Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Knight Dee.Bee.

ASUS ROG swift PG278Q vs EIZO Foris FG2421 lub inny do 3000 PLN

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Stoję przed takim wyborem lub czekaniem na 27 VA 2560x1440. Mój CRT spisuje się dobrze, ale chciałbym zadbać trochę o oczy.

 

Monitor ma być do gier, aczkolwiek w kwestii jakości kolorów a szczególnie koloru czarnego nie jestem ignorantem. Miałem kiedyś e-IPS LG E2370V i granie w Doom 3, FEAR lub Skyrim nocą było męką.

W ASUSIE boję się kątów i słabego czarnego, zaś ten EIZO to podobno loteria totalna, do tego czasem jakieś problemy z podświetleniem, cross hatchingiem i podobno EIZO ma go wycofać z produkcji.

 

Który polecacie ? A może mają godnego rywala ?

 

 

Ewentualnie może czekać na monitory AMD z Freesync ? Kiedy takowe mają się pojawić? 

Czytałem też na pclab w innym temacie coś o IPS 120 Hz w przyszłym roku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Michal86

Jeśli masz kasę to chyba wybor jest tylko 1. Asus PG278Q. Sam planuję zamówić ten monitor i wymienić kartę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ważne są kolory to Asus na Tn jest po prostu do bólu przeciętny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Który polecacie ?

Hmm... będziesz go używał ze sprzętem z sygnaturki? Jeśli tak, to chyba nie ma co nawet myśleć o 120Hz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Michal86

Jeśli ważne są kolory to Asus na Tn jest po prostu do bólu przeciętny

 

A niby ma matrycę true 8-bit ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli glownym zadaniem monitora maja byc gry to wybor jest prosty (aczkolwiek kosztowny) - SWIFT.

Karta graficzna niekoniecznie musi byc super wydajna poniewaz bedziesz mial G-Sync choc wiadomo ze lepiej wlozyc cos szybkiego.

Aha i jesli zdecydujesz sie na Asusa to nie kupuj egzemplarzy wyprodukowanych przed wrzesniem, sporo wadliwych sztuk pokazalo sie na rynku, sam musialem RMAowac swoj monitor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Michal86

Jak rozpoznać monitor wyprodukowany po wrześniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Reznorek, a mógłbyś wrzucić foty podświetlenia na czarnym tle wieczorem np. przy słabym sztucznym świetle ?

Co powiesz o kątach widzenia a przede wszystkim kolorze czarnym ? Czy idzie wyczuć jakieś niedoskonałości, wady osobie nadwrażliwej na jakość wyświetlania ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Michal86

włącz sobie youtube'a, przecież pełno jest takich filmików.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Reznorek, a mógłbyś wrzucić foty podświetlenia na czarnym tle wieczorem np. przy słabym sztucznym świetle ?

Co powiesz o kątach widzenia a przede wszystkim kolorze czarnym ? Czy idzie wyczuć jakieś niedoskonałości, wady osobie nadwrażliwej na jakość wyświetlania ?

 

W watku do ktorego wyzej dalem link masz multum informacji i zdjec. Sam nie robilem zadnych zdjec bo nie mam takiej potrzeby. Co do niedoskonalosci - katy widzenia sa jak to w TNce, slabe. Przeszkadza mi to odrobine w ogladaniu filmow/seriali ale juz w trakcie gry w ogole, siedze przeciez na wprost monitora i slaba widocznosc z boku czy dolu nie ma znaczenia. Kolor czarny na pewno jest daleki od idealu zwlaszcza jak ktos przesiada sie z monitora z lepsza matryca. Ale poki co, na dzien dzisiejszy to jest tak ze albo szybki monitor 144hz do grania ze srednimi kolorami albo sliczne i zywe kolory ale porazka w dynamicznych grach, niestety. Ja wybralem Swifta bo gram dosc czesto, wczesniej mialem iiyame 120hz i do dzis pamietam ten wieczor jak pierwszy raz odpalilem BF3 w 120hz. Szczeki dlugo nie moglem znalezc pod stolem ;)

Bez super jakosci obrazu w filmach moge zyc ale (po kilku latach grania) bez 120/144 hz i od niedawna G-Sync/ULMB juz nie bardzo, to jest inny wymiar doznan w grach, poowaznie :)

Mam ten monitor od sierpnia i do dzis jak odpale BF3 lub 4 z G-Syncem albo ULMB to jestem zachwycony i nie zaluje ani jednego euro wydanego na to cacko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki, a zastanawiałeś się nad tym EIZO przed wyborem ?

 

Przebija Ci się gdzieś podświetlenie ?

 

Nie zastanawialem sie nad EIZO. To jest tylko 24" a ja juz od kilku lat jade na 27 wiec mniejszy monitor nie wchodzil w gre. Juz kilka m-cy przed pokazaniem sie w sklepach bylem zdecydowany na Asusa, zreszta tak naprawde do dzis nie ma on konkurencji (niestety, bo jego ceny wciaz sa za wysokie).

Podswietlenie mi nie przebija ale z tego co czytam na forach to ten panel jedzie juz na granicy mozliwosci technicznych TN i trafialy sie wadliwe egzemplarze (tak jak mi). Poza tym ASUS i/lub Nvidia poprawili chyba cos z modulem G-Sync i w nowszych sztukach juz chyba nie ma wiekszych problemow.

Nie wiem czy znasz ale jesli nie to wchodz na blurbusters.com . Tam tez znajdziesz mase naprawde fachowych informacji na temat monitorow 120/144hz, G-Sync, ULMB itd. I mysle ze jak poczytasz troche ludzi znajacych sie lepiej odemnie na monitorach to zauwazysz ze na dzien dzisiejszy tylko Asus. Choc powoli cos sie tam rusza w temacie i oby szybko chocby ze wzgledu na ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sprawy. Jakims wielkim fachowcem od monitorow nie jestem ale co mogę to podpowiem tym bardziej ze w PL wciaz wielu uwaza ze monitory 120/144hz to jakas fanaberia, input lag typu 17ms jest spoko itp. A z monitorami z szybkim odswiezaniem jest troche jak z SSD - jak kupisz i zaczniesz uzywac to juz nigdy nie wrócisz do HDD :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...