Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Miguel255

Telefon do 800zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Szukam telefon z Androidem do około 800zł, telefon ma mieć przedni aparat, do tego ekran wielkości około takiej jak w LG G2 Mini. Poza tym nie mam jakichś szczególnych próśb.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale potrzebuje też złącze kart pamięci. Co sądzicie o Alcatel Onetouch Idol 2 mini s oraz Lg G2 Mini, czy nie będą się zawieszać, może mają jakieś wady?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

Mało tego. I pierwsza generacja Moto G miała drugi miot, który miał port na kartę pamięci oraz LTE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość łutututu

Lepszy od moto G pod każdym względem oprócz baterii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepszy od moto G pod każdym względem oprócz baterii.

i oprócz telefonu.. ludzie narzekają na jakość rozmów która jest ponoć tragiczna oraz na cichy dzwonek. Czytałem forum androida to niektórzy kombinowali wymieniając głośnik na taki z zupełnie innego telefonu :E Poza tym spore grono użytkowników narzekało na resety..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 900zł kupisz nówkę Xperie Z także może się skusisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

Ten telefon nie ma głośnika.. tylko 62dB. Dla porównania moto G ma 83dB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

Ten telefon nie ma głośnika.. tylko 62dB. Dla porównania moto G ma 83dB.

 

Serio głośnika jest dla Ciebie tak ważny? jak uważasz .. :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak szukasz telefonu do gierek to może jakoś dźwięku nie ma dla Ciebie znaczenia. Ale jak ktoś chce wykorzystywać funkcje telefonu to ma to priorytetowe znaczenie żeby usłyszeć dzwoniący telefon, żeby bez problemów rozmawiać z kimś i dobrze się rozumieć..

 

Mnie już szlag jasny trafia jak czasami jadę w teren w pracy z coworkerką i za każdym razem jak jej dzwoni telefon to muszę się zatrzymywać bo ona nie będzie słyszeć, a jak się nie zatrzymam to się drze do słuchawki i zawsze mówi, proszę mówić głośniej bo ja teraz jadę samochodem i nie słyszę. Już 100 razy próbowałem ją namówić żeby wystosowała prośbę o zmianę telefonu bo to naprawdę jest męczące.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak szukasz telefonu do gierek to może jakoś dźwięku nie ma dla Ciebie znaczenia. Ale jak ktoś chce wykorzystywać funkcje telefonu to ma to priorytetowe znaczenie żeby usłyszeć dzwoniący telefon, żeby bez problemów rozmawiać z kimś i dobrze się rozumieć..

 

Nie szukam telefonu do gierek.. tak się składa że miałem w rękach ten telefon, rozmawiałem przez niego i nie zauważyłem zjawiska które Ty opisujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość łutututu

i oprócz telefonu.. ludzie narzekają na jakość rozmów która jest ponoć tragiczna oraz na cichy dzwonek. Czytałem forum androida to niektórzy kombinowali wymieniając głośnik na taki z zupełnie innego telefonu :E Poza tym spore grono użytkowników narzekało na resety..

W moto g głośnik jest tak głośny, że i tak ustawiam go sobie na 50%. No chyba, że kogoś nie stać na słuchawki i puszcza sobie mp3 na głośniku.

Jakość rozmów bez HD Voice na każdym telefonie jest tragiczna.

 

Używałem 2 Zenfony około 1,5 miesiąca i moto G przez podobny czas. Po tym czasie Zenfona mogę polecić, moto G nie. Zainstalowałem kilka aplikacji w moto G i telefon już wyraźnie zwolnił. Od czasu do czasu musiałem resetować telefon ponieważ nie dawał rady z uruchomionymi 2 aplikacjami jednocześnie. Czysty android, który nie jest wcale szybszy, a do tego nic nie oferuje i ma braki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zenfon jest świetny, poza bateria. Ale może warto poczekac na 2 generację zenfonów, ma w styczniu zadebiutować na targach CES, 1 generacja jest już rok na rynku, to stary telefon. Na forum telchina.pl jest cały dział o nim, poczytaj sobie opinie ludzi co go maja ponad pól roku a nie trzy tygodnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zenfony zapowiedziane na zeszłych CES'ie weszły na rynek na jesień (przynajmniej piątka) jeśli się nie myle czyli rozrzut jest.

