Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

TheDictator

Dziwne charczenie-microlaby

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Dzisiaj przyszły moje microlaby b77. Wszystko fajnie ,dźwięk taki jaki oczekiwałem.Metal już sprawdzony ,czas na jakies łupanki. Odpalam i słyszę jakies pierdzenie ,mysle"dosyć tanie 2.0 więc czego sie spodziewać",ale potem zauwazyłem ,że to pierdzenie dochodzi z tylnej obudowy tego głównego głosnika(z tymi wszystkimi pokrętłami),wątpie ,żeby taka wada była fabryczna tym bardziej ,że tylko w jednym głosniczku takie cos występuje....Ma ktos jakis pomysł co może być przyczyną?Przypuszczam ,że cos w srodku jest luźno,bo na zewnątrz wszystko się trzyma ,ale nie wiem ...

 

Dla pełnego zobrazowania o co mi chodzi ,podsyłam filmik:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może w środku jakiś kabelek brzęczy albo jest nieszczelność w obudowie, bez rozebrania się nie obejdzie. Możliwe że powietrze przelatuje przez te wszystkie otwory np. do mocowania kabli od głośnika, musisz to uszczelnić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieszczelnosc jest mało prawdopodobna. Nigdzie nie czuje "podmuchu" powietrza. Dobra,to mam rozkręcić ,puscić cos i patrzeć co się dzieje tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie podmuchu, przecież te głośniki nawet na full z bass reflexu ledwo co dmuchają. To samo miałem w Logitechach Z3, zaklejałem pianką cały tylny panel i przeszło.

Wymyśl jak to sprawdzić :P np. zdejmij cały panel, wtedy powinno ustać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbuje wyjąć tylny panel. Odkręciłem wszystkie sróbki, ale kabel zasilający przeszkadza.W sensie ,że nie moge całej klapy wyjąć ,bo ten kabelek jakby jest przyklejony do tego :(

 

Taka ciekawostka, jeżeli tylny panel odchylę, nie slychać pierdzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i masz rozwiązanie, trzeba uszczelnić panel np. gumą do żucia, pianką, plasteliną itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie rozszczelniłes minimalnie otwory na śruby lub frez pod panel. Jak mówiłem, zakleić wszystkie dziurki + daj piankę lub jakiś gęsty klej pod panel żeby dobrze przylegał do obudowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba pod panel? Nie wystarczy pianka przy krawędziach?W sumie nie jestem pewien czy to jednak to,ten dźwięk jest dziwny.Jaby ktos miał instrukcje jak zdjąć tylny panel od tych głosników,byłbym wdzięczny ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiadomo czy nieszczelność jest przy dziurkach, wejściach na panelu czy na krawędziach. Musisz wykluczyć wszystkie możliwości :P

 

Panel odkręć i ciągnij, jak zobaczysz że coś blokuje to staraj się to odkleić i wyjąć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie ciągnąłem i zauwazyłem ,że kabel zasilający jest przyklejony do panelu. No ale w srodku powinno być trochę luzu żeby wyciągnąć chociaż na pare cm ten kabel ,nie?Nie czułem tego luzu. Nie wiem czy był gdzies przyklejony,czy zipem załatwiony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możesz spróbować odkleić go od panelu po prostu mocno ciągnąc :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do panelu jest pewnie klejony klejem na gorąco który łatwo urwać, tak jest w większości konstrukcji które rozbierałem, jak już odkleisz to przeciągnij odpowiednią ilość kabla przez panel tak żebyś mial luz i pracuj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak,ale jak urwe z panelu to będę musiał sporo uszczelniać :D . Chodziło mi o ten odcinek srodku głosników. Czy jest jakos przyklejony ,przyczepiony zipem a może na styk....

 

Edit: Klej przykleił się do kabla ,oderwałem ,ale też przywiera do skóry ,ale mam pecha :lol2:

 

EDIT2:Na tym filmiku chyba widac ,że masz racje ;)

Jutro kupie piankę,spróbuje uszczelnić i napiszę relację ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nowy sprzęt i już takie akcje :D

ja do uszczelnienia paczek (kolumn) używałem silikonu, który rozkładałem wilgotnym palcem (zanurzałem go do wody z płynem do naczyń.

kiedy do mildtonów zakładałem inny terminal na kable to żeby uniknąć przedmuchów użyłem silikonu (z tyłu i tak nic nie widać)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie dziwne ,że nowy sprzęt a tu takie cos :D . Kupiłem silikon ,zaraz zabieram się do uszczelniania ;)

