Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

reQ_21

zakłócony dźwięk na 44khz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z kartą dźwiękową. Otóż dźwięk na 44khz jest zakłócony i przekształcony. Nie da się słuchać nic na tym,aczkolwiek jeśli zmienie na 48khz wszystko działa w porządku. Próbowałem różnych sterowników,od oryginalnych do pax drivers. Wszędze ten sam objaw. Co się mogło jej stać? Nie ważne na jakiej głośności słucham,czy to 50% w windowsie,czy odtwarzaczu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś założyłeś ten sam temat, ale obawiam się że nawet do tego czasu nie mam żadnego pomysłu co to może być. Proponowałbym sprawdzić kartę na jakimś innym komputerze na tych samych sterownikach których używasz, żeby wyeliminować problem uszkodzonej jakiejś części w karcie.

 

PS. wyłącz każdą opcję związaną z oszczędzaniem energii procesora w biosie. Potem ustaw najwyższą wydajność w systemie. U mnie na problemy z kartą dźwiękową pomogło wyłączenie opcji związanej z jakimś głębszym stanem oszczędzania energii procesora ("C" i "State" w nazwie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyłączyłem wszystko. Co najdziwnijesze tak sie stało z tą kartą dźwiekową kiedy przeszedłem na nowy zestaw (xeon x3430 + msi p55 gd65). Wcześniej posiadałem athlona II X3 455+ma770-ud3p i nie było żadnych problemów. Możliwe,że jakaś opcja w biosie może zakłócać pracę? Wyłączylem wszystkie tryby oszczędzania energii,może pod jakąś dziwną nazwą siedzi jakaś opcja? :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 90% przyczyna siedzi w biosie, na 9% w płycie głównej na 1% w sterownikach innych podzespołów. Albo jakies ustawienie ma na to wpływ, albo wersja biosu, albo jakość płyty głównej. Creative są bardzo wrażliwe na coś takiego z tego co zauważyłem. Na X-Fi XtremeGamer miałem zakłócony dźwięk ale tylko przy nagrywaniu FRAPSem - już nie pamiętam jak sobie z tym poradziłem. Występowało najczęściej jak odblokowałem 4 rdzeń w procesorze. Może sekcja zasilania płyty nie domagała? W każdym razie jakoś to naprawiłem. Na Sound Blaster Z też mam zakłócenia, ale jak włączę C2E State w biosie oraz Cool & Quiet (odpowiednik Intel Speedstep). Z wyłączonymi jest okej, o dziwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...