Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Andree

A20-OLinuXIno-LIME2-4GB

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od miesiąca jestem zadowolonym użytkownikiem tego komputerka, który kupiłem w celach edukacyjnych, głównie w celu nauczenia się programowania urządzeń z Androidem.

Jest to komputer typu Open Source Hardware Board, co oznacza że dostępna jest pełna dokumentacja projektowa, w tym schematy i pliki niezbędne do wytworzenia płytki drukowanej.

A20-OLinuXino-LIME2-4GB-1.jpg

 

 

 

Olinuxino A20 Lime2 kosztuje 45 Euro (lub 55 Euro za wersję z 4GB Flash lub wersję przemysłową Micro) + koszty wysyłki z Bułgarii 16 Euro.

Ale warto też od razu kupić obudowę, radiator na CPU i zasilacz 5V (oczywiście nie ten chiński, tylko czeski).

Jeśli chodzi o WiFi USB, to polecam EdiMax EW-7811Un, bo działa z ich Androidem, w przeciwieństwie do tego Ant z Olimexu, który za to świetnie nadaje się do PC-ta.

Trzeba się też zaopatrzyć w 4-portowy hub USB 2.0, klawiaturę i myszkę USB. Hub należy podłączyć do portu USB przy gnieździe ethernet (drugi port USB działa tylko pod Linuksem).

Pendrive można podłączać do Mini-USB przez przejścówkę OTG. Przez ten port można też wgrywać apki z kompa, za pomocą kabla USB-mini-USB i programu adb. 

 

Karta 4GB z Androidem dostępna na stronie Olimexu jest za mała, zrobiłem kartę 8 GB, wrzuciłem jej img na swojego Chomika. Potrzebna jest szybka karta MicroSD kat. 10.

Rozdzielczość HDMI można zmieniać za pomocą programu Resolution Changer (nie zapominając o SuperSU), 1366x768 jest Ok, bo na Full HD nie da się grać , a całe urządzenie działa zbyt wolno.

Testowałem płynność pod grami Angry Birds Go (wyścigi gokartów 3D) i Glow Hockey (szybki ping-pong). Wkrótce wrzucę wyniki testów, ale Allwinner A20 to chip używany w  tanich tabletach, więc nie można spodziewać się wysokiej wydajności w grach.

Wg GamepadTest działa joystick Logitech Extreme3D Pro podłączony do huba USB, ale jeśli ktoś naprawdę chce grać to musi poszukać gamepada USB dla Androida, bo kody przycisków nie są takie jakich spodziewają się gry. Chyba że to da się w grze skonfigurować.

 

Nie polecam kupować wersji z 4 GB Flash na płycie głównej, bo nagrany na niej system Android często pada po wyłączeniu zasilania. Chyba że wraz z akumulatorem o dużej pojemności (dostępnym na stronie).

Port SATA działa pod Linuksem, Android 4.2.2 nie obsługuje SATA.

Jeśli ktoś chce się bawić elektroniką, to musi dokupić przejściówkę A20-OLinuXino-LIME2-UEXT i kabel do niej, albo lepiej wersję A20-OLinuXino-MICRO zamiast LIME2.

Do tego oczywiście rozgałęziacz UEXT i moduły UEXT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaję wyniki testów AnTuTu Benchmark v5.5:

 

10969

AOSP on wing

 

UX

Multitask: 2037

Runtime: 641

CPU

CPU integer: 651

CPU float point: 681

Single-thread integer: 950

Single-thread float-point: 785

RAM

RAM Operation: 571

RAM Speed: 788

GPU

2D graphics: 621

3D graphics: [1366x768] 2446

IO

Storage I/O: 403

Database I/O: 395

 

Link do parametrów urządzenia sczytanych przez CPU-Z

http://valid.x86.fr/a/84h0hg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu zainstalowałem system Android 4.2.2 na karcie pamięci 32 GB, było trochę zabawy z sfdiskiem i kalkulatorem, żeby powiększyć partycje i zrobić image.

Na wbudowanej pamięci zainstalowałem natomiast Debiana Wheezy.

Nie polecam innych linkowanych na tej stronie wersji bo mają kiepskie repozytorium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...