Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Reign

Wymiana Karty (GTX 970) a SLI.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

w najbliższym czasie zamierzam zaopatrzyć się w nową kartę graficzną, GTX 970. Obecnie posiadam 2x GTX 560 DC 2 OC Asusa w SLI.

Moje pytania to:

 

1. Czy po wymianie karty zostawić jedną z 560'tek w SLI z 970 , i ustawić ją pod physX , czy normalnie SLI? (czy warto jest ją zostawić czy tylko 970)

 

2. Jaką 970? sam zastanawiam się nad :

a) Zotac GTX 970 (gdyż ma 5 lat gwarancji)

b) Asus GTX 970 Strix( czytałem wiele dobrego na temat chłodzenia tej karty -mianowicie wysokiej kultury pracy)

 

3. Kiedyś czytałem, że w windows 8.1 wprowadza jakieś zmiany dotyczące obsługi kart grafiki, obecnie posiadam win 7 64 bity, czy powinienem również wymienić system?

 

Jakby była potrzebne to moja konfiguracja w skrócie to:

 

i7 3770k

Asus Maximus V Formula

Zasilacz Corsair 850

16 Giga HyperX

 

Z góry dziękuje i pozdrawiam, wesołych świąt;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sli z dwóch różnych kart nie działa przecież.

 

Obecnie nie są mi znane około-graficzne powody zmiany systemu inne niż gwarancja otrzymania dx12.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że SLI z dwóch różnych kart jest możliwe. :P (Jedna jest do renderowania grafiki a druga do fizyki)

KLIK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest SLI...

 

@Reign

To zależy. Jeśli grasz często w gry korzystające ze sprzętowego PhysX-a to warto zostawić jedną 560 jako dedykowany akcelerator. Dzięki temu cała moc 970 szła będzie na grafikę. Jeśli jednak nie grasz w takie gry lub grasz mało (a obecnie wychodzi ich coraz mniej) to szkoda prądu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...