Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

cywa

[Modernizacja] 2000 zł/GTA V/GRY

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie :)

 

Jako ze kazdy z nas ma w sobie troche dziecka i GTA5 nadchodzi wielkimi krokami, planuje zrobic upgrade mojego komputera ;) Poprzedni up robilem przy okazji wyjscia Mafii 2 (to sa te dwie gry dla ktorych laduje kase w kompa) i jak sie domyslacie moj sprzet jest juz delikatnie przestarzaly i prawdopodobnie nie poradzi sobie z silnikiem GTA. Najchetniej zostawil bym plyte glowna i dokupil tylko karte graficzna, procesor, ram i dysk SSD. Piszcie co polecacie i w ktora strone pojsc, jestem otwarty na propozycje. Budzet ok 2000zl

 

Obecny setup:

MSI 740GM (AM3 socket, MS-7623)

Athlon II X3 455 3x3,3 GHz

4GB DDR3

Radeon 6850 1GB

Zasilacz Forton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że procesor, płyta główna i grafika do wymiany. Pamięci wystarczy, kostkę najwyżej dokupisz później. Do GTA nie potrzebujesz dysku SSD.

Moc zasilacza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymagania gry będą podane w przyszłym tygodniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor: Intel Core i5-4460 /3.2GHz, 6MB, LGA 1150, BOX/ 679 zł

Płyta główna: MSI B85M-P33 /intel B85, LGA 1150/ 199 zł

Karta graficzna: Sapphire Radeon R9 290 TRI-X OC 4GB DDR5 512bit (1000 /5200) 1199 zł

 

Suma: 2077 zł

@ www.esc.pl

 

Ale aż się ciśnie na myśl aby dołożyć do GTX 970

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki to Fortron? Jaką masz obudowę? To ważne, bo stać Cię na zakup R9 290, ale nie wsadza się tej karty do pierwszej-lepszej obudowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konieczna jest zmiana plyty glownej? Nie mogl bym kupic jakiegos najwyzszego modelu Phenom`a X6, a za kase przeznaczona na plyte dokupil bym RAMu?

Forton 400 wat stable, 450 wat peak. Mysle ze powinien dac rade. Obudowa jakas zwykla "midi tower" modecom`a, az zmierzylem z ciekawosci i mam 28cm miejsca na karte graficzna. Obecna 6850 miesci sie bez problemu, a do malych nie nalezy.

Nie taniej bedzie kupic oddzielnie chlodzenie do procka? Za Box`a juz raz przeplacilem.. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Twoją podstawkę nie opłaca się już nic wsadzać.

W takim razie do wymiany idzie także zasilacz.

 

http://www.morele.net/inventory/info/cdORx/

 

Nie jestem tylko pewien, czy ten GB zmieści się w Twojej obudowie. Na dobrą sprawę ją też bym wymienił :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego zasilacz do wymiany? Zauwazylem pewna zaleznosc przesadzania z tymi zasilaczami.

 

power_load.png

 

Jak widac na plenym obciazeniu r9 290 z i7 po dosyc grubym OC zestaw ma okolo 380 wat. Moj forton jest stabilny wg producenta do 400 wat, szczytowo wytrzyma 450. Biorac pod uwage slabszy procesor bez OC moj zestaw powinien ciagnac te +/- 40 wat mniej co daje juz spory zapas dla zasilacza.

 

Opowiem wam ciekawostke dotyczaca zasilaczy. W podpisie mam swoj mega stary setup, kiedys to robilo mega wrazenie - dzis to wiadomo, kalkulatory sa lepsze. Caly zestaw mialem podpiety pod chinskiego Codegena 300wat i po takim OC + 2 napedach, 2 dyskach, kilku kartach PCI wszystko smigalo jak nalezy przez bardzo dlugie lata, powiem wiecej, mam ten komputer do dzis i sluzy mi jako programator pamieci (port LPT :) ), oczywiscie z tym samym zasilaczem co przed laty. Nikt mi nie chcial wierzyc ze cos takiego chodzi stabilnie pod tym zasilaczem.. Dlatego dzisiejsza moda na zasilacze 500+ (ba, widzialem nawet 650+) do komputerow jest dla mnie lekko mowiac smieszna gdzie i7 po OC i z karta w miare dobrej klasy pobiera te 380 wat w peaku. Tak, rozumiem ze efektywniej pracuje zasilacz jesli ma duzy zapas mocy, nie grzeje sie tez jak kaloryfer, ale Panowie - bez przesady, niedlugo wejdzie moda na trafa od spawarek. Jezeli producent markowego zasilacza przewiduje jego prace przy 400 wat obciazenia to znaczy ze musi byc do tego w jakis sposob przystosowany, czyz nie ?

 

P.S

Sprawdzilem pobor mocy i5 ktorego mi polecasz oraz i7, bez OC pobieraja one odpowiednio 84 i 130 wat, na starcie mamy niecale 50 wat mniej niz zestaw wyposazony w i7 z testow, a gdzie jeszcze jego OC..

 

 

UPDATE:

Obejrzalem kilka testow ukladow intela oraz amd, geforce oraz radeona. Po przeczytaniu kilku artykulow wybor procesora jest dla mnie oczywisty, i5 bije na glowe wszelkie amd fx`y itd. Nie rozumiem tylko dlaczego polecacie r9 skoro w wiekszosci testow jest gorszy, bardziej pradozerny od gtx ? Z ciekawostek, ponizej pobor energii zestawu i3 + gtx, radeon. Do i5 4460 nalezalo by dodac wg. producenta 30wat.

power_load.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...