A nawet jeśli, to jak zapowiedzą to przed marcem/kwietniem raczej ich nie dostaniesz

A szkoda bo sam bym się skusił bo plotki mówią o fajnej specyfikacji ;) (64-bity i to nie snap 410 :P )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem z wydajnością w Moto G2 nie leży w małej ilości RAMu a zbyt agresywnie ubijającym appku kernelem. System wręcz fanatycznie dąży do tego, żeby mieć 300MB wolnego ramu, stąd wielozadaniowość leży, bo np zminimalizujesz Operę, odbierzesz pocztę, wracasz na Operę a tu od nowa się karty wczytują. Uruchamiając grę system ubija pulpit i stąd po skończonej grze trzeba poczekać na załadowanie ikonek i wigetów.

Z tego co chłopaki na forum Androida piszą, aktualizacja do 5.1 rozwiązuje ten problem i telefon dostaje kopa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już robią 5.1 ??

Lol a wiele ludzi czeka aż ich modele dostana andka 5.0

Mówisz ze takie ma problemy z wydajnoscia moto g2

Bo od dana się gada i pisze że jak nie chcesz miec problemów z lagami bo bierz tylko model z czystym androidem jak moto g2

Bo niby wszystkie nakladki zamulaja ale szczerze w htc tego wgl nie widać xperie też ładnie chodzą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem z wydajnością w Moto G2 nie leży w małej ilości RAMu a zbyt agresywnie ubijającym appku kernelem. System wręcz fanatycznie dąży do tego, żeby mieć 300MB wolnego ramu, stąd wielozadaniowość leży, bo np zminimalizujesz Operę, odbierzesz pocztę, wracasz na Operę a tu od nowa się karty wczytują. Uruchamiając grę system ubija pulpit i stąd po skończonej grze trzeba poczekać na załadowanie ikonek i wigetów.

Z tego co chłopaki na forum Androida piszą, aktualizacja do 5.1 rozwiązuje ten problem i telefon dostaje kopa.

w Chrome na przykład z automatu jak karty przełączasz to się odświeżają, bez względu na to ile aplikacji jest włączonych

 

A co do podanego przez ciebieproblemu ja osobiście zauważyłem to dopiero po włączeniu kilku aplikacji na raz (typu chrome, YT, Here maps,2048, sklep play i Pismo Święte) wtedy dopiero zauważyłem że w apkach doczytuje dane ale opóźnienie jest niewielkie, natomiast opóźnienia samego systemu (podanych ładujących się ikonek) nie zaobserwowałem, a mam właśnie moto G2 (android 4.4, dual sima mam to 5.0 będzie w styczniu z tego co słyszałem)

Może to specyfika właśnie wersji 5.0?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wchodzisz na allegro, ustawiesz "telefony komórkowe", cena od powiedzmy 750-850zł i popularność.

 

Czyli wychodzi na to, że w tej cenie najlepszy jest SONY XPERIA M2 AQUA - 85 osób kupiło i to jest przepaść przed następnym, więc wybór jest prosty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość łutututu

:lol2: :lol2: :lol2:

Czyli miałem rację od początku, że coś jest nie tak z moto G. Jak pisałem o tym to zarzucano mi nie wiadomo co :lol2:

 

Teraz pytanie, czemu tego nie ma w testach? (albo może jest ale nie chce mi się szukać :lol2: ) Ktoś kto ma do czynienia z telefonami z górnej półki powinien przecież to zauważyć po 30-60 minutach używania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam Nexusa 4, działa jak strzała, nawet na Androidzie L :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wchodzisz na allegro, ustawiesz "telefony komórkowe", cena od powiedzmy 750-850zł i popularność.

 

Czyli wychodzi na to, że w tej cenie najlepszy jest SONY XPERIA M2 AQUA - 85 osób kupiło i to jest przepaść przed następnym, więc wybór jest prosty.

To, że coś ma zainteresowanie największej grupy osób nie znaczy że jest najlepszym wyborem. Ja np nie dałbym 800zł za telefon z rozdzielczością 540x960

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...