Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

SenseiMewka

Słuchawki gier i muzyki do 250 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Po świętach mam zamiar kupić sobie nowe słuchawki. Będę ich używał głownie do gier (cs, lol, wyścigi, rzadko rpg), czasami do muzyki, rzadko do filmów. Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepsze mogę w tej cenie kupić. Jeśli moja karta dźwiękowa jest za słaba (zintegrowana Realtek alc887), to w tej cenie chciałbym również kupić jakąś. W muzyce lubię basy. Znajomy polecił mi słuchawki Razer Kraken USB 7.1 (223 zł)

Opłaca się je kupować czy jednak są lepsze? Koniecznie muszę mieć duże słuchawki. Mam dużą głowę i uszy. Do tego noszę okulary. Często siedzę przed komputerem ponad 4-5h więc najlepiej jakby nie bolały od nich uszy po długim użytkowaniu. Obojętne mi jest to czy bardzo wyciszają dźwięki z otoczenia czy nie - oba typy mają plusy i ciężko mi zdecydować które byłyby dla mnie lepsze. Jeśli nie będą miały mikrofonu to trudno - kupię Zalman ZM-MIC1 poza budżetem. Słyszałem, że to dobry mikrofon. Jeśli jednak są lepsze to również proszę o pomoc w wyborze odpowiedniego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Razerami jest już dość problemów i tematów na tym podforum, poszukaj, to szybko ci się odechce, a kolegę zganisz.

 

Słuchawki na dużą głowę, uszy i okulary: Superlux HD669. Gorzej: Takstar HI2050 (nie podpasują do twoich wymagań - "lubię basy"). Gorzej: Superlux HD681 Evo.

Karta dźwiękowa za ok 100 zł: używany Xonar DS. (z nowych np. Xonar DGX)

Mikrofon jako alternatywa dla Zalmana: Darmowa dostawa do PL albo Trust Starzz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem nowego Xonara DS za 100 zł (powystawowy), używanego za 79 zł. Nowy Xonar DGX też za 100 zł, używany za 85 zł. Którą kartę się bardziej opłaca kupić? Co do słuchawek to chciałbym też wiedzieć jakie mogę kupić bez wliczania ceny karty dźwiękowej - może uda mi się przeznaczyć więcej niż 250 zł na zestaw karta + słuchawki. Mogę też później kartę kupić.

Creative ZEN Aurvana Live! - co myślisz o tych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od Creative są znacznie lepsze propozycje które podałem wyżej, pozatym Creative są malutkie i na 100% w nich nie wytrzymasz. Do twoich wymagań te propozycje będą dobre nawet i do 450 zł. Potem są ew. Brainwavz HM5. Do 250 zł nie kojarzę nic sensownego. Może ktoś inny coś zaproponuje.

 

DS jest lepszy, tylko pamiętaj że jest na PCI. DGX jest gorszy ale jest na PCI-E. Jak chcesz na PCI-E to możesz szukać np. DSX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no, CAL! akurat nie uwazam za slabe. Sa specyficzne i potrzebują dobrego zrodla, ale to dobre sluchawki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś może były dobre.

 

Pozatym nie napisałem nigdzie że są słabe! Jak ktoś chce się z nimi bawić to nie zabraniam. Wg mnie dla CAL są o wiele lepsze alternatywy, zwłaszcza jeśli ktoś nie chce się bawić i ma słabe źródło, chce ich używać do gier i ma duże uszy/głowę + nie chce się wkurzać na kiepski kabel + lubi bas.

 

PS. Falusi, jak tam kupno i odsłuchy HD669 przebiegają? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też utrzymuję opinię, że CAL! Są słabe, w cenie dobrego źrodła dla nich można mieć kilka klas lepszy sprzęt od nich. Na Xonarze grały podobnie do zmodowanych Fatal1ty HS-800, z tym że Fatal1ty były bardziej przestrzenne. Ja bym HD669 szukał albo modowanych SRH240 ewentualnie trochę drożej Takstar Pro80 + ewentualnie pobawienie się nimi w razie gdyby bas okazał się troszkę za słaby chociaż nie powinien.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HD669 w drodze, pewnie w poniedzialek juz bede mogl odebrac w sklepie. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HD669 w drodze, pewnie w poniedzialek juz bede mogl odebrac w sklepie. :)

 

 

Hmmm......audeze idą w odstawkę ?

Jakby co to przygarnę,mam ochotę na małe zmiany ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W żadnym wypadku. HD669 pod choinkę, choć w sumie jeszcze nie wiem komu rzucę je z rodziny :E , a kupione w sumie tylko dlatego, by sprawdzić, czy faktycznie grają tak jak ReznoR pisze, czy wyszła ta rev2, czy może po prostu są takie rozrzuty jakościowe od SL itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tylko nadzieję, że nie dostaniesz jakiegoś starocia z najgłębszych czeluści głębin magazynu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy. :) A skąd kolega jest? Bo byśmy może umówili się na mały meet, zabrałbym trochę swojego sprzętu, skonfrontowałoby się te HD669, jeśli znów słyszałbym różnice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie wezmę te Superluxy HD669 i Xonara DS. Mam tylko jeszcze jedno pytanie - te Superluxy są wytrzymałe? Może się zdarzyć, że spadną z biurka lub przejadę krzesłem po kablu i nie chciałbym żeby pękły lub jakiś kabelek w środku się oderwał (większość moich poprzednich się w ten sposób zepsuły - ale czego mogłem oczekiwać po słuchawkach za 40 zł)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanowię się. Muzyczna wieś - Jarocin ;)

 

Z tego co testowałem, to raczej wszystkie Superluxy są wytrzymałe, często różne modele spadały mi na ziemię. Zero reakcji. HD669 i HD681 Evo mają również odpinane kable, więc w razie jakiegos pociągnięcia nastepuje autorozłączenie, także o wytrzymałość kabli bym się raczej nie martwił. Nawet po wielu upadkach powinny służyć długo. Jakby coś się stało z kablem to zawsze możesz kupić przedłużkę Prolink Exclusive o wybranej długości za ok. 20 zł, albo użyć drugiego kabla w zestawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...