Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

achillu

Dell N5010

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam starego laptopa Dell N5010 (i3-370M, 4GB Ram, Ati Mobility HD5650) i w staruszku padła karta graficzna, sprawdziłem wszystkimi dostępnymi metodami.

Znalazłem taką kartę na allegro:

http://allegro.pl/ati-mobility-radeon-hd-5650-mxm3-hp-i4827021508.html

Wydaje się być to ten sam model, ale jest dedykowany dla HP, nie sądzę żeby była jakakolwiek różnica.

Ogólnie laptop służy tylko do przeglądania internetu. Czy jest możliwość wymiany na jakąś tańszą/inną kartę?

Procesor też trochę się stresuje, ale wymiana pasty powinna wystarczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten model nie ma gniazda mxm - rzuć sobie okiem na ebayu jak wyglądają płyty główne do tego lapka. Radeony są do nich lutowane.

 

Procesor o którym mówisz ma zintegrowany układ graficzny. Pamiętasz może czy np. w biosie była możliwość przestawienia się na niego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znalazłem tej opcji w biosie.

Czy odinstalowanie sterowników Ati i zainstalowanie Intela załatwi problem?

Fizycznie karta ciągle będzie działać, ale nie będzie używana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz, zaraz. To w końcu ta grafika działa czy nie działa, skoro bezproblemowo nawigujesz się po biosie?

 

Jakie masz karty graficzne dostępne w menedżerze urządzeń?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem jest taki: przy włączaniu laptopa już na początku cały ekran jest w paskach (w biosie tez), sprawdziłęm Hirens Bootem pamięć ram, karte graficzną i problem jest z karta. Włączając windowsa w trybie awaryjnym mogę normalnie z niego korzystać. W trybie normalnym też, ale od momentu kiedy odinstalowalem sterowniki Ati

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jesteś pewien tej grafiki, to po prostu układ graficzny masz do wymiany. Nie kojarzę byś miał MXM w tym laptopie.

 

 

Wymiana układ na NOWY rozwiąże problem. Koszt jest większy niż 2 stówki, ale jeśli zrobisz to w dobrym serwisie to dostaniesz 12msc gwarancji. Według mnie tego laptopa warto naprawiać, nie jest taki stary ;)

 

Za 4 stówki nie kupisz innego lapa, a mają 12msc na grafę masz spokój, jest to jedna z najbardziej awaryjnych rzeczy w lapie. Na przyszłość daj o układ chłodzenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...