EDIT:Na razie tylko od wewnętrznej strony dałem silikonu,zamknąłem i zakręciłem. Jak jutro nadal będzie to przy krawędziach uszczelnie. Gorzej jak to nie jest powodem ,bo nie otworze panelu ,a z gwarancji nici :mad2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś tam musi brzęczeć, może jakiś kabelek, może terminal od kabli głośnikowych, próbuj aż Ci się uda, ale najlepiej to chyba wysłać go na gwarę :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nie zauważą :D Ja bym wolał sam naprawić bo głośniki dostaniesz pewnie za miesiąc, chyba, że sklep wymieni Ci na nowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego sam zaczynałem kombinować ;) Zresztą,mogą zabrać na miesiąc a potem oddać ,tłumacząc się ,że nie dostrzegli wady...Może oddam do jakiegos serwisu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • A komputer to jaki? Podaj model płyty, model procka i ilość ramu. Poza tym karta może gigabitowa, ale jakim kablem podłączona do routera? Skrętka zarobiona samemu czy kupna? Router ma porty gigabitowe? Podaj jego model.
    • Poczytaj sobie chociażby o Agbogbloshie w Ghanie nazywanym Toxic City. Takich wysypisk elektronicznych śmieci z Europy i USA w Afryce jest więcej. Zatem nic dziwnego że są 200 lat za nami jak zalaliśmy ich śmieciami. Lecz to nie tylko Afryka. Pustynia Atacama w Chile od dłuższego czasu zaczyna być wysypiskiem odpadów tekstylnych. Wiesz z czego to wynika? Pierwotna koncepcja może była słuszna, czyli nadprodukcję, czy nieużywane sprzęty odesłać do krajów mniej rozwiniętych by je wspomóc. Tylko przy takiej ilości produkcji jaka jest ukierunkowana przez kraje rozwinięte, zaczęło powstawać tyle odpadów i zużytych sprzętów czy przedmiotów, że to co było wysyłane do Afryki czy Ameryki Południowej stało się niepotrzebnymi im śmieciami, które niszczą też ich środowisko.  Dlatego pisałem wcześniej, że sporo z tych śmieci to "nasze" śmieci.  Co do Azji to są kraje, gdzie segregacja i gospodarowanie odpadami idzie całkiem nieźle, gdzie z odpadów wytwarza się prąd, a to co się da trafia do recyklingu minimalizując ilość składowanych śmieci. Tak, zgodzę się z tym, że pewne działania powinny zachęcać do biznesów związanych z recyklingiem. Tylko znów problem jest w tym, że w takim RPA nikt nie będzie patrzył czy ten recykling ma dać tylko produkt do dalszego wykorzystania, czy recykling ma również sprzyjać środowisku. Bo co z tego że przetworzę plastik na granulat, jak w trakcie jego przetwarzania muszę go oczyścić, czym wyprodukuję zanieczyszczoną wodę różnościami, albo trzeba go przetworzyć termicznie, co wydziela szkodliwe substancje. Czy tam ktoś sprawdzi czy ta woda trafia do rzeki, gleby, czy jednak idzie do odpowiedniej oczyszczalni i czy przy przetwarzaniu termicznym na wyciągach czy kominach są filtry, co np. w Europie będzie wymagane? Podejrzewam, że nie, choć może się mylę, nie sprawdzałem przepisów środowiskowych w RPA.  Nie zmienia to faktu, że poważnie polecam Ci zainteresować się szerzej tematem i tego jak to jest powiązane z konsumpcją towarów w Europie czy USA. 
    • Wow, ta zima z przedostatniego posta jest kapitalna - choc wiem, że większość roboty robią modele i kolory.
    • Nie namierzyłem do tej skrzynki takich braketów.  Więc tylko kombinowanie ci zostało.  Ale czy to ma sens? Nawet na tej fotce nie za bardzo widać jak to jest zamontowane. 
    • Bardzo dobre. Zakupiłem EC2-CW bo EC3 była troszeczkę za mała dla mnie. Kształt odbiega troszeczkę od SS Prime Wirelessa. SS jest jednak troszeczkę większy i bardziej wypełnia rękę.  Ale tak to nie ma się do czego przyczepić - no może do scrolla trochę. Nie wiem czemu ale w moim modelu EC2 działa bardzo lekko. Sensor działa bardzo dobrze, dobre plastiki, dobrze leży w dłoni, dobre przyciski główne i boczne, które są 100 razy lepsze niż w Prime'ie, fajny nadajnik, który pełni również rolę ładowarki. Ogólnie polecam chociaż cena ok 550-650 trochę boli trzeba przyznać. Moja EC3-CW ciągle jest dostępna do kupienia u mnie. Ale coś chętnych nie ma za wiele. Mam wrażenie, że ludzie wolą innych producentów.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...