Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

haki

Zestaw głównie do foto, video, gier, pracy

Rekomendowane odpowiedzi

Kwota którą chcę przeznaczyć na zakup komputera - 3 tys w górę w zależności ile trzeba będzie przeznaczyć na przyzwoity sprzęt

Zastosowanie: komputer będzie głownie wykorzystywany w obróbce zdjęć w photoshopie, zmniejszaniu hurtowo plików z lightrooma, zamiana hurtowa z rawów na jpg. Oprócz tego w renderingi różnych filmów nagranych canonem mark III. Czasami gry takie jak BF IV,

Rozdzielczość: 1920 x 1200 dokładnie to monitor dell u2412

 

Planuje w przyszłości trochę podkręcić komputer

Witam, wszystkich na forum.

 

 

Przesiadkę planuję z macbooka pro 13” 2011 podpiętego cały czas pod tego della którego wymieniłem wyżej. Konfiguracja to:

2,3 GHz Intel Core i5

8 GB 1333 MHz DDR3

Intel HD Graphics 3000 512 MB

250 GB Samsung Evo SSD

 

Działa to wszystko w miarę sprawnie sprawnie jednak potrzebuję czegoś szybszego z możliwością późniejszej rozbudowy, aktualnie mac jest na max rozbudowany i będzie służył tylko jako laptop a nie „stacjonarny tak jak teraz podpięty pod dell”

Interesuje się od ponad miesiąca złożeniem komputera na własne potrzeby z tego co na razie wyczytałem to planuję kupić:

 

 

Płyta Główna: MSI Z97 GAMING 7

Procesor: Procesor Intel Core i7-4790K

Pasta termoprzewodząca: nie wiem

Chłodzenie Procesora: nie wiem

Pamięć Ram: G.Skill TridentX DDR3 2x8GB 2400MHz CL10 F3-2400C10D-16GTX

Dysk systemowy: SSD Samsung 840 EVO 250 GB

Dysk pozostały: 2TB SATA III Western Digital Black

Karta Graficzna: nie wiem

Obudowa: NZXT H440 White

Zasilacz: Super Flower - Golden Green HX - 80Plus Gold - 550w

 

  • Płyta Główna: A może coś innego niż ta MSI?
  • Procesor: pozostawiłbym bez zmian.
  • Pasta termoprzewodząca:t utaj wolałbym nie oszczędzać, kiedyś używałem Arctic Silver 5 lecz to było ładnych pare lat temu, może teraz jest coś lepszego?
    Chłodzenie Procesora: Słyszałem tutaj różne firmy pokroju: SilentiumPC, Be Quiet, Thermalright, Noctua czy Phanteks, Niestety nie wiem co wybrać chciałbym mieć absolutną ciszę w obudowie, szczególnie że będzie stała na biurku, a może zamiast tych standardowych chłodzeń kupić zestaw chłodnica+pompka(chłodzenie wodne) lecz nigdy z tym nie miałem styczności, wchodzą tam 2 lub 3 wentylatory więc czy to nie będzie głośniejsze?
  • Dysk pozostały: Chciałbym coś niezawodnego ponieważ będę tam trzymał dużo materiałów dla klientów, fajnie jakby był dość szybki, teraz widzę że są już dyski SATA III z 64 mb, dysk wybrałem losowo, nie znam się na HDD, coś innego polecacie?
  • Dysk systemowy: Znajdę coś lepszego w osiągach niż ten Samsung Evo?
  • Pamięć Ram: Jest sens brać coś innego niż 2400 MHz?
  • Grafika: Tak jak widzicie nie wiem jaką grafikę wybrać w macbooku miałem tylko 512 mb i do grafiki jako takiej w photoshopie wystarczała lecz celowałbym w coś lepszego głównie ze względu na przyszłościowy rendering wideo oraz granie w gry pokroju BF4 na dość wysokiej rozdzielczości jaką jest 1920 x 1200, czy do tego wystarczy karta z 2GB pamięci ? lepiej dopłacić do 256 bit?.
  • Obudowa: Wybrałem tą ponieważ bardzo mi się podoba, jedyny minus dla mnie to brak slotu na DVD, nie wiem jak to przebrnę, może kupię dołączaną nagrywarkę na USB, słyszałem że w tej obudowie można podpiąć wiele wentylatorów ale bez możliwości kontrolowania ich obrotów ale może można zainstalować program na windowsie który to ogarnie? albo podpiąć na PCI-E taki kontroler z tyłu na śledziu?. Myślałem jeszcze o obudowie Fractal Design Define R4. Ta akurat ma slot na DVD i to jest duży + wszystko miałbym zamknięte w obudowie. Podobają mi się obudowy z drzwiczkami, które będą ozdobne w swojej prostocie. Akurat te dwie które mi się podobają są wyciszone, ale może znacie jeszcze inne w tym przedziale cenowym.
  • Zasilacz
    : Słyszałem dużo o zasilaczach półpasywnych które dopiero przy 50% zapotrzebowania na energię załączają się, jak to wygląda w praktyce? Natknąłem się na ten Super Flower myślę że 500-550 wat to max w co powinienem celować nawet po OC. Fajnie jakby taki zasilacz miał odpinane kable wtedy łatwiej było by zapanować nad ładem i składem w obudowie.

