Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

rr2dd2

Jak najlepiej ustawić wentylatory?

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj kupiłem sobie nowy zasilacz i wymieniłem kilka wentylatorów w obudowie. Przy instalacji okazało się, że nowy zasilacz jest dużo większy niż się spodziewałem i nie byłem w stanie zainstalować jednego wentylatora w obudowie :E. Teraz tylko dwa wentylatory 120mm wdmuchują powietrze do środka a trzy wyciągją (+zasilacz). Czy to dobre rozwiązanie? Może lepiej byłoby odwrócić dwa wentylatory na górze tak żeby też wdmuchiwały powietrze i zostawić tylko jeden z tyłu do wyciągania? Poniżej zdjęcie jak to wszystko wygląda. Tak gdzie jest X miał być jeszcze jeden wentylator.

 

aaa.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podciśnienie w obudowie oznacza, że kurz będzie łatwo do niej wlatywał.

Ciepłe powietrze preferuje ruch "do góry", tak więc wentylatory są ustawione poprawnie (oczywiście pozostaje kwestia w/w poglądu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś z kurzem w tej obudowe nie miałem problemu. Wszędzie, nie licząc tego grilla obok śledzi i tego wentylatora na górze po lewej, są filtry. Może tam obok śledzi zakleje to jakąś pończochą? :E Przejdzie coś takiego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...