Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Ania1984

Dziwne zawieszenie systemu 8.1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Wczoraj doświadczyłem dziwnej zawieszki Win 8.1 (64Bit). Nie spotkałem się z czymś takim wcześniej. Grałem sobie i sie zawiesiło w trakcie gry. ALT-Tab nie działał za to ALT-CTRL-DEL zadziałał, niestety nie było możliwości wyłączenia gry z poziomu menedżera wracał do zawieszki, więc ponownie uruchomiłem (wybierając opcję w systemie --> uruchom ponownie). No i teraz dziwne zachowanie dotyczy komputera po restarcie. Otóż po ponownym uruchomieniu komputer był w podobny sposób nadal zawieszony co przed restartem. Pasek na pulpicie nadal miał inny kolor (jak przed ponownym uruchomieniem), nie wgrały się ikonki w zasobniku a komputer nie był responsywny. Jak nacisnąłem ikonkę eksplorator Windows na pasku to pomyślał kilkanaćie sekund po czym wypluł błąd - coś w stylu - "za mało pamięci lub miejsca na dysku aby uruchomić". Jestem nieco przerważliwiony ponieważ mam komputer od tygodnia. Czy takie zachowanie po restarcie może sugerować jakiś problem systemowo - sprzętowy ? (np stan dysków)

P.S. OS mam na SSD, dodatkowo oczywiscie HDD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ania doświadczył zawieszki...

 

za mało pamięci lub miejsca na dysku aby uruchomić

 

sprawdz czy masz dużo wolnego miejsca na partycji systemowej.

komunikat taki może również dotyczyć pamięci wirtualnej.

Zwiększa się ją i się sprawdza jak wtedy gra chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sprawdz czy masz dużo wolnego miejsca na partycji systemowej.

komunikat taki może również dotyczyć pamięci wirtualnej.

Zwiększa się ją i się sprawdza jak wtedy gra chodzi.

 

Na partycji systemowej czyli na dysku SSD 120GB który nie jest podzielony na partycje posiadam 75GB wolnego miejsca

Jeżeli chodzi o pamięć wirtualną - tutaj się zdziwiłem - całkowity rozmiar plików stronnicowania dla wszystkich dysków to tylko - 2432 MB

Czy to nie jest za mało ?? P.S. Mam 16GB Ramu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"pasek na pulpicie miał inny kolor" - infekcja?

Przeskanowałeś jakimś skutecznym antywirusem twój komputer?

 

potem wciśnij klawisz win + r

wpisz cleanmgr

wybierz partycję systemową

potem zaznacz wszystko i niech wyczyści wszystko.

 

Te 16gb ramu powinno rozwiązać sprawę.

Jak powyższe działania nie rozwiązą problemu,

to zwiększ pamięc wirtualną do 5gb, i sprawdź jak teraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeskanowane NIS 2014 - brak jakichkolwiek infekcji. Oprogramowanie legalne, wszystkie aktualizacje, Norton też legalny, najnowsze definicje.

 

A i jeszcze jedno, zainstalowałem steam na dysku D bo te nowe gry po 50GB zajmują :hmm:

i zauważyłem że na dysku HDD (są 2 partycje po 500GB na każdej ponad 400GB wolnego miejsca) w ogóle nie ma pliku stronnicowania,

jest wyłączony, ustawić ? Jeżeli tak to jakie wartości (rozmiar początkowy, rozmiar maksymalny) ? Czy tylko na dysku systemowym się ustawia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie,

będziemy sprawdzać po kolei

 

Co pokazuje dziennik zdarzeń?

wciśnij win+r

wpisz cmd

eventvwr

zrób screenshot i wklej tu na forum

 

potem sfc /scannow

 

po przeskanowaniu

chkdsk d: /f

 

następnie

chkdsk c: /f

tutaj poprosi cię czy uruchomić ponownie, wybierzesz tak

 

na razie tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co pokazuje dziennik zdarzeń?

 

To sprawdziłem w pierwszej kolejności - był błąd krytyczny Kernel Power 41

 

potem sfc /scannow

 

Windows did not find any integrity violations

 

chkdsk d: /f

chkdsk e: /f

 

Nie ma żadnych błędów

 

następnie

chkdsk c: /f

tutaj poprosi cię czy uruchomić ponownie, wybierzesz tak

 

Naczytałem się że ssd nie powinno się chkdsk'iem sprawdzać (zły wpływ na dysk + nie poprawny odczyt może dawać) i się zeschizowałem :(

Zainstalowałem programik SSDLife i zweryfikował mi stan SSD na Exellent - 100% health.

 

Hmm.. może to po prostu była jakaś zwariowana zawieszka, jak uruchomiłem ponownie steam to się zaktualizował więc może w tle wtedy próbował i się zwiesiło.

Nie wiem - czy to normalne że się bierze uruchom ponownie i system nadal generuje błedy po restarcie z poprzedniej zawieszki ? Po kolejnym uruchomieniu wszystko śmiga jak na razie..

 

P.S. Teraz czuje się jak idiota - nie jestem w stanie wkleić obrazu z dziennika zdarzeń z tamtego dnia bo nijak nie mogę zejść do wielkości wymaganego rozmiaru pliku załącznika 100KB bez absurdalnej zmiany jakości nie do odczytania (przy pomocy painta)..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ograniczenie,

wrzuć na jakiś server, np. zippyshare.com

i podlinkuj tutaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...