 

Tak jak pisałem wcześniej chciałbym komputer maksymalnie cichy, interesuje mnie super cichy COOLER lub chłodzenie wodne pod procesor, ciche chłodzenie karty graficznej, oraz cichy zasilacz no i może jakieś wentylatory montowane w obudowie.

Czy o czymś jeszcze powinienem wiedzieć przy składaniu komputera?

Z góry dziękuję za wiele opinii, spostrzeżeń.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor: Intel Core i5-4690K /3.5GHz, 6MB, LGA 1150, BOX/ 959 zł

Chłodzenie: SilentiumPC Grandis XE1236 149 zł

Płyta główna: MSI Z97-G43 /intel Z97, LGA 1150/ 379 zł

Pamięć RAM: Team Group Vulcan 8GB (2x4GB) 2400MHz CL11 gold 315 zł

Dysk twardy: Crucial MX100 256GB (550/300MB/s) 409 zł

Karta graficzna: Palit GeForce GTX 970 JetStream 4GB DDR5 256Bit (1304/7000) + gra gratis 1379 zł

Nagrywarka DVD / BluRay: LG GH24NSC0 SATA (black) 59 zł

Obudowa: Zalman Z3 Plus USB3.0 black (b/z) 159 zł

Zasilacz: Thermaltake Smart SE 530W 80+ 140mm modular 215 zł

 

Suma: 4023 zł

 

@ www.esc.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor: Intel Core i5-4690K /3.5GHz, 6MB, LGA 1150, BOX/ 959 zł

Chłodzenie: SilentiumPC Grandis XE1236 149 zł

Płyta główna: MSI Z97-G43 /intel Z97, LGA 1150/ 379 zł

Pamięć RAM: Team Group Vulcan 8GB (2x4GB) 2400MHz CL11 gold 315 zł

Dysk twardy: Crucial MX100 256GB (550/300MB/s) 409 zł

Karta graficzna: Palit GeForce GTX 970 JetStream 4GB DDR5 256Bit (1304/7000) + gra gratis 1379 zł

Nagrywarka DVD / BluRay: LG GH24NSC0 SATA (black) 59 zł

Obudowa: Zalman Z3 Plus USB3.0 black (b/z) 159 zł

Zasilacz: Thermaltake Smart SE 530W 80+ 140mm modular 215 zł

 

Suma: 4023 zł

 

@ www.esc.pl

 

Witam, a czy mógłbyś się ustosunkować do moich pytań? czy potrzebuje aż tak mocnej grafiki i tak słabego procesora który będę głównie wykorzystywał przy renderingu, obraz obróbce foto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprawiłem formatowanie Twojego tekstu. W pierwotnej wersji była to istna makabra. Na drugi raz nie twórz tyle akapitów. Nie dało się tego przeczytać.

 

Płytę można wziąć tańszą np.: http://www.morele.net/plyta-glowna-asus-z97-pro-gamer-z97-dualddr3-1600-sata3-sata-express-hdmi-dvi-atx-z97-pro-gamer-695660/

Bajery w postaci przycisków na laminacie są zbędne.

 

Pasty termo pod i7-4790K nie polecam. Zazwyczaj nie wpływa ona na obniżenie temp. CPU.

Pamięć RAM jest okej.

 

Chcesz mieć cicho? Kup Dark Rock 3: http://www.morele.net/chlodzenie-cpu-be-quiet-dark-rock-3-bk018-625559/

EVO wymieniłbym na MX100. Nie polecam SSD na TLC, a w szczególności problematycznego EVO.

 

BTW: Nie wiem, czy do Twoich zastosowań wystarczy jeden HDD.

Oczekujesz od karty obsługi BF4 na detalach ultra? Naturalnie przy tym budżecie możesz pokusić się o zakup GTX 970, ale pozostawiam otwarte pytanie odnośnie możliwości wykorzystania jej mocy.

 

Nie polecam obudów NZXT. Poczytaj sobie o tym, co ludzie myślą o 440-tce. Zależy CI na ciszy? Kup R4 od Fractala: http://www.morele.net/obudowa-fractal-design-define-r4-black-pearl-usb-3-0-fd-ca-def-r4-bl-517874/

Zasilacz - ekstra wybór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie jeszcze trochę rozbudować to co pisał Lipton. Również sugeruję brać tańszą płytę główną.

