Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

gaB.

Razer blackwidow chroma vs Corsair k70 rgb

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jako iż zbliżają się święta to postanowiłem że sprawię sobie prezent pod choinkę, tylko tu nasuwa się pytanie która z tych klawiatur będzie lepsza?

Wiem, był już taki temat ale mało się dowiedziałem. Czytałem też recenzję Razer'a blackwidowa chroma.

 

Klawiatura przeważnie ma być do gier, ale musi się na niej też dobrze pisać

 

Z Góry dzięki za Odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, która będzie lepsza? To w rzeczywistości zależy od preferencji użytkownika. Na pewno spotkałeś się z głosami, że najlepiej jest na własnej skórze sprawdzić które przełączniki najbardziej Ci podpasują.

Z tego co mi wiadomo, switche Red potrafią sprostać ogromnej większości osób. Dobre do grania, dobre do pisania. Oczywiście możesz nie znaleźć się w tej większości, ale nie będziesz wiedział, póki sam nie wypróbujesz.

 

Klawiatury Corsaira zrobiły się bardzo popularne i przekonująco konkurują z klawiaturami Razera, na które jest sporo narzekań, zwłaszcza jeżeli chodzi o support w sprawie awarii. Sam miałem 2 klawiatury razera - Razer Marauder, która miała problemy z jednym komputerem, z innym nie, oraz Blackwidow, w której sporo przycisków nie działało i odsyłałem ją na gwarancję, aby w końcu dostać normalnie działającego zamiennika.

 

Obie klawiatury mają pełne podświetlenie ale radziłbym się dobrze zastanowić, czy warto dopłacić do tej opcji. Są to tylko świecidełka, bajer, który na wygodę użytkowania praktycznie nie wpłynie, wpłynie co najwyżej na radość z tego, że "świeci tak jak zechcę". Powtarzam, mocno się zastanówmy czy warto za taki bajer dopłacić.

 

Jeżeli chcesz się wczytać bardziej w temat polecam zagraniczne fora i strony, przeznaczone przede wszystkim do klawiatur mechanicznych.

 

https://mechanicalkeyboards.com/learn.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za Odp.

z przełącznikami red miałem do czynienia ponieważ mój brat ma klawiaturę cm storm quickfire z tymi właśnie przełącznikami.

No i tu własnie własnie pojawia się problem, bo wiem ze red są dobre, ale ta klawiatura Corsaira nie zachwyca wyglądem aż tak jak razer,ale wygląd to nie wszystko to prawda grając nie patrze na klawiaturę, lecz chciałbym pocieszyć trochę oko tym "designem".

Co innego Razer gdzie nie znam tych przełączników.

Co do kolorów- może i one nie są aż tak ważne i można się obejść bez takiego "bajeru", ale jednak to ciągnie

+ posiadam już myszkę z funkcją illuminacji oraz słuchawki, więc to by było takie dopełnienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na twoim miejscu przeszedł się do komputronika tam powinny być klawiatury na wystawie, jeśli nie znalazłbyś rezjerowskiej klawiatury to spróbuj poklikać na Cherry MX blue te ''Razer Green Switches'' zachowują się niemal identycznie.

Różnica cenowa między Corsairem a Razerem jest też duża. Ja bym nie zapłacił ~200zł więcej za ''aluminium'' zamiast matowego plastiku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w komputroniku jest za 650zł corsair k70 rgb a razer kosztuje 630- w innym wypadku też bym nie dopłacał

PS. wie ktoś czym różni się razer blackwidow chroma stealth edition od razer blackwidow chroma? Czy to tylko te cichsze klawisze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w komputroniku jest za 650zł corsair k70 rgb a razer kosztuje 630- w innym wypadku też bym nie dopłacał

PS. wie ktoś czym różni się razer blackwidow chroma stealth edition od razer blackwidow chroma? Czy to tylko te cichsze klawisze?

Tam są przełączniki Razer Orange, czyli te cichsze i zachowują się mniej więcej jak MX Browny z tego co wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli są dobre do gier? Pytam się tak bo nie znam się w ogóle na tych przełącznikach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...