rewelacyjna sztuke i5-4670k ze Scythe Mugen lata na 4900Mhz, ostatnio wymieniałem pamieci ram i potrzebowałem zdjąc śmigło z chłodzneia, założyć juz mi sie nie chcialo bo to te niefajne druciki, na pasywnym wyglada ze przechodzi wiekszosc benchamrkow ustawiony na 4800Mhz ale po niecialej godzinie grania w BF4 zaliczyl jednak BSODa wiec ukrecilem go na 4600Mhz i dziala pasywnie, jak dla mnie rewelacja

 

PS. mozna do Mugena zamontowac jakos inaczej smiglo lub 2 ale nie na te nieszczesne druciki ? gumeczki jakies, macie w tym jakies rozeznanie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po przeczytaniu tego zdania kolegi Soplusa aż się zastanowiłem bo w takim razie mam jakas rewelacyjna sztuke i5-4670k ze Scythe Mugen lata na 4900Mhz, ostatnio wymieniałem pamieci ram i potrzebowałem zdjąc śmigło z chłodzneia, założyć juz mi sie nie chcialo bo to te niefajne druciki, na pasywnym wyglada ze przechodzi wiekszosc benchamrkow ustawiony na 4800Mhz ale po niecialej godzinie grania w BF4 zaliczyl jednak BSODa wiec ukrecilem go na 4600Mhz i dziala pasywnie, jak dla mnie rewelacja

No 4.6 na pasywnym i przy starym Haswellu to rewelacyjny wynik. Niestety przy 4670K to loteria zawsze była ze względu na gluta. Inna sprawa,że swojego jakoś specjalnie nie żyłuję, do WOT starcza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W związku z niezgodnością z regulaminem wątek zostaje zamknięty i przeniesiony do Śmietnika. Proszę przeczytać Regulamin. Kolejne wypowiedzi wbrew regulaminowi będą karane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...