Jak chcesz mieć cichego kompa to przydało by się zainwestować w wyciszaną obudowę. Oprócz Fractala masz np, Nanoxia, seria Silencio od Cooler Master (tylko tu zapomnij o OC), albo niektóre Corsairy.

Jeśli chodzi o schładzacze to liderem jest Phanteks, w tej chwili oni posiadają najwydajniejszy obecnie cooler. Bequiet to również czołówka. Zasilacz można by brać tańszy.

No i ważna sprawa, czy zależy Ci na delatach ULTRA w BF4, czy wystarczą po prostu HIGH.. Bo w grafice nie ma zbyt dużej różnicy między tymi poziomami, a sprzęt trzeba mieć znacznie mocniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Płytę można wziąć tańszą np.: http://www.morele.ne...o-gamer-695660/

Bajery w postaci przycisków na laminacie są zbędne.

 

Mogę wziąć tańszą zależy mi na paru złączach usb z tyłu i podpięcie wewnętrzych usb gdybym podpiął coś z przodu, np czytnik kart czy dodatkowe usb.

Kiedyś miałem płytę pod c2d Asus P5K PRO i miałem z nią same problemy, czy na coś jeszcze powinienem wiedzieć o płytach, czy ten asus co podałeś będzie ok? nawet do poźniejszego OC?

 

Pasty termo pod i7-4790K nie polecam. Zazwyczaj nie wpływa ona na obniżenie temp. CPU.

 

Czyli zostawić tą która będzie założona na procka?

 

Pamięć RAM jest okej.

 

Chcesz mieć cicho? Kup Dark Rock 3: http://www.morele.ne...3-bk018-625559/

 

Wygląda na poteżny cooler, moze faktycznie go zakupię jeśli jest cisza i wydajniej niż wodne.

 

EVO wymieniłbym na MX100. Nie polecam SSD na TLC, a w szczególności problematycznego EVO.

 

na dyskach się nie znam więc liczę na Twoje pojęcie o tym

BTW: Nie wiem, czy do Twoich zastosowań wystarczy jeden HDD.

 

dysk na razie jeden, potem dokupię drugi, tylko czy ten który wybrałem jest ok?

 

Oczekujesz od karty obsługi BF4 na detalach ultra? Naturalnie przy tym budżecie możesz pokusić się o zakup GTX 970, ale pozostawiam otwarte pytanie odnośnie możliwości wykorzystania jej mocy.

 

myślę że nie aż tak, i tak rozdzielczość będzie duża, może 2GB wystarczy na razie? ew. potem ją sprzedam i dołożę do 4GB, tylko czy to 2gb wystarczy w zupełności? np. na HIGH?

 

Nie polecam obudów NZXT. Poczytaj sobie o tym, co ludzie myślą o 440-tce. Zależy CI na ciszy? Kup R4 od Fractala: http://www.morele.ne...f-r4-bl-517874/

Zasilacz - ekstra wybór.

 

Nigdzie nie mogę nic znaleźć na temat tej obudowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównujesz starą płytę z socketem LGA 775 do produktu, który dopiero zobaczył światło dzienne. Ciężko mi coś takiego skomentować :P

Ewentualne problemy z płytami wyposażonymi w chipset Z97 pojawiają się na bieżąco, ale o żadnym ciężkim przypadku jeszcze nie słyszałem.

 

Dark Rock 3 nie jest dużym gabarytowo coolerem.

GTX 970 występuje tylko w wersji z 4GB VRAM. Zresztą VRAM nie jest wskaźnikiem osiągów GPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stanęło na czymś takim, proszę o dalszą pomoc

 

Płyta Główna: MSI Z97 GAMING 5

Procesor : Procesor Intel Core i7-4790K

Pasta termoprzewodząca: …

Chłodzenie Procesora: Dark Rock 3 coś jeszcze innego cichszego ?

Pamięć Ram: G.Skill TridentX DDR3 2x8GB 2400MHz CL10 F3-2400C10D-16GTX

Dysk systemowy: Crucial MX100 256GB

Dysk pozostały: 2TB SATA III Western Digital Black

Karta Graficzna: MSI GeForce GTX 970 GAMING 4GB DDR5 czy może lepiej innej firmy?

Obudowa: NZXT H440 White lub Fractal Design R4 White Window

Zasilacz: Super Flower - Golden Green HX - 80Plus Gold - 550w nie jestem przekonany, potrzebuje coś półpasywnego, najlepiej z odpinanymi kablami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...