Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gazpacho

Ostrzeżenie - sterowniki nvidii 34X.XX mogą spowodować niestabilność kart serii 4/5xx

Rekomendowane odpowiedzi

Najpierw wstęp

Po moich problemach z GTX 560 Ti który wrócił z gwarancji z nowym chłodzeniem zamontowałem kartę w starym komputerze. Zainstalowałem najnowszy sterownik i... problemy zaczęły się od nowa :mad2:

 

Karta zaczęła wywalać błąd sterownika w pulpicie, miałem z nią ten problem jeszcze w 2011 - minęło po którymś update. Później jak włączyłem Autocraft - niezbyt wymagająca gra - sypnęło kilka freezów a skończyło się na blusecreenie. Od tego czasu tak jak wcześniej - po starcie systemu non stop blusecreen, nic nie da się zrobić nie licząc trybu awaryjnego. Kilkakrotne reinstalowanie sterownika nie pomogło. Zrobiłem mały research w internecie - na stronie Nvidii jak i tutaj jest ostatnio sporo tematów o padających kartach Fermi 4xx/5xx. W jednym z tematów autor zauważa związek z nowymi sterownikami - praktycznie wszystkie sprawy są z nimi związane.

 

Nie wiem czy można wrzucać tutaj takie linki, jeśli nie wolno - usunę.

https://forums.geforce.com/default/topic/782135/geforce-500-400-series/warning-do-not-use-the-34x-xx-drivers-with-fermi-cards-400-500-series-last-update-/

 

Tak czy siak sporo ludzi ma ten problem. Radzę zastanowić się dwa razy nim zainstalujecie do tych kart nowsze sterowniki.

Za to moja stara karta chyba powędruje do kosza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pełna nazwa karty grafiki, co to za komputer i skąd pobierałeś sterowniki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gigabyte GTX 560 Ti, niedawno był na gwarancji przez podobne problemy ale zmienili tylko chłodzenie. Zaczęło się właśnie od tych felernych sterowników.

i5-24

asus p8z68-v lx

 

Sterowniki oczywiście ze strony nvidii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a spróbuj może zainstalować sterowniki do karty grafiki ze strony producenta czyli gigabyta, na stronie poniżej wybierz swoją wersję karty, swój system i zainstaluj stery:

http://www.gigabyte.pl/products/select2/vga/geforce_500_series/nvidia_geforce_gtx_560_ti

 

z listy kart wybierasz swoją,

na dole info klik na "more"

potem na górze "do pobrania"

sterowniki

swój system

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bzdura, zero problemów!!

Nie napisałem że każdy będzie miał. Ale zajrzyj do tego linka, to nie parę osób na krzyż ma problem...

 

@merliner

Właśnie czyszczę rejestry programami i usuwam sterownik po raz kolejny. Wypróbuję te z linku - widzę że to jeszcze jedna z pierwszych wersji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałem że każdy będzie miał. Ale zajrzyj do tego linka, to nie parę osób na krzyż ma problem...

 

@merliner

Właśnie czyszczę rejestry programami i usuwam sterownik po raz kolejny. Wypróbuję te z linku - widzę że to jeszcze jedna z pierwszych wersji.

użyj tego.

Display Driver Uninstaller 13.5.4.2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nic z tego. Dalej to samo. Gdy wracam do systemu poza trybem awaryjnym od razu BSOD po ekranie ladowania windows. Mam dosc tej karty, co za szmelc. Nvidia niech sie wstydzi bo te sterowniki to zenada. byl z nimi problem po release serii 5 to i teraz dowalili...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie nie wgrywa się starych sterowników, generalnie zawsze pasują te nowe od nvidii albo amd. Na forum zdarzają się jednak posty typu 'wgrałem nowy sterownik i gra działa gorzej', albo 'wywala bsod po instalacji nowego sterownika', wtedy rozsądnym rozwiązaniem wydaje się cofnięcie do wcześniejszych wersji sterownika, gdzie takie błędy nie występują. Niekoniecznie najstarszego.

 

daj ten bsod tutaj

 

pobierz BlueScreenView

http://www.nirsoft.net/utils/bluescreenview.zip

wypakuj otwórz

klik na Edit, potem Select All

potem File, Save Selected Items

i raport zapisz jako bsod.txt

i wrzuć tutaj

 

zobaczymy jak na dłoni co powoduje bsod.

________________________

W trybie awaryjnym rzuć tylko okiem jeszcze na ostatnie wydarzenia w Dzienniku Zdarzeń, szukaj czerwonych znaków, i napisz jaki plik(bądz aplikacja) za nie odpowiada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem do domu po kilku dniach i postanowiłem uruchomić ten program do sprawdzenia blusecreenów. O dziwo nie ma żadnych logów :hmm: Jest jeden plik minidump ale wyskakuje błąd uprawnień administratora gdy próbuję go otworzyć programem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety musze przyznać rację, 8800 GT pada mi po zainstalowaniu tych sterów. Wcześniej jechałem na sterach 2xx z kawałkiem. Po zainstalowaniu nowych karta wyzionęła ducha. Komp uruchamia sie normalnie i po 2 minutach na pulpicie wyskakuja śmieci.

 

Co zaobserwowałem to to że nie działa opcja automatycznego obniżania częstotliwości zegarów, poza tym temperatury ok 10*C wyższe w porównaniu do 2xx.xx. Coś mi tu spiskiem żarówkowym śmierdzi, raczej stery do zajeżdżania starszych kart graficznych.

 

Karta druga w laptopie to GT330m, zaczęły się niedawno problemy, tym razem na mobilnych sterach. Objawy to bluescreeny spowodowane błędami karty, jak będzie to cyknę fotę. Co ciekawe po zmianie na starsze 2xx.xx nie ma problemów.

 

Wg mnie coś jest na rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jest tak zrobione żeby zmieniać Kartę Graficzną he he he :D

Moja GTX 480 też się w ten sposób rozwaliła ale jak chcecie uratować grafikę i na niej nadal jechać to do piekarnika na 190 stopni i 8,5 min - 9min i karta śmiga aż miło lecz tylko 2-3 tygodnie potem operację trzeba powtórzyć

Jeśli ktoś zainteresowany to szczegóły na PW wyjaśnię z pieczeniem

Mam 480,żeby działała trzeba ją tak jak pisałem w piekarniku wskrzesić na 2-3 tyg potem powtórka i tak w bez przerwy 30 razy tak robiłem z tą grafą,działa nadal ale piekarnik ha ha ha :lol2:

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co pokazuje dziennik zdarzeń?

 

Teraz juz nawet do dziennika zdarzen nie zajrze bo komp po wyjeciu karty nie chce wcale wstac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...