Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

dominsz1

Skrypt do Excel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pewien problem. Otóż chciałbym, żeby Excel automatycznie wyszukiwał najrzadziej używaną przeze mnie liczbę i mi ją pokazywał. Czy jest to możliwe za pomocą jakiegoś skryptu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych co mam wypisane. Np. mam wypisane jakieś liczby i z tego 68 najmniej się powtarza. Chciałbym żeby ta 68 sama się znalazła, a nie żebym musiał siedzieć i patrzeć, której jest najmniej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te liczby są wpisane w komórki, tak? W ilu plikach xls, w ilu arkuszach, w ilu kolumnach, ile ich jest? miliard, tryliard, tysiąc? Co ma zrobić, jeśli wyjdzie, że najmniej razy powtarza sie 23, 54, 56, 654, 234, 546, 7846, 2345, 356, 8746, 245, 1345, 2456, 8, 246 bo wszystkie tylko raz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jakaś liczba powtórzy się tak samo rzadko jak druga, to ma brać tą, która jest w niższej kolumnie. Czyli np. jeśli w 1 kolumnie będzie taka liczba, to taki skrypt ma ją zignorować i wziąć tą co będzie w 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ma brać wartości wpisane z palca, czy te które są wynikami formuł też?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mozesz zrobic tak. Na osobnym arkuszu zrob kolumne (80 rzedow) i w kazdym rzedzie wpisz rosnaco od 1 do 80. W kolumnie obok w kazdej komorce wpisz formule LICZJEZELi (czy jakos tak). Zakres w tej funkcji to bedzie z pierszego arkusza tam gdzie szukasz a szukana liczba to ta obok z pierwszej kolumny. Wynikiem tego masz kolumne a w niej ilosc wystepowan kazdej z liczb. A z tym to juz latwo cos zrobic dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przydałoby się bardziej zrozumiale, jestem zielony w Excelu, ale dzięki za jakiś pomysł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...